Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
*Кратък преглед

Тема Помогнете да обсъдим един въпроснови  
Автормaйнa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 22:49



Искам да купя магазин 80кв/м. в застроена вече кооперация,но реалната му квадриатура е към 73кв/м. а останалите 7 кв. са били включени към общата част на кооперацията ????Каква е тази обща част (стълбище ли,тераса ли,асансьор ли,или какво ?)а в магазина си има само една тоалетна и тя е към 2 квадрата,но обзаведена по новите изисквания.

Бихте ли ми отговорили,каква е тази обща част.Не е ли само за етажните собственици на апартаменти ,които ползат стълбища или тераси .А за да се влези в магазина даже не влизаш в самият блок да му се невиди?



Тема Re: Помогнете да обсъдим един въпроснови [re: мaйнa]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (културтрегер)
Публикувано30.12.06 04:47



Не мислиш ли, че има доста по-подходящи клубове за твоя въпрос?
Нямам нищо против и тук да питаш, но наистина не мисля, че е правилното място.
Иначе общи части винаги има, особено когато купуваш имот в кооперация или блок. Тая площадка пред апартамента се води именно обща част. До колкото знам стълбищата също се водят обща част.
Но ако се обърнеш към някой по-подходящ клуб - мисля, че ще получиш отговор. Пробвай в клуба на адвокатите, или "Направи си сам" - там поне всезнайковци всякакви.

Успех.



Тема Re: Помогнете да обсъдим един въпроснови [re: мaйнa]  
Автор3a Cтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 14:29



Ами пич зора какво ли не прави!Дано да ти се отдаде възможност да теглиш заем 60 000евро па да не задаваш подобни въпроси ,и да чакаш компетентен отговор ,дори от незнайковци кат мене.Че кат гледам май си от този сайт,па направи предложение да се създаде строителен или форум за строителните инженери па да си задаваме въпросите към тях ,нали съм прав.Айде чао и все пак благодарско за полу-отговора от твоя страна!



Тема Re: Помогнете да обсъдим един въпрос [re: 3a Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (културтрегер)
Публикувано30.12.06 16:23



Наистина странно..пич.
Щом теглиш астрономическата за теб сума от 60.000 евро, направо си за убиване, че първо не си се консултирал с адвокат или най-малкото с realtor.
Не се прави така, но не смятам да те уча. Щом си теглил въпросната сума - най-малкото поне си минал пубертета.
Желая ти успех.

P.S. Има прекрасен форум за инженери - долу вдясно. Там със сигурност можеха да ти отговорят.



Тема Re: Помогнете да обсъдим един въпроснови [re: мaйнa]  
АвторБoEB (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 04:01



Пич, клубовете на дир-а тотално се скапаха! Можеш да попиташ в клуб "Недвижими имоти", но и там е една...



По принцип "общите" части винаги влизат в квадратурата, най-малкото по план към квадратурата на помещението се включва дебелината на външните зидове и една втора(половината) от вътрешните(общите) стени, другото-си е друго, покрив, стълбища, асансиори...изчисляват се като процент към имота, без тях имотът не би могъл да съществува самостоятелно, затова се включват задължително и са идеални, а не реални.
Надявам се, че съм ти дал насока, а ако трябва да съм откровен, най-добре е да се консултираш с адвокат.
Успех!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.