Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Египетски език?нови  
АвторHelen (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 19:55



Бих искала да попитам някои знае ли някъде в София да се преподава древно египетски език?



Тема Re: Египетски език?нови [re: Helen]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 22:14



prqtelko ne znaq no mnogo mi e interesno da nau4a kude i koi prepodava . se6tam se za 1 jena no ne sum siguren a i mnogo se sumnqvam 4e e raz4eten pravilno v smislovo sudurjanie da moje bi donjakude a i nai ob6to kazano za da razbira6 simvolite trqbva da ima6 su6tq bit a nie sme druga civilizacia kato maluk 4etoh ,,ostrov tambuktu" spomnqm si samo edna fraza 4e,, ezika na pu6kite e majdunaroden" samo toi ne moje da iz4ezne



Тема Re: Египетски език?нови [re: Helen]  
Автор Polkovnika (непознат)
Публикувано23.01.02 11:13



В София може би не,ще трябва да си го изтглиш от някъде. И не знам дали ще е безплатно... По всяка вероятност - не... И на мен би ми било интересно, защото имам трайни интереси във филологията. Явно това ще бъде език от инодоевропейското езиково семейство. Поне така предполагам. Е, много по-стар от латинския, всъщност един от най-старите езици на земята. Трябва да погледна на едно място за справка, защото май не го видях в онзи списък.



Тема Re: Египетски език?нови [re: Polkovnika]  
Автор easy (непознат)
Публикувано23.01.02 15:34



винаги съм си мислил, че в основата си е семитски...



Тема Re: Египетски език?нови [re: Helen]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 18:22



Египетски език няма. Има коптски. На този език са говорили древните египтяни. Съвременните египтяни говорят на арабски. До колкото знам коптският е разчетен за първи път от Шамполион. В София има училище за древни езици и култури. Питай там.



Тема Re: Египетски език?нови [re: Helen]  
АвторCLlO (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 23:23



HEI STEFANE SKRII SE NIAKUDE:AZ SUM UCHILA VUV SOFIA PRI DOCENT SERGEI IGNATOV_TOI PREPODAVA EGIPETSKI EZIK:TAKUV IMA:MOJE KOITO ISKA DA IDE V NOV BULGARSKI UNIVERSITET PRI NEGO I DA GO UCHI:SEGA UCHA VUV VIENA SUSHTOTO I SUM MNOGO DOVOLNA:UCHA SUSHTO TAKA I KOPTSKI::IMA RAZLIKA MEJDU TIAH DA E IASNO..................



Тема Re: Египетски език?нови [re: CLlO]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 09:56



Права си. Ще се скрия. Бях останал отнякъде с погрешни впечатления.



Тема Re: Египетски език?нови [re: Cтeфaн]  
Автор Polkovnika (непознат)
Публикувано24.01.02 16:30



Доколкото знам, Шамполион даже си е водил дневник на коптски. За съжаление, дотук се простират откъслечните ми сведения за езика. Интересното е, че е водил този дневник много преди да открие смисъла на йероглифите.



Тема Re: Египетски език?нови [re: CLlO]  
Автор Polkovnika (непознат)
Публикувано24.01.02 16:32



Ако не съставлява трудност, може ли да поизясниш малко нещата. Явно си по-навътре от нас. Ще ми бъде интересно да узная нещо повече за коптския и за "египетския " език.



Тема Re: Египетски език?нови [re: easy]  
Автор Polkovnika (непознат)
Публикувано24.01.02 16:36



Между другото, вчера не успях да открия нищо по въпроса... Ще продължа да търся




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.