Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема MIS  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 20:08



Niakoi ima li opit v izgrajdaneto na Marketingova informacionna sistema? Bihte li preporychali firma ili produkt?
Vyobshte kak vijdate edna takava sistema v bylgarska firma?



Тема Re: MISнови [re: dani]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано11.06.04 08:29



Има такива системи в "български фирми" (собственост на чужди). Не е изключено да има и чисто български фирми с такива системи. Класа на системите е CRM (Customer Relationship Management). Ако търсиш в мрежата по този начин, ще намериш много материали.
Почти всички големи компании, които предлагат ERP продукти, предлагат и CRM. SAP например
Аз лично нямам много опит, но знам за какво става дума.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: MISнови [re: gandalf_]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 16:49



Gandalf, blagodaria za otogovora (pri tova edinstven do sega:), no ne sam saglasna s teb.
Ne stava vypros za CRM. CRM e poveche sales orientirana i upravliava prodajbeinite procesi s direktni klienti.
Imam predvid sistema, koiato poddyrja baza danni s marketingova informacia, pravi data mining i syotvetno generira standartni ili adhoc dokladi.



Тема Re: MISнови [re: dani]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано14.06.04 16:57



E az pyk sym syglasen s tebe :)
CRM mnogo chesto sa vyrzani s ERP ili MRP II. Pri tozi variant vyprosnite danni se obsluzvat ot Marketing chasta na ERP-to, a CRM-a gi polzva. V povecheto sluchai, koito znam obiknovenno se preporychva polzvane na otdeleln data mining tool za reportite. Prichinata za tova e glavno proizvoditelnostta na systemata (performance) i poniakoga funkcioanlnost, osobenno kogato stava duma za grafiki ili po zadylbocheni (math ili statisticheski analizi).
Za sazalenie ne sym chuval za systema, koito da e izcialo Marketingova, koeto ne oznachava, che niama takava, prosto e malko v strani ot interesite mi :) (finance).

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.