Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 13.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано08.08.11 09:28



Индийската религия и философия наброява около 50-60 тома,които изискват много време за прочит,освен това са и по-сложно написани. Някой,който никога не е чел за такива неща,ще се затрудни.
Обаче има една малка книжка (280 стр.), в която са описани на достъпен език почти всички необходими познания- за създаването и унищожаването на Вселената,за основата на планентите,включително и Земята. Създаването на човешкия род - всички раси до сегашната пета раса и настъпването на шестата раса(вече има хора от шестата раса на Земята). Какво представляват тези хора, какво представлява прераждането на душите, през какви степени се преминава в различните животи. Какво представлява кармата,нейните причини и последици. Ролята на женското начало в света. Състоянието на планетата ни в момента - битката между силите на Светлината и силите на Тъмнината. Как да развиете мисълта си на по-високо ниво,да придобиете психическа сила.
Тази книга е като един ценен наръчник за всеки човек. Казва се "Седемте велики тайни на космоса". Написана е увлекателно и се чете бързо. Можете да я потърсите в библиотеки,читалища, антикварни книжарници,книги втора употреба.Не знам дали се намира в книжарниците,защото това издание,което аз чета е от 95-а година и не знам дали е преиздавана след това.

Авторът е Николай Рьорих -





Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано09.09.11 14:44



Дънов пише същите неща за расите като Рьорих, в книгата си "Второто пришествие". Дънов също е апелирал за безмесно хранене,както и индийската религия за Кришна. Обаче той е говорил за Христос,но по негово време едва ли е могъл да говори за Кришна в България


В религията за Кришна,за да постигне духовен напредък и да се пречисти(организма и съзнанието),човек трябва да спазва 4 основни принципа:
1. да не води безразборен полов живот;ако е семеен само да прави деца,а не за удоволствие;ако е обвързан да не изневерява
2. да не яде месо,вкл. риба и яйца
3. да не употребява интоксиканти: кафе, цигари, черен и зелен чай, алкохол и наркотици
4. да не се занимава с хазарт и подобни дейности



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор trinity79 (непознат )
Публикувано18.09.11 22:20



Чета от няколко дни форума. Като изключим агресията, която така или иначе ни заобикаля накъдето и да се обърнем, намирам приятни мнения тук-там. Аз съм абсолютна лаичка с форумите, но на тази тема не издържах да се включа. Ми да попаднах на една снимка на някаква мацка, която горе-долу на моята възраст изглеждаше, а беше оплюта, че е стара и т.н. Хи хи хи! Явно съм застаряла вече.:) и виснала.....което ми напомня за един виц, но това друг път:D Предполагам, преобладават младите девойки във форума.

А сега по темата. В интерес на истината, като прочетох Кришна и се сетих едно време, преди доста години, от Кришна бяха сложили в пощата една книга. Казваше се мисля "Прабхупада". Сещам се, че я изчетох за отрицателно време. Ако си я чела, би ми било интересно да ми кажеш дали ти харесват еднакво с другите 6 или колкото бяха? Може би ще си ги потърся. А аз дори не съм вярваща по принцип :) Но книгите на религиозна тематика винаги са ми допадали в голяма степен :)



Мац, ако пренебрегваш задължителната кирилица, ще ти трия мненията.

Редактирано от amarilis на 20.09.11 11:27.



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: trinity79]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано19.09.11 10:03



Здравей! Да,чела съм книгата "Прабхупада",аз дори я имам като подарък от една от жените там... Това е една много интересна и завладяваща книга,направо е като сценарий за филм,на мен такова впечатление ми направи,когато я прочетох за първи път, после пак я препрочитах, почти съм я наизустила вече :)))
Това е една велика книга,защото разказва за човека,който пръв е разпространил религията за Кришна в западния свят. Ако не беше направил това,сега едва ли някой извън Индия щеше да знае кой е Кришна. Самата религия е религия на мъдростта. Тя може да отговори на всички въпроси за съществуването на света и хората.
Чела съм и почти всички други книги. Въпреки,че всяка една от тях е за Кришна, те се различават и наистина някои ми харесват повече от други. Мога да ти препоръчам една малка книга,казва се "Съвършенството на йога",там накратко са изложени принципите на религията за Кришна. Това,което го пише в големите книги "Бхагавад Гита" и "Шримад Бхагаватам" е описано там. Но "Бхагавад Гита" е подходящо начало,защото е като учебник за Кришна.
Поздрави!





Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор trinity79 (непознат )
Публикувано19.09.11 17:52



Благодаря много.

Редактирано от amarilis на 20.09.11 11:28.



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор amarilisМодератор (cold)
Публикувано20.09.11 11:48



Темата за закона за причината и следствието и реинкарнацията е много всеобхватна и подлежи на задълбочено изучаване. Всеки сам си определя начина как да става това. Също вярвам, че за всичко се плаща и дори предполагам с кого ще сме непримирими кармични врагове в евентуално следващо прераждане



Liberr, струва ми се, че тук не е особено подходящо място да се коментират каквито и да е въпроси, свързани с мистика и духовни пътища..

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: amarilis]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано21.09.11 09:53



Нали ти ми предложи да пусна такава тема? Ако не ти допада,изтрий я :)



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор amarilisМодератор (cold)
Публикувано21.09.11 16:34



Защо тук?
Личните религиозни възгледи и убеждения свободно могат да се дискутират в някой от езотеричните клубове.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: liberr]  
Автор -дядo- ()
Публикувано21.09.11 21:37



Позволявам си мнение, щото темата не е тясно по "специалността" на клуба.

Първо - неотдавна по телевизията имаше дълъг репортаж за един сега около петдесетте, дето изнасилил и удушил момиченце на 6-8 годинки (по спомен). Не съжаляваше изобщо - дощяло му се, така се случило, признава си, ама сега кво да правим - човещинка. Ооообаче много се изтормозил дето веднага след като го осъдили на смърт, отменили смъртното наказание и той сега не знае ще го убиват ли, няма ли, и това му пречи да си доизкара спокойно живота.

Та този мил човечец се оплакал в Страсбург и по всяка вероятност успешно ще осъди България. Адвокатката му, с вид на шизофреничка, разпалено ни убеждаваше, че каквото и да е направил, този бил човек (не съм съвсем съгласен) и било крайно нечовешко да го малтретират така като не го светнат в подробности като как ще му протече безценния живот занапред.

Та питането ми е - по твоята система този в какво животно ще се прероди - в агънце ли, в зайче ли или във волна пеперудка?

Второ питане - бе що лошите по вашия вътрешен правилник се прераждат в животни? Не е ли по-правилно да се прераждат в човеци. Щото, ако питаш мен, по-гадно и злощастно животно от маймунския клон, нарекъл гордо себе си Човек, няма.

Чест и почитания!



Тема Re: Мъдростта на Изтоканови [re: amarilis]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано22.09.11 09:05



Хайде,заключи темата,да не дразни и другите. Така ще получа независимост от този клуб и ще потърся друго място за общуване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.