Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 27.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Nia]  
АвторSpellWeaver (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 14:09



Е, в такъв случай аз май избързах като почнах да уча Английски и Руски...и малко Немски. Но това за избирането на две специалности на веднъж е супер!
Така ще мога да избера и двете професии между, които се двуумях...А иначе ще можеш ли да ми кажеш нещо повече за реализацията на един (да кажем) туко що завършил археолог...



Тема Re:нови [re: SpellWeaver]  
АвторNia (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 01:09



Za zavurshvaneto s dve profesii vagi samo ako specialnosttite ti sa sus stepen magistur ili eventualno diploma.Specialnosti,zavurshvasti s durgavni izpiti,kato medicina i farmacija,njamash pravo da kombinirash s drugi.
A za realizacijata,kakvo da ti kaga,arheolozi ne se tursjat osobeno na trudovija pazar i tuk.Imash vuzmognost da se realizirash kato professor.Chestno kazano,ne sum zapoznata mnogo s tazi tema.Mogб samo da ti kaga,che v moja universitet(Tьbingen)pravijat razkopki v Troja i studentite susto uchastvat-dosta vulnuvasto
Dobre e ako,naistina iskash da ne ostanesh bezraboten da se orientirash kum njakoja po-sigurna profesija paralelno s arheologijata.Ti za kakva specialnost si mislil?Tuk na trudovija pazar se tursjat strashno mnogo ikonomisti.



Тема Re:нови [re: Nia]  
АвторSpellWeaver (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 15:43



Ами аз за друга специалност си мислех нещо свързано с компютри. Или 3D дизайнер или нещо друго. Аз отсега се занимавам с такива неща. Имам две хобита: едното е да чета всякакви материали свързани с египтологията, а другото е правене на 3D модели за една наскоро излязла компютърна игра...
Ше могат ли да се съчетаят тези две неща?
Между впрочем имаш ли ICQ. Една малка дискусия "на живо" наистина ще ми разясни как стоят нещата...



Тема Re: Обучение в чужбина ?нови [re: SpellWeaver]  
АвторSpellWeaver (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 16:09



Ти май не си в България. Като гледам само по кое време пишеш във Форума...



Тема Re: Обучение в чужбина ?нови [re: SpellWeaver]  
АвторNia (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 16:51



I tazi specialnost za koiato si mislish e dosta tursena i perspektivna tuk.Vig s kakva stepen se zavurshva-ne sum osono sigurna,no proveri v kandidat-studentskite knigki za Germanija.A i az moga da pitam-dvama ot susedite mi sa informatici.Prav si,che ne sum v Bulgarija,sledvam v Gemanija,no vlizam tolkova kusno,zastoto samo togava mi ostava vreme,kato izkluchim pochivnite dni,sum prez sedmicta po cjal den na lekcii v univesiteta i edva sled 18.30 sum v mirc.
Obiknoveno vlizam v #metal ili eventualno,ako iskash da se ugovorim da se vidim v #varna.Nika mi e hat_schesup.
Pishi koga ti mogesh da vlezesh v mirc.



Тема Re: Обучение в чужбина ?нови [re: Nia]  
АвторSpellWeaver (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 17:16



Добре тогава...още днес ще съм в канала...
А иначе ICQ нямаш ли? То е много по-удобно...



Тема Re: Обучение в чужбина ?нови [re: SpellWeaver]  
АвторNia (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 17:33



Njamam,no sega vlizam v #metal



Тема Re: Обучение в чужбина ?нови [re: SpellWeaver]  
Авторelisabeth (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 18:04



ti iavno opredeleno si reshil da se naso4ish kam germania no vse pak da ti kaja i za drugite universiteti v evropa, koito 4estno kazano sa mnogo po prestijni ot pove4eto nemski(ne me razbirai pogreshno, germanzite sa mnogo silni sto se otnasia do garzia i rim , no niamat po4ti nikakvi tradizii v egiptologiata).
sled kato znaesh ruski vinagi mojesh da opitash v St.Petersbourg.
vav franzia nai prestijni sa sorbonata i genoble, kadeto Champollion e prepodaval poslednite godini ot jivota si.
za anglia vinagi mojesh da raz4itash na oxford struva mi se 4e ima nesto i v cambridje, no ne sam sigurna.
az u4a egiptologia v sveizaria, tuk ima v geneva i v basel (v basel e na nemski), kato prekarah edna godina v paris, a sledvastata ste bada v oxford.
ne mislia 4e latinskia ste ti e nujen, za smetka na tova ti u4ish ieroglifite, a moje i starograzki.
no edin savet ot men ako ne si siguren 4e iskash da u4ish to4no tova po dobre ne go pravi, tova ne e profesia s koiato ste zabogateesh
uspeh



Тема Re: Обучение в чужбина ?нови [re: elisabeth]  
АвторSpellWeaver (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 19:50



А какви са цените в Англия(да кажем) ?



Тема Re: Обучение в чужбина ?нови [re: SpellWeaver]  
АвторAмeнxoтeп (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 14:32



znach grobnicata na Tzariza Bastet ne biha mogli da qa pipnat hora bez znachenie kade se namira.tia e dobre zastitena ot magnitni i silovi poleta.oste Liudmila Jivkova pravi opiti da pronikne s ekip vutre no buldozerite otkazvali da rabotiat a na horata potichala kruv ot nosa i ushite,bez obesnima prichina.istinata e che Bastet e bulgarska tzariza s unikalni znania za vselenata koito sa bili pogrenabi s neia po neina volia tam kadeto e rodena.Bastet oznachava svetlina v mraka,i v neina chest e praznika sirni zagovezni kogato se paliat i preskachat ogniove.tia donasia martenicata v Bалканска полуостров,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.