Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 28.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Цинизъм...И не само...нови  
Автор Loneliness ()
Публикувано01.07.03 07:09



Цинизма...
Няма да се опитвам да го формулирам...Невъзможността на думите да го изразят означава, че той е повече Усещане...Нещо, което сетивата ти улавят подобно паяк, който безпогрешно разбира, кога в жестоките му мрежи се е хванала поредната жертва...Разликата е единственото в това, че паяка с нетърпение чака да усети вибрациите от движенията на плячката си, която с неистови усилия се опитва да се освободи от капана...
Има цинични лица, не знам дали сте виждали...Нещо в излъчването на самото лице, което оставя в теб онзи горчив вкус за цинизъм...И не приближаваш...Под фасадата, понякога може да се крие и душата на дете, но онази бразда, която усещаш на натрапчив цинизъм отпечатан там е достатъчна, за да не искаш да погледнеш под нея...Или, ако го направиш тя да остане там, Въпреки...Като белег, който не може да се скрие...
Има и цинични постъпки...Представете си мръсна, мъжка ръка на около 50 годишен мъж, която се плъзга по тялото на 8 годишно момиченце и изпреварва неразбиращият му поглед с думите: " Ще те науча на една игра..."
Всъщност, абсолютно всичко би могло да бъде И цинично...
" Липсваш ми "...Егати Цинизма е това, Липсата...
" Обичам те "...И Любовта е Цинична, понякога...
" Имам нужда от теб "...И Нуждата е ужасяваща с Цинизма си, на моменти...
Между Красотата и Цинизма е единствено Дозата, обикновено...
ПРЕдозираната Красота често се превръща в Цинизъм...
Какво правите при наличието на Свръхдоза?..Когато тъпата спринцовка пълна с Цинизъм е толкова дълбоко във вената ви, че не можете да я извадите, без иглата да остане там...
Как казвате на някого: " Тази Доза ми е много или малко?.." И знаем ли си Реалната такава или " измерваме " само Многото и / или Малкото?..И съответно Според Какво те са такива?..Кога е Достатъчното, онова което стои Преди, онова Повече и Зад и / или След, другото Малко...

P.S
Темата е свободна за всякакви интерпретации...Цинизма, всъщност може да е синтезираното лице на Живота...И / или нашето собствено, понякога...Просто, зависи от Дозата...А тя от какво се определя и кога е
" достатъчна " е Акцента в нея ( темата )...
Това доуточняване беше наложително, защото мисля, че проявих гениален Цинизъм в формулирането и излагането на темата...:-)




Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Loneliness]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано01.07.03 09:29



Циникът - последна фаза на романтикът? Когато цинизмът не е cool, а те яде. Доза Kumba ja. Без майтап. Помага.



Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Loneliness]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано03.07.03 03:53



ти си завършен, съвършен циник. това не квалификация. само един истински циник може така са опише цинизма.

а кой е казал, че цинизмът е нещо лошо?

ти как мислиш?

IMAGINE...


Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Loneliness]  
Автор theGhost[responded..] (в рими)
Публикувано03.07.03 10:20



дозата...дозата не е от зна4ение мисля
за мен е важен момента в който я приемам ..
и ако тогава -> тя е "свръх" -> рухвам наистина
мислено си търся грешките..опитвам се да открия при4ината..задълбавам тоест -> от което още пове4е боли
а дозата може да е и една дума само..може да е и едно “забравих да се обадя..нали знаеш как е, бързам сега..”
вси4ко.
* * *
циникът може да е 4овек който ми казва "ела...мила" и после ме оставя като "празна" - да стоя и да го 4акам защото ..
грубостта - която изл4ват някои лица-не ме плаши, никак даже; не ме стряска и агресивен 4овек , който не умее да държи нервите си
нито пък - глупавия циник

само онзи който целенасо4ено -> като паяк...както си казала ти дебне;той ме стряска защото тогава -> аз съм "жертвата" ..
и от това ме боли.и много трудно ми минава , ако въобще минава ; защото лицето на прикрития циник е трудно да забравиш щом веднъж си видял

циник е този който гледа с "красиви" о4и ..а безмълвно обмисля в същото време -> и когато моментът за мен е най специален и най романти4ен и най истински -> той е със най плътната си маска...

ето от това ме боли .. и узная ли го -> не мога да го преодолея дълго
тоест - да иглата наистина остава
ти питяш какво правя- дърпам се ..просто из4езвам ... не ми помага в конкретния момент , но ..не знам ,не може да се реагира разумно тогава
аз не мога поне

знам си 4е истината е на дъното …и трябва да изпиеш до капка за усетиш вкуса и

размишлявам…всъщност , и се старая да запомня поуката не мъката или страха..
но все пак не винаги се удава..трудно е


I guess I'm learning..
I must be warmer now..




Тема Re: Цинизъм...И не само...Re: Lonelinessнови [re: theGhost[responded..]  
Автор wayward (непознат )
Публикувано03.07.03 14:45



Цинизма свързвам с агресията - вербална или поведенческа - тя е неговият двигател. Наличието на насилие се отнася към психопатологията, агресивното поведение - също е белег на личностово разстройство.
Трудно ми е да се съглася с понятието "цинична любов". В случаите, когато е налице отхвърляне на чувствата, несъгласието към подобно еднолично решение на базата на съществуващи чувства, не възприемам като цинизъм, тъй като примирението с това би доказало липсата им. Цинизъм и любов са взаимно изключващи се понятия. Налице ли е цинизъм - няма любов и обратното!
Относно "дозировките" - кой може да прецени коя е "лечебната доза" и да структурира живота си спрямо нея? Нима красотата трябва да се възприема "на дози"? И ендорфините, които нарастват с "предозирането" й, трябва ли цинично да ни застрашават?
Съгласна съм, че сме заобиколени с цинизъм, но всеки сам подбира нишите в сърцето си, където той не може да проникне - за мен тези ниши приютяват висши ценности като приятелство, любов и красотата - без граници, която ги съпътства.



Тема Re: Цинизъм...И не само...Re: Lonelinessнови [re: wayward]  
Автор theGhost[responded..] (в рими)
Публикувано03.07.03 17:38



така ли

все за интимност говорите..и за любов между двама

влюбени ?....само такава любов ли има ?

а другата -> колко лица има другата любов и кое от тях е истинско..онова дето виждаш всеки ден ..или онова което си мислиш 4е ще ти се покаже някой ден...защото ..надежди

?



Тема ///нови [re: dismal]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано04.07.03 09:14



... Евала ... :)

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Rauch]  
Автор Loneliness ()
Публикувано04.07.03 15:43



Не знам, дали е наистина така...
Ти вярваш ли, че романтиците Никога не са циници, дори за малко?..И обратно?..
Благодаря за съвета - ще пробвам...:-)))




Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: dismal]  
Автор Loneliness ()
Публикувано04.07.03 16:00



Какво се променя в живота на човек, след като стигне до идеята, че всичко би могло да бъде И цинично, че ми задаваш подобен въпрос?..Допускането за нещо, е само Потенциална реалност, точно, като изречението, с което си започнал / а...
Не е вярно, че трябва задължително да си пристъпил, предозирал, за да си зададеш такъв въпрос...Можеш да си го зададеш, И когато НЕ ИСКАШ да пристъпваш или предозираш...Обяснението си го дал / а ти - защото ПРЕдозираното, вече е израждане...А, ако искаш да съхраниш?..
Ако знам, кога и къде е " Достатъчно " - то, поне приблизително, ще знам къде да спра преди да ПРЕдозирам...Или кога да се отдръпна, преди да ме ПРЕдозират...
За циничният цинизъм - ако смениш " задава " с " отговаря " дали нещо е различно?..
Всъщност при въпрос, свързан предимно с Усещане, Прецизността би убила Усещането, а последното всъщност е това, което слага въпросителната...




Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Джeйн]  
Автор Loneliness ()
Публикувано04.07.03 16:05



С " Ти си " започват любимите ми изречения...Особено, когато са базирани на Описания за нещо...
Другият път ще опиша, как правих тройка с Анджелина Джоли и Никол Кидман...:-))) Ох, спомени...:-)
Мдам...:-)

Сега сериозно...
Мнението си за Цинизма, съм го изразила достатъчно ясно в първият постинг...Но твоето, така и не го разбрах?..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.