Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 18.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ще дадем ли и Иракли?  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.04.06 08:55



Ще пейстна, защото не мога да го кажа по-добре :(

Кампанията “Иракли” - отворено писмо (12:18)


Исках да започна с “който се интересува”, но се спрях. От проблема с масовото застрояване на черноморието трябва да се интересува всеки у нас. Поне всеки, който се чувства граждански ангажиран. Затова - за всички давам информацията, която успях да събера за действията за спиране на застрояването на Иракли.
Някои казват, че ще се строи извън границите на защитената местност и затова не било проблем. Но съгласно европейския проект за защитените местности “Натура 2000” точно там цялата област от нос Емине чак до Обзор се предвижда да стане защитена местност. С европейски статут. Това, което се прави в момента по черноморието е разпределяне на последните парчета от баница, която изобщо не е трябвало да се пече. Застрояването на Иракли днес цели проваляне на проекта за създаване на защитена местност там. Понеже когато има хотели, няма нито начин, нито смисъл да се определя мастото като защитена местност или резерват.

Моля всеки, който се интересува поне малко от проблема, да следи развитието на протестите! Тук ще опитвам да публикувам по-важните неща. За момента такова е отвореното писмо, придружено със заявления за интерес до МОСВ (министерство на околната среда и водите) и РИОСВ-Бургас (регионална инспекция по околната среда и водите).
Отпечатайте заявленията в два екземпляра и ги попълнете. Без датата - тя се попълва при подаването. Можете да подадете заявленията в офиса на екологично сдружение “За Земята”. Те ще се погрижат да ги предадат на място в РИОСВ-Бургас и МОСВ. Ако някой може да ги предаде лично и на двете места, да го направи сам. Трудността идва от това, че министерството е в София, а инспекцията - на другия край на страната, в Бургас.

Ето трите документа:
(ако отдалечената препратка престане да работи, използвайте локалното хранилище - то е тук, на сайта)






За земята ->
Блог за спасяване на Иракли ->

Кампания за спасяване на иракли ->

Кампанията “Иракли” (16:36)


Близо до нос Емине, на север от него и на юг от Обзор се намира местността Иракли. В най-големия залив в местността в морето се влива река Вая. Големият залив е известен отдавна като ареал на различни видове редки птици и горски бозайници. Това място, съчетаващо планината и морето, е уникално за нашето черноморие - точно там Стара планина слиза до водите на Черно море. Заради нуждата ценните обиталища на животните да бъдат запазени, местността има статут на защитена местност, съгласно българското законодателство.
Към северната част на залива и близо до устието на р.Вая имаше лагер с бунгала, в който почиваха хора, които искаха да бъдат на море, но без стреса на урбанизацията, а със спокойствие и красота около тях.
На юг от този лагер се простира частта от залива, която преминава към защитената местност. Там лагеруване не е позволено. До границите на защитената местност всяка година в гората се опъваха палатки и биваци, а на плажа слизаха хора, на които и лагерът с бунгала им е в повече.

Бил съм там и зная как повечето хора преди тръгване си почистваха всички отпадъци, и пътьом събираха и отпадъците на малкото непочистили. Зная, че това вълшебно място на ръба на планина и море трябва ако не да остане диво, то поне да не се застроява с хотелски комплекс и почивни селища. Иракли отдавна не е дивото място, каквото е било преди, но не си заслужава едно от последните останали по-спокойни кътчета по черноморието да се превръща в поредния комплекс от стъкло, бетон и луксозни вили.

От няколко години се подготвя проект за почивен комплекс в Иракли. От няколко години се чува, че ще дойдат инвеститори и строители с големите багери, но все като че ли нищо не се променя.
Но от тази година вече в Иракли няма да е същото - започва изграждането на комплекс на Swiss Properties Ltd., което е български филиал на швейцарското дружество BPI AG.

БЗДП (Българското дружество за защита на птиците) официално твърди, че “застрояването на въпросните райони в близост до защитената местност Иракли ще доведе до нарушаване ареалите на много птици и дори до изчезването им от района и всякакво застрояване на целия район от нос Емине до целия Иракли ще е пагубно за защитената местност”.


Редактирано от dexter_sum на 06.04.06 08:56.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.04.06 11:33






В това горе ще се превърне това:



Още тук:



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано06.04.06 17:10



Мамицата им беееееееее.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: Aминa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано06.04.06 17:14



Вместо да пцуеш, иди до офиса на "За Земята" да си пуснеш формуляра, с който можеш да допринесеш с нещо в започващата битка.

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: Джeйн]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано06.04.06 18:22



Какъв формуляр? За какво става дума, на сайта на За земята нищо не откривам. Битка ще има или просто си мислим, че ще има битка? Щото тия въпроси май се решават без мнението на засегнатите.

ПП. Открих формулярите!

Ich bin Auslanderin fast uberall.

Редактирано от Aминa на 06.04.06 18:25.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: Aминa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано06.04.06 21:30



Битка ще има и щом си открила формулярите, се надявам да попълниш не само от твое име, но и от името на мама и татко (както сторих аз) и да ги занесеш в "За Земята".

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: Джeйн]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано07.04.06 19:25



Добра идея! И съседите ще потормозя!

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: Aминa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано07.04.06 23:00



Знаех си, че вие двете ще измислите нещо умно :)))



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано08.04.06 10:28



Аз пък си знаех, че съзнанието на "осъзнатите" лесбийки и бисексуални е близко до несъществуващото.

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Автор StoneBitch (wtf)
Публикувано08.04.06 10:52



Syjalqvam za maimunicata, no kredor-a ne mi deistva otkakto flextype-a predade bogu duh. Dex, nqma li otkyde drugade da se drypnat formulqrite zashtoto pri men saityt na bikers.bulport.com ne se otvarq.
Blagodarq i pozdravi.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: StoneBitch]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано08.04.06 11:02



Виж дали става оттук:



Ако не, ще ти ги пусна на мейла.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано08.04.06 11:04



П.С. Който може, да прати до Европейската Комисия, защото аз на МОСВ нямам никаво доверие .



Тема Казах ли вемче, че са социално фъкани?нови [re: Джeйн]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано09.04.06 10:22



Виж как пишат по забавни шитове и светски лайна, но не и тук - щото хем е неясно, хем опасно.

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: Казах ли вемче, че са социално фъкани?нови [re: Джeйн]  
Автор Briomby ()
Публикувано09.04.06 10:45



Лелееее, много грубо влезе, бе. Недей така. Приеми, че всеки Сам решава кога, къде, какво и как да пише. А това, че не пише, не значи и че не чете, не значи и други неща.
Лично на мен ми е писнало някой да ме организира и да ми дава политико-социален тон в живота. Особено, придружени с подобни квалификации.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Автор StoneBitch (wtf)
Публикувано09.04.06 12:18



Mersi, ottam stana. Shte pratq, pyk dano stane neshto.



Тема Re: Казах ли вемче, че са социално фъкани?нови [re: Джeйн]  
Автор php* ()
Публикувано09.04.06 13:22



то ако с писане тук работата се вършешееее
айде със здраве и не се нервирай за глупости.
рапорт - даден.



Тема Re: Казах ли вемче, че са социално фъкани?нови [re: Джeйн]  
Автор Maybe_Baby (maybe_crazy)
Публикувано09.04.06 14:52



Патетичният ти дискурс ме сеизмира. Прогресивно се конвинсирам в коректността на менталните ти похождения тук!!! Плътно заставам зад профундните ти идеи!
А сега, след като изпратих всичко, където трябва И на когото трябва(въпреки твоите твърдения, че сме социално пенетрирани ), отивам да одера котката си, за да си направя парцал за почистване на прахта.

И специален поздрав, който да те крепи в следващите ти "проповеди" и "леки" обиди

No one's telling you how to live your life
But it's a setup until you're fed up

This world is not so kind
People trap your mind
It's so hard to find
Someone to admire

It's no good when you're misunderstood
But why should I care what the world thinks of me
Won't let a stranger give me a social disease






Тема Re: .......нови [re: Briomby]  
Авторпoтpec (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 17:32



социално фъкани, пък други престижно еко-фиркани



Тема Re: Казах ли вемче, че са социално фъкани?нови [re: Джeйн]  
Автор Rene (uncommunicative)
Публикувано09.04.06 20:59



Тц тц тц.....лелейййййййййййййй !!!

Абе не може ли да сме само "фъкани", м ? Някак по -секси звучи :-)

Редактирано от Rene на 09.04.06 21:00.



Тема Re: Казах ли вемче, че са социално фъкани?нови [re: Maybe_Baby]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано09.04.06 23:07



Оценявам високоумнаята ти способност да пародираш, но смея да отбележа, че има неща (в реалността ги има), които не бива да бъдат пародирани. Природата е сред тях. И фактът, че й ебаваме майката, мисля че не е повод за смях.

ТИ искаш ли да оставиш на децата си едно скапано Черноморие?

В джобчето ми дрънкат

Редактирано от Джeйн на 09.04.06 23:10.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Авторfnb (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 02:57



Пука ми за тази държава! Не щем да съм активистка! В Иракли не съм стъпвала в живота си, а и разни подписки и роптаене до нищо няма да доведат. Това е положението, независимо дали ви харесва или не. И не се възмущавайте толкова като някои бабички. Пък и това е клуб "Ева и Ева" и тази тема е силно офтопик.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Автор StoneBitch (wtf)
Публикувано10.04.06 04:19



Tochno zashtoto na 90% ot bulgarskoto naselenie mu puka samo i edinstveno za negovata kyshta, negovata nivka, negovata kolica ne sme stignali donikyde. Ako mislish, che izkazvaneto ti e originalno - lyjesh se. Taka mislqt sigurno povecheto tuk, no ne smeqt da si go priznaqt. Pone si chestna...



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Автор *Джeми* (на куцо магаре)
Публикувано10.04.06 05:42



Като не ти пука - разкарай се! Нищо по-просто от това!

Ти какво, днес си със семплия си едноклетъчен лесбийски мозък?!?



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: *Джeми*]  
Авторfnb (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 15:21



Доста грубо! Ще го оставя без коментар.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: *Джeми*]  
Авторfnb (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 15:27



И тъпо изказване, бих добавила!
И в Палестина имат нужда от спасителки, да знаеш. Не ми казвай, че палестинците не те интересуват. Нали живеем на обща планета и всички сме хора? Просто искам да кажа, че не е наша работа да спасяваме света. Има си хора, на които им плащат за дадена работа и по-добре ние да си гледаме добре тази на която ни плащат на нас!
Понеже българите не си вършим нашата работа, а само си врем носовете в чуждите, затова сме на това диридже, а не защото не се интересуваме от чуждите проблеми. Интересувайте се, доколкото ви засяга лично. Това не е егоизъм, означава да решаваш само проблеми, които са в твоите възможности. Надявам се, че се изразих по-ясно и аргументирано, от тебе.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Автор php* ()
Публикувано10.04.06 15:49



ако кръгът на проблемите, решаването на които е по възможностите ти се свежда до храна, сън и ходене до тоалетната, си е лично твоя работа, както правилно си отбелязала в заключение.

fnb от фенербахче ли идва?



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано10.04.06 16:33



Когато всеки гледа само собствения си интерес, резултатът не е оптимален, май не само икономически.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Автор *Джeми* (на куцо магаре)
Публикувано11.04.06 01:06



Нали уж щеше да е без коментар?!?

Ай, глей си там дириджето лично и не си губи времето с моята грубост! От това грубостта ми няма да намалее.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Авторпoтpec (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 03:58



Аз мисля, че начинът за убеждаване в каузата на Иракли определено не се случи по най-добрия начин. От там нататък всяко говорене е полу-безмислено, не мога да реагирам адекватно на нечии опити да ми подвиква дий, иначе щях да се запиша в Атака.

И, да, аз определено бих предпочела да отида някъде например Африка или изток да се занимавам с нечии реални проблеми и болки, отколкото да се вълнувам с нещо, което не е в компетенцията ми - нито знам за какво става дума, нито съм запозната, нито съм екоактивистка, аз гей активистка не съм станала пък с Иракли ще се занимавам. И кво, ми и аз ще си отворя една тема, едно голямо ОФФТОПИК, моля изхвърляте си боклука разделно, така ще спасите не само Иракли, но и цялата земя, а Джейн, ти изхвърляш ли си боклука разделно. ИСкам да знам

Пък ако някой е искал да ме убеди да стана екоактивистка, да се е постарал.

И нека да е ясно. Ако ще ставаме екоактивистки, това да се оповести и от тук нататък да поддържаме явна, ожесточена активна дейност? Да основем бг Гринпийс или квото и да е

Вие искате тука иди ми дойде ми, и всички на хорото?

Е не става така.

Първо вие си свършете работата в доброто говорене и убеждаване, после и някой да се присъедини



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: *Джeми*]  
Авторfnb (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 08:21



Аз предлагам да дадем Иракли на марсианците и да видим какво ще се промени в твоят живот! Или пък в живота на всички тук пишещи. Айде да го дадем и да скиваме сеир!
Другото, което много ми се гледа е люта битка за Иракли, водена от гей организация, начело с лесбийки-патриотки!



Тема Моля ви...нови [re: пoтpec]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано11.04.06 08:44



някой просто да пише на администраторите да затворят Ева и Ева, изчерпахме се. След прочита на този пост, единственото ми желание е да емигрирам колкото се може по-скоро. Боже колко тъпи хора има по тоя свят, Боже.

Айде, "полу-безмислено" ваша,
Амина

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Авторпoтpec (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 09:05



Аз съм в потрес :)



Тема Re: Моля ви...нови [re: Aминa]  
Авторfnb (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 09:15



За да разбереш някои истини, ти стега само едно огледало



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: пoтpec]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано11.04.06 10:56



Оф.

Който иска да пише, който не иска - да не пише на разните институции, по разните въпроси.
Тази тема се обърна на кой е по-по-най активист и кой е анти-активист.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Авторfnb (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 23:19



А на какво очакваше да се обърне? Нали е затова?



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Автор php* ()
Публикувано12.04.06 11:35



за глухите камбаните не бият.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Автор vulva_hipnotica (новак)
Публикувано12.04.06 11:37



kakto zabeljazvam v-k Monitor se e pogrijil za "reklamata" na tozi kompleks.
tuk ima edin problem i tova e che veche sus sigurnost teche "njakude njakakva" procedura po tova ili da se namali stepenta na zashtitenost na teritorijata ili da se otmeni
ot kartata na Swiss properties mogesh da vidish che tam ima parzeli (ili UPI-ta)do brega, koeto znachi che njakoi realno gi pritejava i e zakono moje da gi prodava...koeto me kara da si mislja:
1. Osnovnata pomosht idva ot obshtina Irakli, a ako e v zashtitena teritoria sigurno Obshtina Burgas ima goljam djal
2. Ako tezi zashtiteni teritorii sa bili durjavni ili obshtinski e jasno kak sa stanali chastni
3. Zelia prozes e legaliziran! demek zakonen, poradi korupzijkata na vsichki po verigata.

no edinstvenoto koeto me uspokojava e che tozi brjag s vsjaka izminala godina erozira i izjagda vuprosnite parzeli (ako te ne sa izmisleni suotvetno)

a po povod pismata mislja che v momenta na poluchavaneto im te otivat na edno isushto mjasto...v kosha

trjabva da se razduha sluchaja mediino (po nazionalnite TV-ta) i trjabva da se napravi razseldvane!!! kak tochno vsichko e stanalo chastno...i da li e zakonno
sama znaesh che ima mnogo nehsta koito sa zakonni, a ne sa ni prijatni.
ne e tolkova lesno i pismata moje da se okajat nepodhodjashti za sluchaja.



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: dexter_sum]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано12.04.06 13:13



България има колко? Двеста... или двеста и петдесет километра брегова ивица. Може да бъдем сигурни, че където има и един метър плаж, ще бъде застроено и то всяка педя. После очаквам да се започне изграждане на изкуствени плажове, взривяване на скали, изкуствени островчета и прочие простотии.
Така или иначе няма да остане нито едно късче незастроена земя особено пък на такива места като това, за което говориш. Твърде много пари играят там и на никой от хората от които зависи не му пука нито за резервати, нито за протести, нито за флори и фауни... Днес Иракли... утре следващото... Съсипаха всичко и ще го досъсипят... но туризма се увеличава.. приходите от него се увеличават.... разходите за българи също се увеличават...
Гражданската позиция е хубаво нещо и подкрепям такива инициативи... но ще си останат само инициативи...

И друго... в България е срамно да се подкрепят инициативи... или хора. В името на каквото и да е...



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: php*]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано12.04.06 18:14



Всъщност бият. Но се усещат вибрации, а не звук.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: Aминa]  
Автор php* ()
Публикувано13.04.06 12:13



а метафорите как се усещат?



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: php*]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано13.04.06 13:05



Буквално?

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: eлия]  
Авторfnb (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 13:49



Чак срамно не е да се подкрепят инициативи, пък сега! Но кел файда като ги подкрепяш. Да не спре случайно някоя инициатива застрояването по крайбрежието? Дрън-дрън! Пък и тези, които организират такива инициативи не знам доколко са им чисти намеренията. Все някоя изгода ще да имат. В България никой не се пъне с народополезни дейности, ако няма далавера!



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: fnb]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано13.04.06 16:48



Знаеш ли какъв пример ще ти дам...
Протестите с боклука на София.
Колко места вече отпаднаха... чак до Пловдив стигна Бойко Борисов и заради протести още не може да намери място където да го съхранява или преработва...

Аз също не мисля, че застрояването на крайбрежието може да се спре. Но така мисля аз. Може пък да се успее. Във всички случаи, ако хората от малките селца не бяха протестирали, сега боклука щеше да е при тях. Тоест - липсата на протести е най-сигурния път към невъзможност да се спре нещо. Протестите не гарантират успех... но пък са единствения пък към вероятен успех.

Ще ти кажа личното си мнение за Иракли.
Не ми пука дали ще остане или ще го застроят. В тази тема за първи път научих за това място. Навремето, заради цени и липса на спокойствие се отказах от българското черноморие. Преди две години отидох за три дни и се ужасих. И побързах да си тръгна. Вече за почивка по българско черноморие няма и да помисля.. така че ми е все едно дали ще го застроят или не.
НО!
Но когато ме питат за това ми отношение и когато изразя протеста си от вида на българските курорти... искам да знам за себе си...а и да мога честно да изразя.. че съм направила каквото е по силите ми да не бъде такова, каквото го мразя.

Единственото, което е по моите сили, е да протестирам и да подкрепя протестни инициативи. И за себе си искам да го направя не защото ми пука за Иракли... а защото преди да псувам една ситуация и да се оплаквам... трябва да съм направила възможното за мен да се преборя.

Дали някой печели от народополезни дейности... вероятно. Но това не може да е причина да се откажа аз или всички да се откажем от народополезни дейности. Защото тук въпроса е да изкажа своето верую и своята позиция... ако разбира се имам такава.

Ако е положителна - ще подкрепя. Ако е отрицателна - ще се изразя против. Ако нямам позиция, а други имат... ще вдигна рамене като незаинтересована...
Нали това са естествените реакции... поне аз не се сещам за други...

И сега да те попитам... ти имаш ли позиция и каква е тя? Защото от написаното дотук си вадя заключения, че си против протестите и искаш Иракли да бъде застроен.
Но за да не сгреша - те питам каква ти е позицията?



Тема Re: Ще дадем ли и Иракли?нови [re: eлия]  
Авторfnb (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 17:09



Е, да те протестираха за боклука и да речем той няма да е в тяхното село, а в някое друго. Все някъде трябва да бъде, проклитят боклук. Така че въпросът изобщо не е решен. Все някое село ще се наложи да приюти смрадливият боклук, кво да праиш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.