Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ezikat na Egyptianiteнови  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано03.01.03 06:30



Molya , mozhe li da mi kazhate , kum kakva ezikova grupa prinadlezhat drevnite egyptiani i kolko blizo e ezikat na koptite do tyakh .Blagodarya vi predvaritelno.



Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: Alexander]  
АвторRazniatovich (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 19:39



Taka.Zna4i ezika na egiptqnite e ot semejstvoto na semitskite ezici(juzhnite semitski ezici).Koptskiq ezik e fakti4eski prodyljenieto na evoljuciqta na egipetskiq ezik.Sled navlizaneto na hristiqnstvoto v Egipet koptskiq se obosobqva kato cyrkoven ezik.Kum 17 vek ve4e ne se izpolzva kato razgovoren ezik,a samo kato cyrkoven,taka i do dnes!Ako ima oshte ne6to pi6i mail na razniatovich@abv.bg



Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: Razniatovich]  
АвторSlCK_girl (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 21:40



A iskam da popitam nqkoi moje li da mi kaje ot kade moga d a si namerq nqkakva kniga ili pomagalo ili neshto podobno sas razshifrovani egipetski ieroglifi i vaobshte v Bulgariq ima li takava kniga?



Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: SlCK_girl]  
АвторRazniatovich (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 13:23



Ami bi trqbvali da ima,oba4e i az tyrsq tova.Ne samo egipetskie no i amharski ezik(tova e ezika kojto se govori ot pravoslavnite hristiqni v Etiopiq-da i tam ima kato nas).Taka de,apel kam vsi4ki-Kajete ot kade moga da si namerq kniga s razshifrovanite egipetski simvoli i znaci.Imam samo nqkolko ot tqh,a iskam si4ki.



Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: Razniatovich]  
АвторИзидa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 14:30



kakvo to4no razbira6 pod raz6ifrovane?



Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: Изидa]  
АвторSlCK _girl (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 19:09



Ami iskam da se nau4a da razshifrovam ieroglifi....V smisal da znam kakvo ozna4ava otdelen ieroglif ili grupa ot poslednoto.



Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: SlCK _girl]  
АвторИзидa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 19:30



sega,vaprosa ne e tolkova lesen.ot edna strana ne e problem da nau4i6 s koi zvuk ili bukva ot latinizata se oprili4ava edin jeroglif.no tova dale4 ne e vsi4ko.vseki znak ima svoja simvolika,kojato e izvestna na mestnite i osobeno na horata,givee6ti okolo Luxor.za da si najasno s tazi simvolika trjabva da si adski najasno i s zelia bit i du6evnost na egiptjanite,a tova hi4 ne e lesno.da ne govorim,4e za nau4noto boravene s jeroglifite e nugno da znae6 v dobra stepen drevnoegipetski.arabskia sa6to njama da ti e izli6en.
e,dano ne sam te ot4ajala savsem.prosto iskah da ti kaga,4e raz4itaneto na jroglifite ne e savsem lesna rabota,pak bilo to i sled 6ampolion.
moge6 da zapo4ne6 s knigi,v koito sa opisani i raztalkuvani imenata ot faraonskite kartu6i,no edva li 6e moge6 da se opravi6 sama bez njakoi da ti udari edno po-profesionalno ramo.
vse pak,ako si dostata4no uporita...
uspeh!!




Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: Изидa]  
АвторRazniatovich (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 14:42



S dve dumi SICK_girl da ne se zahvashtame!Ama az se pak sam uporit i si kandidatstvam v Universiteta po orientalistika v Paris!



Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: Razniatovich]  
АвторИзидa (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 16:15



bravo,bravo!!
i da kaje6 posle kakvo e stanalo!
uspeh!!



Тема Re: Ezikat na Egyptianiteнови [re: Изидa]  
АвторRazniatovich (Нерегистриран)
Публикувано12.01.03 21:16



Mi da ti kaja shte mi trqbva baq kasmet,imajki predvid arabskata konkurenciq!No sea sam pod para s tva kandidatstvane!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.