Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема djoser,braunov gazнови  
Авторpeperudka (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 04:48



moje li njakoj da mi kaje neshto za dinastijata Djoser 2920-2575pr.hr.?I oshte -mislite li che e vjarno che egiptjanite sa izpolzuvali Braunov gaz i t.n.?BLAGODARJA!



Тема Re: djoser,braunov gazнови [re: peperudka]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 14:12



Ако си чел "Записки от Атлантида" мисля, че там е казано всичко, което се знае по въпроса за използването на брауновия газ в древността. Самият факт, че въпроса ти стои без отговор вече няколко дена в клуба означава, че посетителите в клуба няма какво повече да кажат. Аз бих искал да спомена и друго към брауновия газ. За т.нар. шамири, за които говори Греъм Хенкок в "Знакът и печатът". При строежа на Храма, цар Соломон забранил на майсторите да използват чукове и длета. Вместо това им дал "шамир". Шамирът можел да реже и най-здравите материали (вкл. и диамант), без да се изтърква или загрява и работел безшумно.
"Шамирът не може да се съхранява нито в железен, нито в друг метален съд, защото ще го взриви на парчета. Пази се увит във вълнен плат и той на свой ред се поставя в оловна кошница, пълна с трици от ечемик. След разрушаването на Храма, шамирът изчезнал." Също така интересни и необяснени свойства притежавал и кивотът на завета.
Магическото изкуство на евреите дошло от египтяните ( Мойсей бил обучен като маг в двореца на фараона). Вероятно древните хора са познавали свойствата на материята и най-важно на енергиите в един по-различен аспект от този на съвренната наука.



Тема Re: djoser,braunov gazнови [re: Stefan]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 03:51



blagodarq.beshe interesno.neznam zashto,no i az imam chuvstvoto,che sa bili mnogo po-visshi ot ostanalite narodi imenno poradi znaniqta si.



Тема Re: djoser,braunov gazнови [re: p]  
Автор Gray (не(о)познат)
Публикувано24.01.03 00:55



az pyk si zimam birata ot hladilnika s pomoshta na telekineza ;)))
peperudke, shte pogledna za djoser, no utre, zashtoto dneska weche mi e kysno. ti mojesh, razbira se, da probwash google. tam sys sigurnost shte namerish neshto

Бедите са моят занаят...


Тема Re: djoser,braunov gaz [re: peperudka]  
Авторbuba (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 22:17



pogledai malko diskavari tam dosta 4esto davat za egipet i piramidites 2 dumi dosta informaciq ima tam



Тема Re: djoser,braunov gazнови [re: peperudka]  
Авторka (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 20:32



Djoser e jiviial prez 3-tata dinastiaia.Postroil parvata piramida .Tia bila stapalovidna.Negov glaven arhitect i jrec e Imhotep.Osven arhitect Imhotem bil i bilcar-lechitel.Sled hiliadi godini idvat dreniti rimliani i garci i go obiaviavat za bog na medicinata.Namereni ssa nad 400 statuetcti na Imhotep.Za arheolozite tova bil mit,zashto ia niama mumuiata mu ???
NO prez 1926 godina se otcriva otlomac na statoia na ,coiato sa ostanali samo cracata,no e zapazen ieroglifniiaat tecst.Na nego e napisano imeto na IMhotep redom s imeto na Djoser.Arheolozite ne ssa se predali da tarsiat mumiiata na faraona i na Djoser,no pone sa sigurni,che ne e sa samo mit!!
A sega neshto otnosno piramidite.Postroeni sa pod tacava forma,zashtoto simvolizirat slaanchevite lachi i po tochno izcachvaneto na faraona do boga,zashtoto ot crai vreme podchti vsichci bogove simvolizirat sletlinata.
Nadiavvam se da sam bila polezna!!!!
chaoo!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.