Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема управление на персонала.....  
Автор ronika77 (veche mama)
Публикувано07.06.04 14:58



Здравейте на всички,
за първи път влизам точно в този клуб и ми се струва доста интересен.
Завърших един тригодишен курс на обучение по "Управление на персонала", много ми харесва тази област и бих искала и занапред на научавам все по нови и интересни неща. За съжаление през периода на това обучение, всичко беше доста сухарско без почти никаква практическа насоченост.
Обръщам се към тези, които имат опит в тази област, разкажете как извършвате професионалния подбор в реални условия, какви тестове използвате и т.н. Кажете и някоя интересна книга с практическа насоченост, която бих могла да си я купя и я има на книжния пазар.
Ще съм благодарна ако ми изпратите на емейла някакви тестове или други практически материали: vikroni@yahoo.com



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: ronika77]  
АвторJerry (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 12:59



Zdravei Ronika! Az nqmam opit v oblasta na Upravlenieto na choveshkite resursi, no moga da ti preporucham nqkolko knijleta koito moje i da ti budat polezni. Ima na Sonia Karabeliova nova kniga, no zaravih kak se kazvashe, na Simeon i Tatiana Hristova - Upravlenie na choveshkiq potencial i ako iskash mislq che knigite na Ivan Hadjiiski ste ti pomognat mnogo da se adaptirash kum narodopsihologiqta na rabotnicite i sobstvenicite. Imam i testove, no vsichko e na hartiq. Za testove se oburni kum nqkoi profesionalen psiholog, za da ti obesnqt kak da gi prilagash, za da izvlechesh vuzmojno nai-mnogo informaciq ot slujitelite :))



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: ronika77]  
Автор koiato (TBB)
Публикувано11.09.04 13:42



Роникааааааааа, би ли ме светнала къде го изкара този три годишен курс? Моля! Аз си търся теоретична подготовка по Управелние на персонала, но освен магистратура по психология - друго не успях да намеря. И естествено към Училището по мениджмънт към Нов български университет, но там ми идва скъпичко все още.



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: koiato]  
АвторRonika77 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 22:27



преминах 3 годишен курс на обучение в Технически университет - гр. София, свободен факултет, обучението е редвно, вечерно. Получаваш диплома за допълнителна квалификация. Изучавахме следните специалности:

Социална психология
Въведение в икономиката
Индустриални отношения
Социология на комуникациите
Организационно поведение
Правни основи на управлението на персонала
Стратегия и подходи в управлението на човешките ресурси
Маркетинг
Проблеми на трудовия пазар
Международни трудови норми
Основи на мениджмънта
Финансов мениджмънт
Мултимедийни технологии и реклама

Ами това е всичко което се учи. Ако някоя от дисциплините си учила вече, ти си презнава оценката.
Телефона на Свободния факултет на ТУ е: 965 36 37
Обучението е вечер от 18 или 18.30, два или три пъти в седмицата.



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: Ronika77]  
АвторNiama znachenie (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 13:20



Уважавам твоето мнение, че ти харесва тази специалност.
Но майче си си дала паричките напразно.
Аз съм завършила УРЧР в Училище по мениджмънт към НБУ и твоите предмети нямат нищо общо с тези, които аз съм учила.Нещо ми се виждат много общи и посни.Основи на мениджмънт и диндири миндири са пълни глупости, с които са ви напълнили главата, а подборът на персонала, длъжностните характериситики, компетенциите, управление на кариерата, обучение на персонала, оценяване , управление на заплатите и т.н. къде са във вашата програма, нещо няма ги съществените предмети, ами практиката, казусите къде са........
Който желае да запише такава специалност, колкото и да е скъпо има само едно място, към което може да се обърне, поне ще научи нещо за УРЧР.И на мен ми дойде нанагорнище, но не ме е яд. Който иска повече инфо може да ми пише на този форум.



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: Niama znachenie]  
АвторToriAmos (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 14:58



Zdravej Niama Znachenie,
napulno sum suglasna s teb, che v tozi TU nishto ne sa uchili za HR, a po-skoro za ikonomika na truda....... koeto e dosta razlichno. Mejdu drugoto ima oshte edno mqsto, koeto znam, kudeto az zavurhsvam v momenta s dobra podgovotka - UNSS. znam kakvo e mnneito na povecheto hora za unss i nqma da sporq, no....... opredeleno ima specialnosti, koito si struvat, ne za drugo, a zaradi prepodavatelite v tqh:-)
Az obache imam edno vuprosche kum teb... taj kato v moq mil universitet bibliotechkata e dosta bednichka......... imash li predstava dali pri vas ima neshto interesno kato knigi i materiali na tema "Nabirane i podbor na pesonal"?
mnogo shte mi pomognesh ako imash takava predstava...... ili ako samata ti mi kajesh nqkakvi iztochnici, naj-veche chujdi, zashtoto golqma chast ot bulgarskite sum gi chela.
10x predvaritelno:-)



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: ronika77]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 14:53



dobre



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: pepi]  
АвторMoниka (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 22:34



Здравей Роника, въпреки че някои хора от форума твърдят, че си учила излишни предмети, аз те уверявам, че не е така.
Без да имаш понятие от икономика и мениджмънт трудно би се оправила с УЧР, защото хората освен да бъдат разбрани от психологическа гледна точка, трябва да се управляват професионално.
Препоръчвам ти ако знаеш английски да четеш американски учебници по УЧР (в библиотеката на УНСС, например има много такива). Иначе можеш да прелистиш Маргарита Харизанова - УЧР, Димитър Шопов - Наръчник за управление на човешките ресурси. Материята е малко суха, истински практични неща можеш да научиш ако започнеш работа в такъв отдел.



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: Niama znachenie]  
Автор rumiana (непознат )
Публикувано31.05.06 16:57



Вие в НБУ явно сте изпълнени с компетенции... е колкото е да ти изгрежда посТно ученето на фундамента в мениджмънта, мога само да ти кажа, че оттам се започва драга, защото без основни знания в науките, които са изградили управлението на човешките ресурси (или т.нар. персонал от теб) не може да се разбере същината в елементите на чавешките ресурси, които ти изреждаш. И това са думи на моите професори и доценти от Икономическия университет, от които проф. Д.Шопов е основоположник и светило на тази специалност в България. Така че, препоръчвам ти да се запознаеш с трудовете му и попрочетеш малко повече за "персонала" преди да се изхвърляш по този начин.



Тема Re: управление на персонала.....нови [re: Niama znachenie]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано26.07.06 13:24



Вие от тоя измислен университет сте едни голи ливади ебати. И какво научи там бе моме нескопосано?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.