Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Магистратура по икономика за неикономисти 2007нови  
Авторkaramelka (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 17:11



Здравейте!
Аз съм завършила бакалавърска степен по неикономическа специалност, но сега реших да кандидатствам бизнес администрация или стопанско управление за неспециалиисти. Кой ВУЗ бихте ми препоръчали? Знам, че темата е вече обсъждана, но сега има много изменения, нови семестриални такси, условия за прием и изпити. Аз съм се спряла на УНСС, Нов Български и ИИ към БАН. Предпочитам дистанционното обучение, тъй като съм доста заета. Моля ви, споделете мнения и опит, аз нямам никаква представа от нивото на обучение, а не искам да си дам парите на вятъра (и без това сега масово са увеличили таксите на 900-1000лв.).
Ако някой в момента изучава такава магистратура или има някакви впечатления, моля, пишете!


Иначе и за Стопанския факултет на СУ съм чувала хубави неща и имам добро мнение за самия университет, тъй като съм завършила английска филология там, но те не предлагат дистанционно обучение, а има приемен изпит-есе по окономическа тема.

Благодаря предварително за информацията!



Тема Re: Магистратура по икономика за неикономисти 2007нови [re: karamelka]  
Авторneva (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 21:23



Навсякъде си се изтъкнала , че си завършила английска филология. Браво! Похвално е, че така се гордееш. Но не си само ти, аз също, както и доста хора, които влизат в клубовете. Не е нужно да го пишеш навсякъде. И аз съм с магистратура АФ; избрах маркетинг в БАН, догодина приключваме, 5 семестъра. Доволна съм, задочно е обучението, специалистите са добри. Лично аз нямам оплаквания , само хубави неща мога да напиша за тях.



Тема Re: Магистратура по икономика за неикономисти 2007нови [re: karamelka]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано11.09.07 20:58



Ти явно си от София, та едва ли ще съм ти полезна, но все пак да ти кажа как стоят нещата в Пловдив. Завърших магистратура (4 семестъра) Стопанско управление през 2003 г. в пловдивския университет (иначе и аз съм филоложка). Обучението не беше дистанционно, но ходехме на лекции само в събота и неделя. Ако този вариант е подходящ за теб можеш да се поинтересуваш.



Тема Re: Магистратура по икономика за неикономисти 2007нови [re: Бepeзka!]  
Авторkaramelka (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 19:36



Благодаря и на двете за информацията.
Нева, не съм се изтъквала, че съм с АФ. Просто исках да обясня, че нямам икономическо образование и всъщност съм учила специалност, която абсолютноя няма нищо общо с икономиката. За моя въпрос това е важна информация, тъй като кандидатстването и обучението по икономика за неикономисти е съвсем различно от това за неикономистите.


Не го приемай лично все едно се изтъквам, хваля или гордея с английската си филология. Навсякъде, където съм го споменавала, то е било съществено за моя въпрос или за отговора/съвета, който съм давала на хората.
Да, радвам се, че съм с филология и вече завърших, разбира се. Знам, че има много други филолози в тези форуми и затова го споменавам, за да обменяме опит и идеи, за да намеря други колеги, а не за да се изтъквам и т.н.
Не знам защо го тълкуваш погрешно, радвам се, че и ти си филолог и си доволна от обучението по маркетинг в БАН.



Тема Re: Магистратура по икономика за неикономисти 2007нови [re: karamelka]  
Авторneva (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 20:44



Не е различно, просто учат по-малко- 3 семестъра, защото изпитите им са по-малко-голяма част от общите икономически предмети са ги учили. Все пак и те са почнали от някъде. Аз уча втора магистратура. Просто попаднах и на други твои постинги и ми направи впечетление, че навсякъде го пишеш. Извинявам се , ако съм те обидила. Ако още те интересува ,записването в БАН е до 04.10. Провери в сайта им и ще ти стане по-ясно. Съветът ми е да не се отказваш от тази идея, хубаво си го замислила, ще имаш много повече възможности за работа. Все пак много малко икономисти владеят английиски отлично и то на ниво филология, а това е оборотна комбинация.:) В крайна сметка дипломата от АФ ще ти помогне за преводач или учител и там гледат да си магистър по АФ. Където съм кандидатствала са ме питали и са поставяли условие да имаш магистратура завършена. В останалите случаи на изискване за перфектен английски (за офис асистент/ мениджър и други административни длъжности ) ще ти бъде даден тест на интервюто за работа и дипломата ти няма да е от значение (за съжаление, има доста работодатели, интервюиращи, които не знаят какво е АФ и как се завършва ). Ще ти искат висше образование , но няма да има значение за фирмата какво е то- те просто ще се инстерсуват от нивото ти на английски. В даден момент дипломата ти ще бъде едва ли не само документ, удостоверение за владеене на английски, а е хубаво да умееш и нещо друго. Това е реалността у нас. Все пак има доста хора завършили в чужбина, владеят много добре не един , а два езика и имат диплома за някаква специалност. Успех и не се отказвай ! На прав път си !


PS: Не знам как е при теб и колегите ти, завършила съм отдавна и от всичкте ми колеги АФ, замо 4 сме в България ..още .Всички останали навън също учат или са приключили с втора специалност , най-вече икономическа.



Тема Re: за Неванови [re: neva]  
АвторБopянa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 15:02



Нева, имам няколко въпроса за това дистанционно обучение в БАН. Надявам се, ти като човек врял и кипял в него да ми помогнеш. Ефективно ли е наистина обучението, като се има предвид, че няма посещения за лекции и упражения? Аз съм с инжернер-технолог, но ми се налага да получа икономическо образование, за да мога да се справям в работата си. Тъй като съм учила основно химия, математика и т.н., ще бъде ли ефекасно от растояние да ми изпращат "електронни знания"?

В София ли се провеждат изпитите и каква е тая история, че накрая дипломата е от ВТУ? И в крайна сметка с какво дистанционната магистратура е по-добра от това да си купиш учебниците и да ги четеш сам?



Тема Re: за Неванови [re: Бopянa]  
Авторneva (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 15:35



Задочно е , не е дистанционно. Не знам как стои въпросът с дистанционното обучение, мисля ,че и нямат. Не съм толкова запозната с дистанционното, че да го защитавам или опровергавам. Да, дипломата е от ВТУ и Икономически институт, но изпити, лекции са в София. Доколкото знам са рзделени-някои специалност за само в Турново, а други са само в БАН. Преподавателите са от Софийския, УНСС, ВТУ. Мен ме устройва специалността и времето. Мога да говоря само за себе си. Но в крайна сметка, не съм вряла и кипяла толкова , просто предложих и споделих впечетления, че съм доволна. Сигурна съм, че някой ще каже , че не е доволен. Но така е навсякъде. По същата логика ако някой е свикнал да отбива номер навсякъде и редовно обучение да е ще каже "Аз защо да ходя на лекции , като мога да препиша от колеги?"- всеки отговаря за себе си и сам си знае кое колко му трябва. Ако е само за едната диплома и за парлама, по- добре да не се хваща човек. Има и в УНСС, предполагам и в Стопанския- въпрос на избор къде да запишеш, какво ти трябва и както и да го учиш, то си е за теб.





Тема Re: за Неванови [re: neva]  
АвторБopянa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 16:16



И аз предпочитам задочно. По принцип най-много вярвам на редовното обучение, но все пак не мога да бъда вечният студент. Не знаех ,че има задочно, на сайтът открих само дистанционно, а ми е трудно да разбера как ще ме обучават дистанционно като аз нямам финансова и основна икономическа грамотност. Ако можеш дай някакви координати.
Мерси



Тема Re: за Неванови [re: Бopянa]  
Авторneva (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 17:03



Не търси изобщо в сайта на ВТУ. Влез в този на БАН, икономически инстиут.-www.iki.bas.bg. И аз съм завършила редовно и изобщо не мога да свикна с тези други форми :). Ще бъда 3 семестър през октомври. Но тази програма е само за хора бакалвър или магистър и се предполага, че не могат да бъдат редовни сутденти, защото работят. Учат се само икономически дисциплини. Има за икономисти и неикономисти. Икономистите учат само 3 семестъра и то само предметите за съответната специалност, а другите- учат и общите, и тесните. Ти ще гледаш за неикономисти.Успех!





Тема Re: за Неванови [re: neva]  
АвторБopянa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 08:53



Ами проверих, задочното се провежда само в Търново, трябва да се ходи там за лекции, за изпити, а дистанционното е списък с учебници и изпити. Търново ми е много далече , аз живея в София, и съм да работа до късните часове (официално до 6 и нещо), имам кола, но не знам дали ще мога да бордя толкова често из колата:(((( Дай друга идея?






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.