Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 22.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Узаконява се съжителството без бракнови  
Автор rainbowspitt (влюбена)
Публикувано27.03.08 11:35



'' Проект за Семеен кодекс, който въвежда два изцяло нови института в българското законодателство - фактическото съпружеско съжителство и брачния договор, одобри днес правителството. Предстои текстът да влезе за обсъждане в Народното събрание.

В новия кодекс, който трябва да замени сегашния, приет през 1985 г. и многократно променян, са въведени и други съществени промени, като например - имуществената общност няма да се простира по отношение на паричните влогове, отпада служебното произнасяне от съда по вината при развод по иск на единия от съпрузите, съпрузите могат да търсят услугите на медиатор за уреждане последиците на развода, отпада изискваният сега 3-годишен срок от сключване на брака за допустимост на развода по взаимно съгласие.

Фактическото съпружеско съжителство между мъж и жена ще има правно значение в предвидените от закона случаи - при определяне на бащинство, разпореждане с имущество и т. н. То ще се регистрира чрез подаване на заявление лично от двамата партньори до кмета на общината или кметството по местоживеене. Според неофициална информация над 300 хил. души у нас живеят без брак.''
A nie kade sme ?

Опитвам се да бъда реалист...



Тема Re: Узаконява се съжителството без бракнови [re: rainbowspitt]  
Автор casjop (a beatnut)
Публикувано27.03.08 21:37



този семеен кодекс знаеш ли откога го дъвчим и приемаме, а ти питаш ние къде сме. докато се стигне до 'нас', колко още неща има да се поправят...



Тема Re: Узаконява се съжителството без бракнови [re: casjop]  
Автор rainbowspitt (влюбена)
Публикувано28.03.08 09:20



Drazni me fakta, che se tarsqt varianti za neshto keto veche si ima reshenie, a nie nqmame i edna edinstvena podobna alternativa

. Kakto i da e nqma sa se sduhvam jhivota prodaljhava taka ili inache

Опитвам се да бъда реалист...[image]/Users//Desktop/15_27_61_prev.jpg[/image]

Тема Re: Узаконява се съжителството без бракнови [re: rainbowspitt]  
Автор casjop (a beatnut)
Публикувано28.03.08 12:38



не разбрах. какво е това, което според теб вече има решение?



Тема Re: Узаконява се съжителството без брак [re: casjop]  
Автор rainbowspitt (влюбена)
Публикувано28.03.08 12:48



Tova, che osven vazmojhnosta za slkiuchvane na brak se tarsi i druga alternativa v sluchaq uzakoneno sajhitelstvo

Опитвам се да бъда реалист...



Тема Re: Узаконява се съжителството без бракнови [re: rainbowspitt]  
Автор casjop (a beatnut)
Публикувано28.03.08 13:37



съжалявам, че така скептично. сещам се за един брой на егоист, докато още го имаше, с тема на броя хомосексуалните или нещо подобно. в него, сред всичките други материали, бяха публикувани мненията на наши народни представители за еднополовите бракове. тогава много се ядосах на татяна дончева, която с категоричен тон заявяваше да не я занимават с глупости, понеже българинът си имал къде къде по-значителни проблеми, та да се мисли за еднополовите бракове. ще кажеш не съм български гражданин, за когото държавата, най-малкото от кумова срама, трябва да се грижи. само че ако чакам държавата, с извинение, да ми върже гащите, със сигурност няма да прокопсам. така че в момента, в който се опре до съжителство, до брак и ако изобщо подписът ми там, някъде из дебелата книга, е приоритетен в ситуацията, ще търся алтернативи - където изобщо ги има. и вероятно се досещаш, че българия няма да е в списъка.

а иначе другарката дончева, за съжаление, е съвсем права - когато човек и представа синяма как да върже двата края, със сигурност му е все тая дали на хомосексуалните в българия им е до женене или не. това е положението.



Тема Re: Узаконява се съжителството без бракнови [re: rainbowspitt]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано28.03.08 19:29



Когато има групи и организации, които непрекъснат да повдигат проблема пред обществото, тогава може и да се направи нещо. Докато седим и се възмущаваме по форумите, можем само да се надяваме, някой хубав ден, някога си, Европа да наложи на парламента да приеме подобен закон.

Да, ние СМЕ граждани също и като такива трябва да имаме гражданска позиция и да си търсим и защитаваме правата. Ако ние сами не го правим, никой друг няма да го направи за нас.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Не съм юристнови [re: rainbowspitt]  
Автор Starpoznat (познат)
Публикувано29.03.08 00:34



и не съм чела все още проекта, но със сигурност зная, че ако нещо не противоречи на закона, то е разрешено. Тоест според мен всяко нещо, което не е изрично записано, че важи само за мъж и жена, значи важи и за нас. Моля да не ме иронизирате поради това, че не съм запозната а ако може юристите между нас да го пояснят. Не, не, ако искате иронизирайте :)) ама ни го изяснете.



Тема Допълнитенонови [re: Starpoznat]  
Автор Starpoznat (познат)
Публикувано29.03.08 00:45



Папата вече не споменава хомосексуализма между греховете, изменят се закони. Според мен това е много голяма победа. Защо ние тъсим постоянно изричното ни споменаване. Не означава ли това, че по-скоро ние се смятаме за различни, отколкото другите ни смятат за такива. Имам предвид законодателството а не отделните прояви на нетърпимост.



Тема Re: Не съм юрист [re: Starpoznat]  
Автор casjop (a beatnut)
Публикувано29.03.08 12:19



това е проектът:



това е действащият СК:


Чл. 7. Бракът се сключва по взаимно съгласие на мъж и жена, дадено лично и едновременно пред длъжностното лице по гражданското състояние.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.