Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема HIPOTEZA  
Автор No_Excuses ()
Публикувано05.08.03 17:20



PIramideta sa postroeni 10 000 hil godini predi schitanoto do sega i sa slujili za syvsem druga cel ot poznatat ni nam.
Materialno dokazatelstwo za tazi hipoteza nqmam. Golqmata mi nedowerie otnosno towa che piramimidite sa postroeni ot syshtite tezi hora naselqwali porechieto na Nil idwa ot fakta che te sa jiveli dosta primitiwno bez kakywto i da e nalichen nachenyk na nauchen progres.
Ne moje da se tvyrdi che idialno izgladenite ogromni blokove na piramidata sa delo na hora vyorajeni samo s kamyni w ryce. Ne moje da se twyrdi che dvu i poveche toni masiwi sa iskachvani na visochina 100 metra bes kakywto i da e podemen mehanizym( ili da se twyrdi che ima takyw bez nalichie na jelqzo naprimer w nego)
Glupavo e da se tvyrdi che tazi masiwna postroika sluji samo i edinstveno za grobishte(ima wyzdohowodi v piramida a te edvali sa trqbvali na faraona), tyikato faraonite sa si imali takowa.
I da se utochnq govorq za piramidete v Giza. Kakto e izvesno v egipet ima mnogo drugi piramidi stroeni v po skoroshni vremena. No te sa bledi kopiq na orginalite i ne mogat po nishto da se sravnqt s syvyrshenstwoto na ogromnite im modeli ot minaloto.
Neka da se otchita fakta che naukata pretyrpqva progres a egiptologiqta kato nedelima chast ot taq nauka ne moje da si sedi na starata kylka i da si povtarq neshta kazani ot hora predi 200 godini. Poglednete sveta s ochite na hora jiveeshti v 21 vek

...and justice for all



Тема Re: HIPOTEZAнови [re: No_Excuses]  
Автор PanTer ()
Публикувано06.08.03 11:20



Много още неща не могат да се твърдят, но историците малко се интересуват от логика и от неща, които не им отърват;)
А иначе египтяните не са били чак толкова примитивни (освен ако не визираш само степента на техническото им развитие от съвременна гледна точка).



Тема Re: HIPOTEZAнови [re: PanTer]  
Автор Cayce ()
Публикувано06.08.03 13:08



Egiptqnite hi4 ne sa bili primitiwni dori po wremeto na edwa 4-ta dinastiq. No wypreki wsi4ko i na men mi se struwa malko nerealno wsi4ko towa s perfektno isgradenite piramidi. Ima mnogo teorii po wyprosa. Teoriqta na "syvyrshenite" egiptolozi ne mi dopada, no ima edna druga koqto mi se struwa dosta interesna. Ami ako e imala po-naprednala civilizaciq koqto e bila oshte po drewna i ot Shumer? Ami ako tazi civilizaciq sled nqkykwo razrushitelno betstwie napuska o4ertaniqta na swoqta zemq(kontinent) i obitatelite i se zaselwat na mesta kato Egipet, Amerika i dr.( Zashtoto ne samo w Egipet ima piramidi). Zashto izvednyj w razli4ni kraishta na sveta se poqwqwat stranni postroiki, no wsi4ki te imat edno shodstwo - te sa piramidi?
Kajete kakvo mislite po wyprosa

Във виното се крие истината.


Тема Re: HIPOTEZAнови [re: Cayce]  
Авторrocknrollnigger (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 20:18



neka kaja i moeto mnenie :
purvo - vuzmojno e kamunite da se polirat dosta dobre samo sus 6ukane sus plosuk kamuk . a i vseki rob bi go napravi dosta dobre kato znae 4e samo da precaka ne6to i go 4aka smurt.i az bih gi poliral. mogat da se ka4vat i na 300 metra daje ako se napravq6 podhodq6ti robi .. a i za da se iztegli edin kamuk teja6t 2 tano trqbvat priblizitelno okolo 40-50 robi i to po nagorni6te. imalo e i improvizirani kolela - durvetata pod samite blokove no e malko nelogi4no da se polzvat tui kato kato se iztegli paveto i te ostavat nazad.no kakto i da e - spored men e vuzmojno da se postroqt .. a i za svoeto vreme egiptqnite sa bili dosta naprednala civilizaciq..a i za edna civilizaciq moje da se sudi dori i na pruv pogled drebni raboti - kozmetikata ..
cayce interesen zamisul .. vuzmojno e . vuzmojno e dori i da e imalo "pre evoluciq" ili ne6to ot sorta .. da kajem 4e piramidite sa postroeni ot nqkoq naprednala civilizaciq .. i sled tova e posledval nqkakuv totalen kataklizum .. i piramidite da sa ostanali .. a za tezi v iujna amerika .. da e svetoven kataklizum .. heh .. ne znam to4no kakvo no .. da e izmrqla golqma 4ast ot horata .. i da kajem vse pak nqkakvi neuki da sa ostanali .. ne6t oot sorta i da e zapo4nalo novo izgrajdane na civilicacii (malko kato nau4no-fantasti4en-ne-to4no-nau4no филм...taa moje puk i izvunzemni .. da sa idvali tuka . daje e mnogo veroqtno . puk i moje kakto sum gledal po nqkoi filmi..v smisul dokumentalni da ne sme ot tazi planeta a nqkvi si tam da sa ni pruknali tuk i nie da sme zapo4nali da se razvivame !



Тема Re: HIPOTEZAнови [re: rocknrollnigger]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.08.03 10:52



А защо наистина не се пробваш с плосък камък да изшкураш едно двутонно чуводище да видя дали ще успееш и 15см. да изравниш.
И защо след като видиш колко е абсурдна идеята ти не събереш 40ина приятели да се пробвате по някое нанагорнище да повлачите въпросния каменен блок? Дори и без да го вдигате.
Ох, и моля, престанете вече с всякаквите му там хипотези за древни цивилизации, извънземни и всякакви други подобни. Не разбирате ли - всичко това е абсолютно недоказуемо и само си чешете пръстите по клавиатурата. Ако традиционната идея, че пирамидите са строени по времето на фараоните звучи смешно абсурдна, то вашите хипотези не са нищо повече от приказките на запалени хлапаци. Да, какво ли не е възможно, включително и поне още стотина други варианта, които изобщо не ви минават през ума. Като ги предполагате обаче едва ли ще откриете истината.
И - май не беше в тая тема, но не мисля, че историците (поне 90% от тях) правят някаква световна конспирация за миналото на човечеството. Ако изобщо има такава конспирация тя е добре скрита и от общността на учените, а с нея се ползват само шепата управляващи света.
Така че - няма какво да се сърдите на учените - те са били обучавани по този начин цял живот, при това със съответните "доказателства".

Редактирано от PanTer на 14.08.03 11:06.



Тема Re: HIPOTEZAнови [re: PanTer]  
АвторCayce (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 13:02



Napylno sym syglasen s tebe. No prosto pisah towa, koeto bqh 4el w edna kniga...nishto powe4e.



Тема Re: HIPOTEZAнови [re: PanTer]  
АвторRocKNRolLNiggeR (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 20:21



koi e kazal 4e sam 6to go izravnqvam kamuka..tuk se govori za mnogo hora .. a i 2 tona li4no men me sumnqva da ne mogat 40 4ovek da gi vla4at ..na 4ovek se pada po 50 kila taka 4e ako na nqkoi kitkata mu e meka ..



Тема :/нови [re: PanTer]  
Автор Firefox (evil bee)
Публикувано31.08.03 11:20



свали си гумите на колата и я качи на шейна - 40 човека ще я теглят като стой та гледай!
сложи си пак гумите и 10-на ще ти стигнат.

за шлифоването с камък, ти какво си представяш? Камък-шкурка с размерите на пила за нокти? Винаги може да се ползват адекватно големи интструменти и пак да са си от камък. Пък и мисля, че "перфектната им полираност" се надценява.

за всичко останало си прав :) - не е хубаво човек да се ограничава и да се вкопчва в достигнатото познание - в науката май всяка теория е предпоследна :), но и да се скача веднага в луди теории за атланти или извънземни... глупаво е.

Stick around to see how i put the 'HELL' in 'HELLO'!...


Тема пирамидинови [re: Cayce]  
Автор Firefox (evil bee)
Публикувано31.08.03 11:31



спомням си една комедия в която имаше едно гигантско куче, което се казваше Египет, защото постоянно ръсеше "пирамидки" - та така и с твоите постройки из целия свят :) Южноамериканските пирамиди и египетските имат толкова общо помежду си, колкото и с всяка купчина от каквото и да е, където и да е.

да си се замислял, че на технологичното равнище на тези цивилизации, способността за построяване на каква да е висока сграда се изчерпва с най-елементарното инженерно решение - да разширяваш основата за да понесе тежестта на цялата конструкция?
наскоро четох за технологията при строеж на високи кули/небостъргачи - това е адски по-сложно от строежа на сграда с трапецовидно сечение, на онова тех. ниво и с онези познания за материалите, просто не е имало как да се строят кули - ако искаш нещо високо, то трябва да е пирамидообразно и толкоз!

така че единственото подобие, между пирамидите по света, е че строителите им не са били идиоти. А може да е имало и множество инженерни идиоти, но просто техните сгради не са оцелели за да ги видим сега :)

Stick around to see how i put the 'HELL' in 'HELLO'!...


Тема Re: HIPOTEZAнови [re: RocKNRolLNiggeR]  
Автор(*) (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 04:55



mnogo narod znae kak sa stroeni..vyprosyt e vie ..ama naistina li iskate da uznaete i 6te mojete li da priemete realniqt otgovor koito iska neka da potyrsi Shyrli McLein,ili kakto tam se izpisva...daden blok e bil vdigan samo ot nqkolko 4oveka...kak li poglednete dylboko v sebe si i moje da go skivate




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.