Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 30.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Успялата женанови  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано13.07.06 21:44



След дълги години наблюдение върху женската половина от човечеството, начините и мястото, което тя си търси под слънцето, стигнах до три основни типа модели , които очесртават някакви абстрактни рамки на неясната представа за това, що е то успяла жена и има ли тя почва в обществото? (и ако да, каква?).

1 модел: Джейн Остиновата жена - произхождаща от разорено аристократично семейство английска лейди, която, притежавайки своята красота и висока нравственост като единствено оръжие срещу коварния , несправдлив свят , успява щастливо да се омъжи за красив, млад, завладяващ, интелигентен джентълмен, който, по странно съвпадение, е и наследник на значително състояние. Нейният път е любовта и семейството, които й отварят и доста други жителйски врати...и портали



2 модел: Екатерининската (Елизабетинската) жена - хладнокръвна, безскрупулна и амбициозна, изкачва се по трупове в устрема към власт и могъщество, издълбавайки името си дълбоко в камъка на историята като блестящ политик и безкомпромисен завоевател. Тя (може да) има всекиго, но е вярна единствено на своята власт.

3. модел: Мадонската жена: тя, както сама отбелязвава, не е нито най - добрата певица, нито най - добрата балерина, нито най - добрата актриса. Но тя е най - великият entertainer в света. ПОловината от човечеството я отхвърля, другата половина я обожава, и едната, и другата половинаиска да я чука. Тя също може да има всекиго, но е вярна предимно и само на своята слава.
* * *

Разбира се, успехът има и много други лица...много измерения.

Можете ли да наречете себе си "успяла жена"? Какво е за вас успехът в живота на еда жена? Професионалният, финансовият, личният живот, известността?
Може ли човек да има всички тях заедно или са несъвместими на практика?
Ако трябва да избирате между гореизброените варианти и области, кой вариант/ област ще поставите на първо място?(честно)
И, не на последно място, какви качества трябва да притежава една жена , за да постигне успех в областта, която е избрла?
И ако , след дълги усилия и опити успехът все пак, не дойде, следва ли тя да търси причината в пола си? Или в личниоте си качества? Или най - вече в късмета?
Съжалявам, както казваше един виден преподавател от СУ, не можах да избегна въпросите с повече от един (верен) отоговор!




Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Тема Re: Успялата женанови [re: Markizata]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 22:24



Не искам да прозвуча гадно, но няма начин успеха да си го вземеш на оня свят, да ме прощават успяващите и успелите жени. Аз като една жертва, подчертавам жертва на УТОПИЯТА на 1,2, че понякога съм била и на УТОПИЯТА 3 (невероятно!) искам да им кажа това. Тук решенетията са 2:
- по пътя на инките - "градиш супер империя", макар да знаеш, че е за кратко, хората са знаели, че ги тегне разруха, и наистина испанците им "дошли на гости", тоест успяваш макар да знаеш какъв е края

- решаваш, че славата е суета, суета на суетите, всичко е суета

. И се заемаш с други дейности, не е ясно какви


Та аз искам да напомня на всички успяващи, че единствената дреха, дето ще си вземем нагоре е душата, така че грижете се за душите си

Нещо ме удари на философия


А иначе е прекрасно да се самодокажеш, да успееш чрез собствените си възможностти, започваш да вярваш в себе си, това ти дава сили, обаче пак да се върна към горната тема, всички сме слаби пред смъртта, така че май по-добре е да си смел като се изправиш пред нея. The other doesnt count really.

А не е зле да можеш да се изправяш и пред съвестта си в определени моменти



Тема Re: Успяла???нови [re: Markizata]  
Автор StoooP (happy)
Публикувано13.07.06 22:32




ЖЕНИТЕ които ОКОЛО мен се считат или са считани като УСПЕЛИ... в живота си нямат нищо общо с моделите които описваш. ОБЩО ВЗЕТО идеята на тези жени за света и за какво трябва да се прави в него и какво им е мястото и "работата" в него е....да променят вижданенто на хората /на мъже и жени/ за това какво е ЕДНА ЖЕНА и какво е УСПЕХ и предполагам също КАКВО Е ЖИВОТ

но... предполагам тук това не интересува много...най-вече защото не говоря за БГ и това, не знам защо, но явно прави коментарите ми тук малко интересуващи.

ако случайно някой:някоя я интересува, може и да се дообясня

ИНАЧЕ
ВЕСЕЛО ЛЯТО НА ВСИЧКИ и
МНОГО ЛЮБОВ



Donґt Worry be Happy

Тема Re: Успялата женанови [re: Markizata]  
Автор Jesy (®)
Публикувано14.07.06 04:21



Успяла според обществото или успяла за себе си?

Тези 3 типа които описваш, според мен обхващат не повече от 20% от успелите жени... А това кой в какво или на какво вярва ми се струва напълно невъзможно да се знае, особено за човек познат ни само от медийните му изяви.



Важни са пътищата със сърце...

Тема Re: Успялата женанови [re: woow]  
Автор Jesy (®)
Публикувано14.07.06 04:28



Ти си права - нищо не си взимаме натам, но какво общо има това с темата?

Живота е за да се живее!

Всъщност има хора които смятат, че не е за това, а за подготовка за отвъдното и цял живот с това се занимават... Ще кажеш, че те пак живеят и пак ще си права :-) Но някак нелогично ми се струва да сме дошли тук от Някъде за да се подготвяме отново за това Някъде и то без ясни спомени и знания, а с хиляди догатки и противоречия - визирам вери, учения, религии и т.н.

Най-сигурното нещо в живота е смърта и за това май никой не спори, въпроса е как да го живеем този живот, какво искаме от него, какво ни прави пълни и щастливи?... Сори, че не пиша моя отговор, но определено сега съм в друго настроение...



Важни са пътищата със сърце...

Тема Re: Успялата женанови [re: Jesy]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано14.07.06 11:01



Ам...не претендирам, че съм те разбрала добре, но трите модела бяха просто абстрактна идея. Някакви крайни примери за крайни постижения
Може би само 20% влизат в тези модели, но мнозина си мечтаят да влязат в тях

Все пак, като се замислиш, поне модел 1. е не чак толкова непостижим и невероятен
А освен трите модела, има и много различни сфери (изброени по - горе), които могат да бъдат поле за изява и за успех за много "нормални", обикновени жени.
Дет' се вика, можем да даваме пример с Бил Гейтс като преуспял бизнесмен, но това не значи, че няма и милиони други успели, било то и не до такива параметри.
Това и питам - за вас, конкретно, индивидуално, какво е успехът? Към коя сфера се концентрирате да го градите. И т.н.

Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Редактирано от Markizata на 14.07.06 11:12.



Тема Re: Успялата женанови [re: woow]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано14.07.06 11:04



Ако правилно те разбира, за теб успехът е нещо преходно (естествено!), защото не е "мобилен" към отвъдното...
Та, значи,логиката е, що да ям, като много скоро пак ще огладнея


Абе, да не ставам крайна, но то човек и децата не си ги взема в отвъдното(опазил Бог!), но това не е спряло никого да ги създава и отглежда...и май точно в това е смисълът...или?

Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Тема Re: Успяла???нови [re: StoooP]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано14.07.06 11:06



Питам, конкретно за ТЕБ, какво е успехът, как си го представяш, към какво се стремиш и считаш ли СЕБЕ СИ успяла в това, към което се стремиш



Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Тема Re: Успялата женанови [re: Markizata]  
Авторneregistrirana (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 04:38



Hubava tema,haresa mi..
Uspqlata mena spoed men ne e spored men da si nqkakav medien centar ili mojebi bogt.Uspqlata jena spored men e jena koqto e uspqla da se naloji (po edin ili drug nachin)kato mnenie,kato misal dori kato centar na vnimanieto na obkrajavashtite q.Nezavsimo ot mqstoto ili vremeto koqo jivee.Spored men nie jenite trqbva da se borim sas vsichko za da sme uspeli dori i samo da sme maiki ili posto domakini.Nie samo trqbva da nakrame drugite da ni mislqt za uspeli i togava naistina 6te sme takiva.A izbroenite 3 variqnta sa jertvata koqto vzima slavata.Zashtoto vsichkite uspeli jeni koito poznavam vlizat tochno v tezi 3 vida koito sa izbroeni.Tova e cenata na slavata.



Тема Re: Успялата женанови [re: Markizata]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано16.07.06 16:42



За мен една жена е Успяла,когато е УСПЯЛА да роди и възпита деца,създаде уютен дом,си е извоювала уважение на работа и у дома.Грижи се за външния си вид,без да прекалява и умее да се весели










Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.