Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Re...нови [re: Medelin]  
АвторThe V.L. (Нерегистриран)
Публикувано03.03.02 17:27



Takuv smyh me napu6i ot teb, 4ove4e!!! Ti izob6to kakvo pravi6 tuk i tova v skobite za okra6enie i obogatyvane na li4nostta si li si go slojil???? Spirit.... Samovlubeno, nevejo 4ove4e! NIkoga ne nazovavaj izvora ot kojto ne si pil!! Ne burkaj nevejestvoto s razum!
Blessed Be!



Тема Re: elena_ssнови [re: ani]  
Автор elena_ss (тра-ла-ла)
Публикувано04.03.02 16:41



Ани, фактите, които изброи са ми горе долу известни. Проблемът ми е, че минаха прекалено много години от времето, когато бях прекалено изключително съвсем :-) запалена по египтологията и вече не всичко ми е бистро и ясно в главата. Значи, ако не ме лъже паметта, Картър е умрял доста след откриването на гробницата и вече всички истерии около проклятието са били стихнали.

ОК, ако наистина фараоните масово са пускали предупреждения за разните навлеци :-) из пирамидите и гробниците, то наистина единственото логично обяснение са разните там микроорганизми и други такива гадинки.

И последно за пирамидите - уфф, нали съм човек, отдаден на точните науки и ако не ми се обясни в подробности защо и как НЕ ВЕРВАМ :-). Има ли някаква научна обосновка за действието им?

_________


Тема Re: elena_ssнови [re: elena_ss]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 22:26



da ima nauchna obosnovka za deistvieto na piramidite, no sam malko dalech ot iztochnitzite si, a kogato govorim za tochni nauki e po-dobre da ne pribiagvam do improvizatzii. Niakoi hora /mistitzi/gi narichat kosmicheski akumulatori,no naukata obiasniava dosta po-dobre neshtata. No opita si zasluzava,ako imash vreme.Dori sam chela che niakoi maniatzi si slagat leglata v piramidi za da zabaviat protzesite na stareene!
Po kakvo si uvlechena sega?



Тема Re: elena_ssнови [re: ani]  
Автор elena_ss (тра-ла-ла)
Публикувано06.03.02 09:09



naistina bih probvala niakoi pat. V interes na istinata i az sam chuvala razni istorii za tova, kolk hubavo bilo da piesh voda, prestoiala v piramida, samo ne pomnia kakav triabvashe da e efekta ;-)
Inache golemiat mi problem e che veche ne mi ostavat sili i jelanie za kakvoto i da e hobi. pripomniam si s nostalgia vremeto kogato nastarveno chetiah knigi za raznite mu tam drevni civilizacii i po ciala nosht si predstaviah kak sam arheolog i pravia razni razkopki. Sega se opitvam da sajivia minaloto i sam radostna che sam na pat da uspeia. E, priznavam, che stimul mi biaha niakoi ot mestata, kadeto biah i za koito samo biah chela. Minalata godina za parvi pat vidiah i egipetska ekspozicia v edin muzei i daje sram ne sram, vapreki zabranata, uspiah da snimam edno dve neshtica

_________


Тема Re: elena_ssнови [re: elena_ss]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 18:10



Radvam se, che si na pat da sajivish starata trapka!
A otnosno muzeite az triabva da kaja che obojavam da debna da vidia garba na razporeditelite i da shtrakna s fotoaparata. Razkaji kade sibilai kakvo te e vpechatlilo! Chela sam zamnogo mesta, no vinagi edno opisanie ot lubitel entusiast e mnogo po tzenno! Ste se radvam da spodelish!
I da ne zabravia CHESTIT 8mi MART!!!



Тема Re: elena_ssнови [re: ani]  
Автор elena_ss (тра-ла-ла)
Публикувано22.04.02 22:02



ha, Ani, mai malko se pozabavih s otgovora. KAkvo da ti kaja, naposledak biah v arheologicheskia muzei v Bologna i tam za parvi pat se dokosnah na jivo do drevnia Egipet. E, niamshe opisania i broshurki na angliiski, puk moite znania po italianski sa savsem oskadni, taka che kakvo razbrah i za kakvo se dosetih (nali sam si umnichka ) samo az si znam. Obache dnes reshih da se razrovia iz web-a i kakvo da vidia - toz muzei si imal site, pri tova na angliiski, ako iskash moje da vidish

chastta za egipetskata mu kolekcia

_________


Тема Re: elena_ssнови [re: elena_ss]  
АвторHoвaчka (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 23:29



Между впрочем момичета, преди месец се върнах от Египет и съм абсолютно възхитена. Пожелавам ви да идете. Екскурзоводът каза, че НИКОГА в пирамида не е намиран саркофаг, нито част от него, нито някакво дори най-дребно доказателство, че мястото е използвано за гробница. Няма и една буквичка по стените. Само в Хеопсовата пирамида, в едно помещение, наречено "погребалната камера на царицата", е намерен картуш на Хеопс. И толкова. Интересното е, че въпросната царица си има собствена пирамида. Познавало се по статуята отпред (която сега е в музей).
Видях почти всички съкровища на Тутанкамон и ви уверявам, че имате за какво да ми завиждате.



Тема Re: elena_ssнови [re: Hoвaчka]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано27.04.02 13:34



Zavidiah ti oshte ot parvata duma, che si bila tam. Na men tova mi e mechta, no vapreki, che imam jelanieto i vazmojnostta da otida maja mi ne me puska, zaradi chestite atentati nad chujdentzi tam. Kaji moliate sreshtna li se s niakakvo nasilie ot strana na mestnoto naselenie. Irazkaji po-podrobno za patuvaneto i vpechatleniata si! MOLIA!



Тема Re: какво мислите за проклятието на Фараона?нови [re: elena_ss]  
АвторKua (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 07:26



Mislq . 4e proklqtieto e sred nas ....



Тема Re: какво мислите за проклятието на Фараона?нови [re: Kua]  
Авторfunky (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 23:23



Prokljtieto....
...drevnij narod da ne dava mira na tolkova ot nas...
...prokleti da obichat edna murtva imperij poveche i ot sobstvenata si rodina...
...prokleti da tursjt tainite i razkrivat zagadkite na xora jiveli predi xiljdoletij...
...prokleti da umrat zaradi lubovta...ili lubopitstvoto si...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.