Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 28.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мъдростта на Изтоканови  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано22.07.11 09:38



Преди време амарилис ми предложи да напиша нещо за кармата - реших се. :)))
Кармата е част от познанието за прераждането на душата. Всеки човек и всяко животно освен тяло,носят и душа. Тялото е материално и смъртно,а душата е трансцедентална и вечна. След смъртта на човек, душата напуска мъртвото тяло и се преражда в ново. Смъртта е само смяна на старото тяло с ново. В зависимост от натрупаната карма в този живот - това означава колко грехове е извършил човек,той се преражда пак в човек,или ако е много деградирала душа,се преражда в животно или дърво. Дърветата и растенията също носят души - това са души на деградирали хора. Общо взето това представлява прераждането на душите. Има хора,които не могат да проумеят това или да си го обяснят. Аз имам една позната,която е психолог. Още преди 10 години,когато се запознах с нея,тя ми разказваше как,чрез хипноза всеки човек може да се върне в миналите си прераждания и да разкаже за тях. Това може да го потвърди всеки един психолог,защото хипнозата е част от психологията.
Сега за кармата по същество. Когато човек върши грехове, той си ги заплаща. Независмо дали е извършил малък,голям,сладък или горчив грях,всичко се заплаща. Заплащането става с болест,нещастие или друго страдание. На него или на някой негов близък човек. Има хора,които вършат постоянно грехове и постоянно си заплащат за тях,но въпреки това продължават отново по същия начин.Тоест,те не осъзнават,че всичките нещастия,които им се случват след това са предупреждение да спрат. Тогава кармата се пренася върху техен близък или любим човек. Това е така за да ги заболи по-силно и да се стреснат.Някои хора се замислят и променят начина си на живот към по-добро. Други и от това не се спират,докато дойдат до собствената си смърт. Такива хора са безполезни и затова Бог им отнема живота. Кармата е свързана с енергиите на Бога във Вселената. Всеки човек сам си пише съдбата. Затова трябва да знаете,че имате свободната воля сами да си контролирате съдбата. Ако вървите по пътя на доброто,няма да страдате. В противен случай - всеки грях си има цена. Който е готов да я плати със здравето си или здравето на близките си,дори с живота си - това е негово собствено решение и никой не може да му го оспорва. Само трябва да знае,че сам си е избрал това. Греховете са убийствата на хора и животни,кражбите и т.н. Когато двама души са сключили брак,не трябва да си изневеряват - иначе ще страдат. В днешно време има много такива семейства. Тази планета е създадена от Върховната Божествена Личност и всичко на нея е собственост на Бога. Всички хора сме само гости на тази планета за определен брой години. Когато някой си присвои имуществото на Бога или вземе повече,отколкото му е нужно да живее,той краде от Бога и подлежи на наказание - в този живот или след смъртта си.
Аз имам гуру (духовен учител) който ми е дал това знание и ме учи без да ми иска пари за това. А това е най-голямата наука - за душата,за живота,за Бога и Вселената...за всичко. Въпреки това тя не се изучава в нито един университет по света. Хората приемат измислените науки от други хора,но не приемат науката,която идва от създателя на всички вселени,Върховната Божествена Личност.

Който се интересува от това ,може да потърси книгите за Кришна съзнание. Там е изложено цялото знание и същността на нещата.
Ако имате въпроси,питайте.


Редактирано от liberr на 22.07.11 09:43.



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано25.07.11 20:45



Ай стига бе, аз си мислех, че кармата може и да е добра, демек да ти се случват хубави неща?



Редактирано от Vanilllaa на 25.07.11 20:46.



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: Vanilllaa]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано29.07.11 09:15



Да,Ванила.Добрата карма е да правиш добри неща,но това ти осигурява само по-добър живот след този. Разликата е,че ако ги правиш в името на Бога,няма повече да се преродиш на тази планета,а отиваш на вечните планети,където има вечен живот и т.н.
Ако човек прави добри дела,но за свое собствено удоволствие - примерно дава пари на някоя организация,за да си направи реклама или да се говори за него..това пак е карма,но добра. Пак ще се върне на земята в по-добро семейство. Кармата е ,когато човек извършва дейности - лоши или добри, но за своя полза.
Когато вършиш нещо в името на Бог,вече се освобождаваш от всякаква карма.Това всъщност е освобождението на душата.

Редактирано от liberr на 29.07.11 09:15.



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано29.07.11 09:55



мисля, че добрата карма се реализира и сега, веднага, освен това мисля, че трябва да мислиш и грижиш за другите

Редактирано от Vanilllaa на 29.07.11 09:58.



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: Vanilllaa]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано31.07.11 09:31



мисли си :)



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано01.08.11 12:43



ок, сигура съм, да не говорим, че в името на Бог са се водили войни, това е като не мислиш за другите





Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: Vanilllaa]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано02.08.11 09:31



Тези,които водят войни в името на Бога,не могат с нищо да докажат,че вярват в него,защото извършват грехове. Който върши грехове и се оправдава с Бога,си подписва най-тежката присъда за адовите планети - такива души ги изпращат за милиони години там и пак не могат да си опростят греховете.

Що се отнася до това да се грижим за другите - има Бог,който се грижи за тези,които заслужават и не се грижи за онези,които не са заслужили. Ако човек реши,че иска да се грижи за някой друг,той трябва да е сигурен,че този човек е добър. Лошите хора са врагове на Бога и за тях никой не трябва да се грижи. Ако се грижиш за лош човек, неговата карма ще се пренесе върху теб. Има много хора,които постоянно страдат за нещо и имат нужда от грижи. Те страдат,защото имат някакво наказание от Бога за миналите си постъпки. Когато някой им облекчи страданията,той ги избавя от наказанието на Бога и по този начин застава против Неговата воля. Затова този човек поема кармата на тези,на които помага. Бог мисли за този,който мисли за него. Който не мисли изобщо за него,Бог изобщо не го мисли. Щом не го мисли,значи изобщо не се грижи за него.
И така,ако човек е наистина добър,можеш да си позволиш да му помагаш.Ако е лош,изобщо не му обръщай внимание. Такъв човек може да има още 100 живота на тази земя,докато стане добър.

Редактирано от liberr на 02.08.11 09:32.



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано03.08.11 09:12



Гуруто ми каза,че преди време е имал една ученичка(той е имал много ученици)...била много умна жена,инженер-химик, и много напреднала в това познание,дори развила някакви сили да може да лекува само с ръцете си. Лекувала само като докосвала болното място с ръката си. Много хора идвали при нея да ги лекува,излекувала много ракови заболявания. Учителят й казвал да не лекува,защото накрая тя ще поеме тяхната карма и ще се разболее.
Болестите също са наказания и когато тя ги лекува,отменя тези наказания и ще трябва да поеме тяхната карма. Тя не успяла да отказва на хората и все ги лекувала,докато накрая се разболяла от рак. Въпреки силите,които имала,тя вече не можела да си послужи с тях,за да се излекува. Всичките болести,от които излекувала другите хора се върнали на нея под формата на раково заболяване. Понеже в това била събрана всичката карма на тези хора,нейните сили били непосилни да премахнат собствената й болест и така починала. Млада била още,но не послушала учителя. Тя знаела какви са последиците,но изглежда не вярвала ,че може да й се случи нещо такова. Или не е могла да се откаже от тези сили,които е придобила и които в крайна сметка са станали причина за нейната смърт.
Има един израз: колкото по-големи са възможностите на някой,толкова по-голяма става и отговорността му...или нещо такова...от филма за Спайдърмен беше,още го помня този израз





Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано03.08.11 15:16



Не усещаш ли, че има противоречие - всеки сам си гради съдбата и "да я плати той или негов близък". Та нали оня, близкият, е самостоятелен човек, който също сам си гради съдбата.

Това, което първо изниква от написаното е - разкарайте всичките си "неправедни" близки от хоризонта, за да не страдата като част от тяхната карма. Хахахаххахахахахаххахаа, ако ме разбираш.

..rude & not ginger...


Тема Re: Мъдростта на Изтока [re: Doctor Who]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано04.08.11 09:47



Ами,именно - колкото по-свободен е човек,т.е. неангажиран със семейство и т.н.,толкова по-добре. Човекът трябва да осъзнае,че,когато прави семейство,той поема голяма отговорност за жена си и после за децата си. Всичко това е за да не върши грехове. Тази планета не е създадена за войни,престъпления и глупости,а за мирен живот.Всеки,който застане против този принцип,е наказан от природните закони.

Това не са измислици като този сериал Доктор Ху,а словата,изречени от самата Върховна Божествена Личност. Те са се предавали от епоха на епоха до наши дни. Тази епоха,в която сега живеем е четвъртата и последна по ред. Хората са много по-неинтелигентни от хората в предишните епохи. Цялата история,която преподават в училищата започва от тази епоха.Те не знаят нищо за предишните три епохи. Примерно - не могат да си обяснят как е възможно едни такива малки човеци да построят такива огромни пирамиди в Египет. Тези пирамиди са строени от по-големи човеци,тоест от хората от предходната епоха. Тогава хората са били високи по 4 метра.Преди това са били по 10 метра.А в първата епоха са били 20-метрови великани.С всяка следваща епоха хората стават все по-малки на ръст,имат по-малки възможности,по-ограничена мисъл и по-малка памет. Това всичко е написано в свещените писания ,оставени от Върховния Бог. Но това не се дава за изучаване никъде по света. Защо? Защото лидерите,които управляват света,винаги са били глупави хора. На тях не им е нужна истината. Те постигат всичко на базата на лъжата и така са устроили всичко,както на тях им харесва и по този начин вкарват всички незнаещи хора в различни грехове. Това са демонични хора. Повечето от тях дори не вярват в Бога.
Който прочете тези книги,има познанието за света и не му трябва нищо друго . За такъв човек този свят е безсмислен,защото не отговаря на истината.Една илюзия.

Хората не са авторитети в сравнение с Божествената Личност. Ако искаш да намериш истината за всичко,прочети тези писания. Те са като Библията,като Корана и като всяка друга религия по света. Всички религии водят до един Бог. Само имената са различни.

Редактирано от liberr на 04.08.11 09:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.