Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:26 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Насоки за курсова работа  
АвторAвидaн (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 20:53



Следвам МИО в УНСС и трябва да до Коледа да напиша курсова работа по икономическа социология на тема "Социологически анализ на съвременното българско общество", "Социологически особености на прехода към пазарна икономика" или "Социологическа интерпретация на престъпността"
Структурата трябва да е следната:
1. Увод
2. Изложение
-- същност на проблема, който се разглежда
-- причини и фактори, обуславящи проблема
-- анализ на състоянието на проблема в България
-- тенденции, перспективи и възможности за регулиране на проблема
3. Заключение
Обемът трябва да е минимум 30 стр.
Тъй като до сега не съм се занимавал със социология съм малко затруднен. Моля да ми дадете някакви насоки и да ми препоръчате литература



Тема Re: Насоки за курсова работанови [re: Aвидaн]  
Автор urko (неидентифициран)
Публикувано11.10.01 00:07



Ако ти вършат работа неща, не свързани пряко с икономика, мога да ти кажа нещо, което може да ти свърши работа по първите две рубрики:
1. Петя Кабакчиева - "Гражданското общество срещу държавата" - разглежда се формирането и настоящото положение на третия сектор /гражданския/ в България в условията на прехода от социализъм към пазарна икономика. Четивото е съвсем прясно и доста ясно написано, освен това вътре ще намериш много препратки към други автори.
2. Или: Петя Кабакчиева и Духомир Минев: "Преходът - елити и стратегии".
Тематично двете книги са доста близки
3. Една практическа препоръка - иди в клуб социология, там със сигурност ще те засипят с литература, а може да получиш и ценни съвети.



Тема tova ime me kefiнови [re: urko]  
Автор Keynes (objective)
Публикувано11.10.01 00:16



Duhomir-super!

Salus populi suprema lex esto



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.