Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 13.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Планът за ликвидация на българския народнови  
Автор comandanto (comandanto)
Публикувано17.04.09 10:36



Планът за ликвидация на българския народ използва внедрени агенти и корумпирани политици, а целта му е ликдидиране на народните маси с икономически механизми!
Единствения начин за изграждане на икономиката в България е регулираната планова икономика, пазарните механизми са пеприложими в наши условия и последните 20 години го доказаха окончателно!

За комунизъм!За плановo регулирана икономика - за спасението на България!


Тема Re: Планът за ликвидация на българския народнови [re: comandanto]  
Автор Ravegrave ()
Публикувано19.04.09 14:56



На такива като теб винаги съм давал един съвет: "Заповядайте в Северна Кореа или Куба и стройте комунизъм на воля. Когато постигнете реални резултати - останалия свят няма да чака много и ще прегърне идеите ви."

Останалото са утопии на недоучили комплексари със сектантски манталитет.

Поздрави.



Тема Re: Планът за ликвидация на българския народнови [re: comandanto]  
Автор nOv4kOv (непознат )
Публикувано04.05.09 09:46



Вие,освен комунизма и капитализма,не познавате други системи,струва ми се.Защото има социална пазарна икономика,вид социален капитлизъм,която е междинна форма м/у двете системи.Подробностите са Ваша домашна работа.



Тема Re: Планът за ликвидация на българския народнови [re: nOv4kOv]  
Автор Ravegrave ()
Публикувано04.05.09 20:10



Как ще е междинно като се казва "социална пазарна икономика"? Що не се казва "социален социализъм/комунизъм" тогава?

Опитай да обясниш на някой скандинавец че нямат "пазарно стопанство", или в политиката на някой социалдемократ че е вид социалист. И след това давай оценки на непознати хора.

Поздрави.



Тема Re: Планът за ликвидация на българския народнови [re: comandanto]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано04.06.09 19:18



Тъй като през последните 20 години не е имало условия за истинска пазарна икономика и демокрация, не може да се твърди, че е неприложима. Не очаквам и да има. Задачата да се образоват достатъчно хора и да им се обяснят идеите на либерализма, така че да ги разберат, на този етап ми се струва

.

Между другото, плановата икономика претърпя провал (въпреки, че беше реализирана като по учебник - законите не позволяваха пазарна икономика).



Тема Re: Планът за ликвидация на българския народнови [re: comandanto]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.06.09 18:19



Изказването ти звучи като цитат от ленин или лозунг от надъхан комсомолски секретар.
Съответно, случайно или не пропускаш 2 много важни неща:

1. Плановата икономика на страната се провали точно преди 20 години.

2. Някаква форма на пазарна икономика съществува през последните 20 години, въпреки съпротивата на партийната номенклатура и политическите олигарси.


Пропуснах само да попитам как точно изглежда "Планът за ликвидация на българския народ "??
Така де, след като знаеш че съществува и какви агенти използва, вероятно знаеш и как изглежда/звучи ....



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема дрън-дръннови [re: comandanto]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано26.08.09 15:30



Все чувам това дрън-дрън. Планова ик. <-> пазарна То и политиците не са чували за нищо друго - жалко!

Капитализма може да бъде държавно-частен , със или без финтифлюшките "социален" и "планов" или "пазарен".
Има индустрии, в които държавното участие е задължително. Това са индустрии, които дават основни полуфабрикати върху които се гради целият букет от стоки. Прокат, силициеви пластини, ток ... - много масово, много сложно, много капиталоемко, нискорентабилно - там се иска държавата да даде едно рамо.
От друга страна държавата трябва да захранва с поръчки частния капитал, давайки му еднин стабилен пазар. Държавата е длъжна да поръчва на български фирми строителни обекти, офис оборудване, транспортни услуги...., като се почне от най-дребните неща нагоре - всичко да бъде не прекупено, а произведено в България.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Да изясним основните категории които ползуваме !!!нови [re: comandanto]  
Автор shegorvechem (новак)
Публикувано19.03.11 10:28



Ликвидирането на цял един народ е трудна работа. Но, опитите продължават навсякъде по света. Това се случва и днес пред очите ни.

Един от механизмите за реализация на влияние е чрез държавата. Подбират се правилните хора. Връзват се на желязна верига. Поставят се на точното място. Започват да управляват в интерес на... 9/10 от нашите управници са агенти на чуждо влияние. Директни агенти, обучавани в чужди училища, университети, или обучавани у нас, но по чужди методики.

Средствата за масова информация са в състояние да направят чудеса.

Методите за въздействие започват от най-грубите (преки силови методи) и стигат до най-финните (индиректни перфидни) такива.

Преди да утвърждаваме "единственния начин за изграждане" на (коя да е) икономика, би трябвало да си изясним основни понятия. Що е това икономика, пазар, пазарна икономика, регулиране, план, механизъм, пазарен механизъм, други. Само напомням, че в момента върви активно мероприятие за подмяна съдържанието на основните категории с които общуваме. Казано с други думи, дори да говорим един език, нямаме шансове да се разбираме.

Мир от мен !!!



Тема Re: Планът за ликвидация на българския народ [re: comandanto]  
Автор мaлekвocтaнa ()
Публикувано13.04.11 18:51



Факт е, че 20 години след отказването от плановата икономика и началото на прехода към пазарна, все още примерно 75% от БВП на държавата се дължи на отрочетата на плановата икономика - Козлодуй, Нефтохима, металургиите, оловните заводи. 45 години планова икономика произвеждат 75% от цялото, 20 години пазарна - 25%. Разликата в пропорциите е очевидна.

Споменавам го просто като факт, не ме плюйте. Не съм червена бабичка, дребен капиталист съм - на 15 работници плащам.



Тема Re: Да изясним основните категории които ползуваме !!! [re: shegorvechem]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано01.05.11 16:08



Добре казано

Филми за събуждане:




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.