Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 28.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Граматичен въпрос  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано21.02.10 23:00



Как е множественото число на "буч" - "бучове" или "бучки"?



Тема Re: Граматичен въпроснови [re: Питko Любoпитko]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано22.02.10 17:39



Това ми звучи като подигравка, но щом все пак не става ясно ще си го оправя и в блога мн. буч.



Тема Re: Граматичен въпроснови [re: Vanilllaa]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано22.02.10 18:55



Не, не е подигравка. Шега е. Незлобива. Прочетох "бучове", не ми прозвуча добре и се замислих как трябва да е.
Иначе май си права - буч ще да е правилно. Примерно "Там срещнах няколко буч". Макар че на мен ми се струва, че "буч" се ползва като опредление и на някои места за гладкост и яснота трябва да върви заедно с "лесбийки". Примерно "Там видях няколко буч лесбийки". В случаи, когато в изречението се използва "момичета" или "жени" или от предно изречение става ясно, че става въпрос за жени (момичета), "лесбийки" може спокойно да се пропусне. Например "Там имаше няколко момичета (жени). Явно бяха буч."

Доста неща са ми любопитни около лесбийките, но такова любопитство обикновено се приема като нездраво, особено когато е проявено от хетеро мъже, та не смея да питам.





Тема Re: Граматичен въпроснови [re: Питko Любoпитko]  
Автор Mulholland (drive)
Публикувано23.02.10 13:27



бучи :)))





Тема Re: Граматичен въпроснови [re: Питko Любoпитko]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано23.02.10 22:10





Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Граматичен въпроснови [re: Markizata]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано23.02.10 22:24



Така, като те гледам усмихната, ще се престраша да те питам.

Дано не греша, но доколкото разбирам, във вашите двойки има условен "мъж" и условна "жена". Поне съм чел да казвате "жена ми".
Условния "мъж" в двойката явно е по-особена жена, щом иска да е мъж. Там нещата са ми горе-долу разбираеми.

Условната "жена" обаче, всъщност си е жена и иска да бъде жена. Та по какво лесбийката "жена" в лесбо-двойката се различава от хетеро жената в хетеро-двойката? Или тя е би? Ако не е би, тогава защо хем иска да е жена, хем бяга от "стандарта"?

И второ питане, та ако ще ям бой, наведнъж да е. Има ли лесбо-двойки, в които няма "мъж" и "жена", а партньорките са "еднополови"?



Тема Re: Граматичен въпроснови [re: Питko Любoпитko]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано24.02.10 00:40



Я дай определенията си за ролята/ те/ на жената и мъжа в семейството, за да ми се проясни какви са тези условни "мъже" и "жени". И какви са безусловните :).

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Граматичен въпроснови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано24.02.10 12:01



Разбираш ме много добре, ама ще ти кажа аз как го разбирам.

Първо говоря само от сексуална гледна точка, а не от социална или някаква друга.

Безусловен мъж е този, за който е естествено и за разлика от бисексуалните, единствено приемливо, да прави любов с жена.
Безусловна жена е тази, за която е естествено и за разлика от бисексуалните, единствено приемливо да прави любов с мъж.

Условностите настъпват при еднополовите (това дали е правилен термин в случая?) двойки.

Чувал съм в мъжка двойка единият да казва за другия "жена ми" и при женски двойки едната жена да казва за другата "мъжа ми".

Явно в двойката или поне в някои от тях единият се идентифицира повече с жената от "стандартното" семейство, а другият повече с мъжа.

Сега, за да не се повтарям, ако искаш прочети отново въпроса ми в предишния пост.

Разбира се, мога да отида да чета "научна" литература по въпроса, но не искам. Искам, ако е възможно да разбера как стоят нещата от извора.

Ако не може, не може. Здраве да е.



Тема Re: Граматичен въпроснови [re: Питko Любoпитko]  
Автор aнoнимнa Пoтpeбитeлka (вървя си)
Публикувано24.02.10 18:51



Не си ли много нахален нещо? Чакам само Файърбола да те затрие и честно казано да ви забрани достъпа до тука. като искаш да правиш нАучни изследвания прави си, само да те светна, че такива като вашите не се приемат дори за източници назапад, щото сте много смешни.

И откъде си ги чувал тея работи? Да бе! Направо нямам думи.

Питай СерГей, шефа на партията ви, той ги знае тея работи предполагам



насам-натам

Редактирано от aнoнимнa Пoтpeбитeлka на 24.02.10 19:20.



Тема Re: Граматичен въпроснови [re: aнoнимнa Пoтpeбитeлk]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано24.02.10 19:07



Не, не мисля, че съм нахален. Съвсем възпитано и скромно питам за неща, които ме интересуват.

Ако лесбийките бяха пет-шест, щях да си река, че са нещо не наред и нямаше да се интересувам как гледат на някои неща. Да, ама те са стотици хиляди. Може и милиони да са. Значи как ТЕ гледат на някои неща става толкова важно, колкото и как гледат на тези неща не-лесбийките.

Е, аз понеже не мога да погледна през техните очи, а не ми се четат тълкуванията на други като мен, дето също разсъждават отстрани, питам тях. Не виждам нищо нахално в това.

"...само да те светна, че такива като вашите не се приемат дори за източници на запад..."

Източници на какво? На въпроси? Щото аз само задавам въпроси. Не изказвам мнение, а питам. Демек не съм източник, а .... западник. :)))

Доколкото мога да се ориентирам в слабите си политически познания, Сергей ще да е шефът на БСП. Ми не, не съм член, симпатизант, съмишленик или квото и да било на БСП. Не ми стана ясно и каква е връзката между БСП и женската хомосексуалност, ама не ме и интересува.

Ако женската хомосексуалност се дължи на политическа принадлежност, значи съм се объркал много дълбоко и ще трябва първо да си оправя основните понятия, че тогава да задавам въпроси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.