Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 14.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Loneliness]  
Автор theGhost[responded..] (в рими)
Публикувано05.07.03 09:51



мисля 4е ако бих имала втори шанс ("да се върна")-> бих го изживяла по добре

но няма такива шансове..то4но тогава когато най много ти трябват
нали..;о)

***
понякога искам да се върна..понякога се обвинявам
разли4но

ако искам да си докажа 4е мога -> тоест 4е това което съм видяла е такова защото аз съм повикала именно него ...
а би могло да е и друго .. сестарая да се убедя сама се бе си -> 4е и аз мога и ина4е
;о))

не,4увствата не се връщат ..или по скоро отношението не се връща -то е като на "подгонена кошута"... старая се да не ми ли4и , но мисля 4е именно от това още пове4е прозира за Него , колко много ме е заболяло ..всъщност



не мога да се върна смело - не знам, не съм успявала до сега , не съм имала шанс , както ти казах -> нито да се върна ...
нито да си докажа 4е не мога да се върна



Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Джeйн]  
Автор dete (вълк)
Публикувано06.07.03 02:35



А какви са съвременните романтици? Не може да са като преди... бяха ми дошли едни мисли в главата точно по този въпрос преди време, но... трябва си ги пропомня. Пушкин ще ми помогне

Всичко е моментност. Нещата зависят само от дължината на дадения момент.


Тема *нови [re: Джeйн]  
Автор casjop (божур)
Публикувано06.07.03 18:35



за мен извращение е всичко, наложено ти от друг човек по силов начин или чрез психически тормоз, което накърнява твоите права и което се наказва от закона.
знам, че понятието 'извращение' е разтегливо и че във отделните общества то включва различни неща, но ако говорим как се възприема педофилията в нашето, то тя определено е извращение (освен за самите педофили предполагам).

разпад в моите ръце. свобода.


Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Джeйн]  
Автор Loneliness ()
Публикувано15.07.03 19:26



Ако беше помислила, как наистина ще възприема написаното просто щеше да махнеш " ти си " от изреченията си, а не да ги преформулираш...
Аз говоря за Нещо, ти говориш за Някого...
Мисли си, каквото искаш за мен...Наистина...Отдавна спрях да убеждавам и / или разубеждавам някого, относно " погледа ", с който ме гледа...
А относно фантазията - визирах друго...Но няма значение...Ще те разочаровам, ако наистина си очаквала от мен душевен стриптийз...Пред теб...
Но сигурно има и хора, които държат да ги обичаш...




Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Дoмakиня]  
Автор Loneliness ()
Публикувано15.07.03 19:31



Знаеш ли, кое също е Цинизъм?..
Манталитета на хора, като Теб, които " оценяват " постъпките, според Пола на човека, и заради последният - Едно и Също нещо има Различен оттенък...
Бактериите и заразите се " лекуват ", но Предразсъдъците - тцъ...Жалко...




Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: theGhost[responded..]  
Автор Loneliness ()
Публикувано15.07.03 19:39



Ако Ти си тази, която се е отдръпнала - значи можеш да се върнеш...Ако Ти си тази, която е тръгнала, значи Ти си даваш шанса за връщане...А не другият / другата...
Следователно, Не ти липсва Втори Шанс, а Желанието да го дадеш на себе си...За да видиш Лицето му - дали този път е същото или различно...
Иначе си права, чувства не се връщат...Същите...Което пък прави разбираемо, липсата на Желание...За Повторение...




Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Loneliness]  
Автор Джeйни (редник)
Публикувано15.07.03 21:28



второ: не очаквам душевен стирптияйз. беше закачкща. тпрябваше да сложа иконка, за да е ясно.

първо: /защото е поважно. не те смятам за циник. честно. но ти поставяш проблема и от тази гледна точка на циник.

освен това: аз не съм негтивно настроена към циниците. не съм и позитивно. просто ги разглеждам всеки един като личност и ги оцеинявам според личността им.

и да завърша: пак повтарям - аз мисля, че не си циник. даже грам цинизом нямаш. и тово е едно от уязвимите ти места.

сега разбра ли какво исках да кажа? щото ти си твърде аналитична и вглъбена и с теб трябва да се мисли всяка дума.

IMAGINE...


Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Loneliness]  
Автор Джeйни (редник)
Публикувано15.07.03 21:32



сори за намесата. в рзвинине държави предразсъдъците се лекуват с пситорепаия - дали е индивдуална психоанализа, дали е някакъв вид групова терапия или тренинг, дали е семейна консултация /да не изброявам.../, НО СЕ ЛЕКУВАТ!

IMAGINE...


Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Loneliness]  
Автор kultivirana ()
Публикувано22.07.03 16:39



Понеже прочетох, че темата е свободна за всякакви интерпретации, ще си позволя да напиша нещо сега. Иначе не бих..:


Най-идиотското нещо което ми се е случвало е животът. А най-красивото Любовта. И всичко хубаво свързано с Нея е в основните понятия, останалото е фалш, шарж, не добре премерен цинизъм и так далее..

Оказва се с годините, че не всичко което мирише е цвете. И обратното. А най-често да си цвете е огромна отговорност..

Случи ти се нещо и рязко променяш погледа си на нещата, нищо че те дефакто са си същите - ти просто поглеждаш на живота малко по-цинично и изведнъж виждаш, че той е хубав, колкото и -- да обичаш..

Е да, знаел си и от преди още, че Любовта е човешката параноя, защото е слабото ни място. А сега вече знаеш, че за да си щастлив в нея, ти трябва И определена доза цинизъм.

Ненормален живот -- гледаш го и виждаш уж две неща, а то красивото и грозното са едно и също нещо..

Когато обичаш, разбираш че боли. Когато си щастлив, разбираш, че си циничен. Или -- или -- няма средно положение колкото и да обичаш да си все в златната среда..

Адски е смешен тоя живот нали?

Днес знам, че има нещо магнетическо и примамващо в премереният цинизъм. И колкото повече време минава, толкова повече разбирам, че на човек му е дадено да понесе такова количество от Дозата -- колкото може да понесе. Нито повече нито по-малко..


----
Парчета От Мозайка..


Тема Re: Цинизъм...И не само...нови [re: Джeйни]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 17:10



Не е точно по темата, но...забелязах, че постингите ти напоследък гъмжат от грешки. Проблем с клавиатурата, или проблем с пиенето?
Иначе ми беше интересно онова там за романтиката като крайна форма на цинизъм.
На мен пък откровеният цинизъм по-ми допада, отколкото откровеното лицемерие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.