Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Великаните на остров Пасха  
Автор Pushachat1 (дезинформатор)
Публикувано28.06.01 09:47



Здравейте египтолози!
днес искам да си поговорим за едно явление, което преди съм обсъждал в клуб "Нло" - става дума за великаните от о-ов Пасха. Преди време четох, че в кратера на един вулкана, на този интересен о-ов са открити камнни статуи, символизиращи боговете на местното население. Най -малките били десита метра, а e имало и бая височки. Всичките били изпарвени. В древността туземците не са разполагали с кранове, тъй че питам се (и не само аз) - как са ги изпаривили? Eдна от версите бе - с телекинеза. Казвам ви това, защото според мен то има ръзка с пирамидите. Засега - толкова. Следващия път - повече.

P.S. Еон, намесвай се като човек, знаещ повече по темата.

TRUST NO ONE!
I WANT TO BELIEVE!



Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Pushachat1]  
АвторAhnes an Amon (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 15:45



Добре ще е да си намериш изключително известната книга на Тур Хаердал "Аку-аку" по този въпрос. В нея е обяснено как древните са успяли да повдигнат мегалитните скулптори, къде са изсечени и т.н.
Експедицията, която изследователя е организирал, с помощта на коренното население са успяли да повторят изправянето на един паднал гигант по "забравената" древна технология предавана от поколение на поколение на острова и до днес.
За остров Пасха са по-интересени според мен въпросите: дали, така наречените "Дългоухи" са потомци на инките и дали, наистина коренното население е пристигнало на балсови салове?
Желая Ви безсмъртие!



Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Ahnes an Amon]  
Автор Gray (не(о)познат)
Публикувано28.06.01 18:33



dokolkoto si spomnqm ot knigata te ne bqha potomzi na inkite, a na nqkakwo pleme, iztikano w okeana ot inkite. Nali daje sa bili bledoliki??? A za salowete -pone e wyzmojno kakto dokaza toi s Kon-Tiki..
btw,nqkoi da e chuwal kakwo tochno stawa s drugata negowa ekspediziq, tazi s lodkata ot afrika do iujna amerika, mislq "Ra" beshe.

Бедите са моят занаят...


Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Gray]  
АвторAhnes an Amon (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 14:27



Тези дни завърших с четенето на "История на Инките"...
Тъй като при тях аристократите и членовете на кралския двор изкуствено са си удължавали ушите и са били наричани от простолюдието "Дългоухи", намирам /а и не само аз.../ ,че е аналогичен случай с "Дългоухите" на о. Пасха.
По различни етнографски, логопедични и др. особености на коренните жители на острова учените вече са доказали принадлежността им към индианския корен.
Хаердал доказа, че с сал от балсово дърво или трастика "Тортора", може да се преплува не само Атлантика, но и огромния Пасифик.



Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Ahnes an Amon]  
Автор Gray (не(о)познат)
Публикувано29.06.01 18:57



za sala znam :))) za trystikowata lodka iskah poweche info
a za inkite - az kazah kakwo toi twyrdeshe w negowata kniga, ako ima nowi prouchwaniq po wyprosa, ne znam za tqh, ne sym se interesuwal. No,w kraina smetka, nali po-wajnoto, che pasifika moje da se prepluwa dori ot tolkowa "primitiwni" culturi e dokazano.

Бедите са моят занаят...


Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Ahnes an Amon]  
Автор Pushachat1 (дезинформатор)
Публикувано30.06.01 15:45



Извинявайте, но не става въпрос за камнните статуи на Стоухендж, които са иднетичен случайй, но не съвсем, а са великаните на о-ов Пасха.
За справка - великаните от Стоухендж, доклокото знам са по малки от зени напасха (поне част от тях), направен е експеримент с тях и са пренесени са от четирима души, каето не може да се каже за тази на Пасха и се намират в Ангилия, доктао но о-ов Пасха живее туземно населеие...
По - интересното обаче е друго - Част от великаните на о-ов пасха били обрасли с мъх. За тях туземците казвали, че са "живи". Освен това всички сто.атуи имали някъв знак, но забравих какъв точно.



Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Pushachat1]  
Автор Gray (не(о)познат)
Публикувано01.07.01 14:13



tochno za syshtite statui stawa duma de :-))))) stounhendj ot 4ma dushi?? waw, te treba da sa bili qko qki;-)))))))

Бедите са моят занаят...


Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Gray]  
Автор Eon (Universe)
Публикувано02.07.01 14:40



pyrvo materialat na statuiite ne se znae otkade e vzet
na hilyadi kilometri ima samo voda( sustavat na skalata e neidentichen za reiona)
prosto tova e edin ot faktite koito potvurjdavat che tezi statui ne sa stroeni
po obiknoven nachin
absurdno e da se misli che statuite sa stroeni s goli race i nayakakvi si dulgi durveni pruti i dr takiiva predistoricheki metodi
imam edna teoriya koyato glasi che
statuite sa pametnici na izv. toest tova sa licata na izv.
sled eventualen kontakt vsichki vijdat che te imat takiva ushi i zapochvat da gi poddajavat da se pravyat na bogove edin vid
upomenatite izv prilichat mnogo na horata i imat koteshki zenici...
nishto chudno te da sa potomci na edna ot frakciite izbyagali ot atlantida

KEEP SEARCHING!
ALL LIES LEAD TO THE TRUTH


Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Eon]  
Автор Eon (Universe)
Публикувано02.07.01 14:42



na ostrova may che imashe tri zatihnali vulkana
edin ot koito se naricha Rapa Nui

vutre ima neshto

KEEP SEARCHING!
ALL LIES LEAD TO THE TRUTH


Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Eon]  
АвторAhnes an Amon (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 15:03



И аз обичам приказките за извънземни посетители..., обичам и "щуротиите на Ерих фон Деникен, но вземете се в ръце бе хора!
На о. Пасха има застинал кратер на вулкан /мисля, че се казваше Рано Рараку или нещо такова, тази вечер ще проверя и утре ще кажа по-точно/. Там са били и каменоломните на древните великденчани. Намерени са оръдията на труда им... незавършени статуи и т.н. Пише го в дебелите книжки.
Отдавна "мистерията" е разбулена. И на мен ми се искаше да вярвам, че "добрите" извънземни са ни оставили на земята различни главоблъсканици и с това гъделичках приключенският си дух, но истината и фактологическия материал успяха да ме оборят. Не повтаряйте моите грешки... да търсите "под вола теле" /моля да ме извините за нецензурирания език, но той е много подходящ за случая"/.
П.С. Великденските острови са с вулканичен произход. Някои от тях и до днес са активно действащи вулкани.



Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Ahnes an Amon]  
Автор eridan23 ()
Публикувано02.07.01 15:48



Много си прав сине на Амун :))
Там на строежа наистина е нямало никакви извънземни. Обаче забелязах
че никой не е споменал за писмените плочки на туземците. До момента не са
разчетени и не е дадено никакво разумно обяснение за произхода им.
А колкото за статуите, според мен е по-важно не как са направени а ЗАЩО.
Представяш ли си ? Едно малобройно и едвам изхранващо се племе изведнъж се лишава от най-силните и добри свои хора и унищожава екокистемата си (не казвам че са знаели какво е екосистема :)) и се юрват да строят огромни статуи?!?!?! Трябва да е имало някаква наистина сериозна причина за това.
Позволявам си да спомена един стимул, който би постигнал подобен резултат - страхът, смъртен страх от нещо или някой. Въпросът е от кой или какво.

nishto ne e nepoznavaemo


Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Ahnes an Amon]  
Автор Eon (Universe)
Публикувано02.07.01 17:17



prestanete s toya erih fon deniken beeeeee

ne znachi che kato vyarva v ufota chovek tryabva da go chete

mnogo greshna predstava imate be
sigurno vie mnogo go chetete kato mi go natyakvata postoyanno
na dve na tri vse erih fon deniken
razbrahme che pishe gluposti( vapreki che ne sam go chel)
az dori ne znam koy e a vie mi pulnite glavata s gluposti

tova e samo teoriya ot moya strana

KEEP SEARCHING!
ALL LIES LEAD TO THE TRUTH


Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Eon]  
Автор Pushachat1 (дезинформатор)
Публикувано03.07.01 12:18



Принуден съм да се съглася с теб Еон. Аз съм го ползавал само веднъж, в темата си за инките и то - за да докажа, че и учени могат да размишляват по начин, който допуска появата на Нло. Оттогава насам всяко нещо за което наамекна че не е естествено (телекинеза, телепатия, повишена радияция без обяснима причина) ми казват че чета твърде много Р.Толкин и Е. Деникен ... когато първият изобщо не съм го чел, а вторият знам само една-две негови хипотези.

I WANT TO BELIEVE!
TRUST NO ONE!



Тема Re: Великаните на остров Пасханови [re: Pushachat1]  
АвторAnhes An Amon (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 15:32



Във връзка с вчерашното си обещание:
Кратера на вулкана на о. Пасха наистина се казва Рано Рараку.

ПС. Това не беше ли клуб Египтология? ;-)))



Тема Re: egiptologiq..нови [re: Anhes An Amon]  
Автор Gray (не(о)познат)
Публикувано03.07.01 16:55



nqmame si takyw diktatoren moderator kato w fantastika, tam sichko offtopic se kylza i trie bezmilostno :-))))) ama sme si po-dobre mai :-)
za tezi statui mislq Anhes An Amon kaza, kakwoto imashe da se kazwa kato fakti, koito iska da si fantazira wypreki towa neka si se kefi. A za po-serioznite - te mogat da obsydqt naistina ideite na eridan23. Spored men e wyzmojno, no ne e zadyljitelno (sirech moje i neshto drugo) prichinata da e ot religiozen harakter. Znaem za wqrwaniqta im za predzite im otwyd okeana, moje bi izrazqwat swoq kult taka( to che izrazqwat kult izrazqwat go, ama kakyw?? moje bi naistina kult pred straha?!!!?) Dokolkoto si spomnqm se twyrdi, che towa sa obrazite na predzite im i chez tqhnoto izdigane mesnite se nadqwat da predizwikat tqhnoto zawryshtane (predpolaga se, che po-golqmata chast ot flotata na preselnizite e prodyljila natatyk kym Okeaniq)
Pismenostta si ostawa mai zagadka, w smisyl che ne e deshifrirana. m/u drugoto towa sa dyschizi, na koito sa napisani tezi tekstowe. Nqkoi ako znae neshto poweche , molq da razkaje, da se poobrazowame i nie ;-)))

Бедите са моят занаят...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.