Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема лихви  
Авторhellena (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 12:11



Здравейте!!
Имам нужда от помощ и много се надявам някой от вас да ми помогне.
Налага ми се да изчисля лихвите /при сложна лихва/ върху суми предоставени през 95 и 96 год.Може ли някой да ми подскаже как трябва да стане това?Суммите са в BGN и USD.Интерисува ме има ли продукт за автоматично изчисляване и как мога да се сдобия с него ;по какви формули и по каква технология става изчисляването както и от къде да взема лихв.%за такъв голям период от време ?
Благодаря ви предварително!!!



Тема Re: лихвинови [re: hellena]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано27.11.01 23:55





> Download > Windows 95/98 > Finanzen > Zinsrechnung 1.0

Лека, доходна и безаварийна!

Тема Re: лихвинови [re: hellena]  
Автор cpъчko-в (непознат )
Публикувано03.12.01 14:32



В случай, че не се справите със софтуерния продукт е възможно да приложите формулите за сложна декурзивна лихва с променлив лихвен процент (осреднен) за изтеклия период. Формулата спомената по горе бихте могли да откриете във всеки учебник по финансова математика за средния или висшия курс на образователната система.



Тема Re: лихвинови [re: hellena]  
Автор mr_kissman (непознат )
Публикувано06.12.01 21:36



Zdravej!
Nadqvan se che shte moga da ti pomogna /pone dokolkoto moga/, zashtoto razpolagam s edna programa /makar i elementarna/ za izchislqvane na lihvi - slojni i prosti. A sluchajno imam i osnovnite lihveni procenti za perioda 1991-2000g na BNB. Shte ti gi izpratq, a ti shte si gi izchislish /samo vyvejdash dannite i gotovo/ - stava li? Ako si syglasna mi pishi na e-mail: vangelov_v@abv.bg



Тема Re: лихвинови [re: hellena]  
Авторm. savov (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 16:42



Neobxodimata informacia za izchisliavane na slogna lixva mojete da namerite v uchebnika po finansova matematika izdatelstvo "Tsenov" - Svishtov. Lixvenita prozenti za 95 i 96g. mojete da namerite v web saita na BNB.



Тема Re: лихвинови [re: cpъчko-в]  
Автор OOO8 (непознат )
Публикувано19.12.01 13:15



възможно да приложите формулите за сложна декурзивна лихва с променлив лихвен процент (осреднен) за изтеклия период.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.