Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: специално за теб...нови [re: Gray]  
Автор Lara_ ()
Публикувано15.06.01 18:54



Благодаря много
Ми така де - това са важни и интересни неща, не стига че се напрягам да вникна в същността на нещата ми и да се мъча да чета на латиница........
Предполагам че на всички ще им е по-удобно и приятно все пак

Поздрави



Тема Re: Malko danni otnosno piramidite.нови [re: Nekros]  
АвторKristina (Нерегистриран)
Публикувано16.06.01 15:22



Tezi temi sa mi mnogo interesni i chesto sym se chudila
kak nqkoi neshta vobshte sa vyzmojni?!
Interesno mi e za heopsovata piramida dali e vlizano vytre i kakvo e namereno. Nqmam mnogo informaciq po tozi vypros ako nqkoi moje da mi kaje...



Тема Re: Malko danni otnosno piramidite.нови [re: Kristina]  
АвторAhnes an Amon (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 12:45



Повечето ортодоксални автори датират строителството на архитектурния комплекс на платото Гиза около 2 500 г. пр.н.е. Разбира се има други предположения, които са интересни за уфолозите, но не и за сериозните учени.
В т.нар. Голяма или Хеосова пирамида не са намерени особено много предмети /само 3/. Следи от органична материя по саркофага в камерата на фараона няма. И досега не е ясно дали този храм изобщо е бил с предназначение да съхранява мумията на владетеля или за нещо друго, неясно и неизвестно на никого и до днес.
Поздрави!
PS: А колегата с новата информация нека сподели какво толкова ново е научил и къде, след като от години вече са спрени проучвателните работи в комплекса. Особено удоволствие за мен ще е да науча нещо ново по темата.



Тема imah predwid...нови [re: Ahnes an Amon]  
Автор Gray (не(о)познат)
Публикувано18.06.01 18:21



...konkretno dumite ti za rampata, no ne mi se obqsnqwa pak.

Бедите са моят занаят...


Тема Re: imah predwid...нови [re: Gray]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано18.06.01 19:39



Привет,

все по-рядко имам време за форуми. Иначе с удоволствие бих бих си чесъл езика по неизчерпаемата тема египтология. Рампите са доста
хлъзгава теория. Дори и да предположим, че са се използвали само до 50-ти ред, те пак биха били дълги около километър. Но истинския проблем не е изграждането и поддръжката на такова съоръжение - проблемът е, че липсват каквито и да било следи от него. Материалът от който се предполага че е била изградена рампа/рампи е кирпич. Иначе от какво?
Обемът на рампата, дори и за малка височина (и ъгъл 10%) е огромен - не е възможно да не са останали следи от нея. Грандиозността на рампите не е била по-малка от тази на пирамидите. В древна Индия напр. има един храм с 40-тона камък на върха му. Открити са недвусмислени следи от рампа, започваща 6км. от храма. Изобщо трудно е да се прикрият следи от рампа, дори и да е имало умишлена такава задача.

---------------------------------------------------
God is REAL unless declared INTEGER!


Тема Re: imah predwid...нови [re: Pixel]  
Автор Gray (не(о)познат)
Публикувано19.06.01 11:07



mdaaa, wqrno. nqkoi twyrdqt che imalo neshto kato "reziklirane" na materiala, no towa pak ne obqsnqwa lipsata na ostatyzi.imashe oshte teorii za wertikalno pokachwane s podlojki pod bloka (wdigash ot ednata strana i podlagash, posle ot drugata),no towa e adski bawno i opasno da ne se kapichne kamika;-))), moje bi na wyrha sa go izpolzwali obache

Бедите са моят занаят...


Тема Re: новонови [re: Gray]  
Авторstorm (Нерегистриран)
Публикувано23.06.01 21:22



Това с рампите е доста интересно, но едва ли е достоверно. Трябва да отбележа, че има две неща сигурни за пирамидите: не се знае с каква цел са построени,и което е по-интересно от кого. Правени са опити , да се построи пирамида, по предполагаемия древен начин. И то от японци. Резултатът: изключителен неуспех. Не са успели дори да оформят във някяква прилична форма гранитните блокове със които са били облицовани пирамидите, без да използват съвременни инструменти. Трябва да се има впредвид ,че по времето на първите пирамиди , са познавали само бронза и медта , като твърд материал, и съответно са ги ползвали за сечива.Проблеми е имал и Александър Велики, които заповядва на армията да срине пирамидите . След 3 години адски труд, са смъкнати два и половина метра от облицовкота на Хеопсовата пирамида.Явно пирамидите са строени да бъдат вечни.Въпроси събужда и факта, че въпреки богато изрисуваните вътрешни стени, няма и следа от някакво опушване по таваните и стените, следсвие на горенето на факлите. как са вкарвали светлината вътре? Може би със огледала?Но много учени отхвърлят този начин, поради неясни за мен причини. А може би са познавали Електричеството??



Тема за "дървените талпи"нови [re: Gray]  
АвторXoтeп (Нерегистриран)
Публикувано23.06.01 23:56



Докато четях постингите, в мен се зароди един въпрос, който ще си позволя да задам, а имено - какви "дървени талпи" са използвани. Това което съм чел за Египет до сега, ме навежда да констатацията, че дървото е било меко казано рядък лукс. Сградите са се правили по различна техника (от Двореца до простата колиба) - каменен градеж, глина върху тръстика, нещо като тухли (не съвсем като днешните печени), само тръстиков плет...... но дърво - Не!!! Е, може би малко в Двореца - като израз на разкош. Само най-издигнатите са могли да си позволят неякоя друга мебел от дърво. Самото то обикновено се е внасяло, което го е правило много скъпо. Пък и не винаги се е намирало - мисля че съм чел, че след проблеми с изпращането на кораби до Пунт, жреците на Амон били изправени пред бедствие - привършвало "свещеното дърво" с което горял Огънят на Амон, а било меко казано недостойно да се използва сушена тор - както била практиката, що се отнася до огъня на нормалните хората. Не че са нямали дървета, ама тяхната дървесина не става за нищо (не е трудно да си го представи човек). А изведнъж огромния строеж, с хиляди талпи, трупи и т.н. използвани за такива прозаични нужди в огромни количества - за мен е неразбираемо.



Тема Едвали на всички...нови [re: Lara_]  
Автор Nekros (Бял маг)
Публикувано24.06.01 11:12



Аз съм свикнал да пиша на латиница и пиша много много по бързо на латиница отколкото на кирилица. Освен това имам лошия навик да пиша теми по няколко километра дълги и ако трябва да ги пиша на кирилица то ще ми отнеме поне 3-4 часа. Затова sorii ama shte pisha na latinicata

Няма невазможни неща, има само недостатъчна воля за постигането им!


Тема Re: новонови [re: storm]  
Автор Nekros (Бял маг)
Публикувано24.06.01 11:22



Ili sa ispolzvali fakli koito da ne otdelqt tolkova mnogo sajdi za da se zapazi edin vid chistotata na xrama . MOje da sa ispolzvali i ogledala egiptqnite sa poznavali stakloto ne savsem prozrachno no vse pak staklo palili sa golemi ognove varxo bogat na kvarts pqsuk.

Няма невазможни неща, има само недостатъчна воля за постигането им!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.