Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема MOLBAнови  
АвторSTUDENTA (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 13:16



Zdraveyte az sushto sam finansist
student sam po specialnost finansi
i imam edna molba kam vas

imam za zadacha da napisha doklad
za tova koy put tryabva da poeme Balgariya
evropeyskiya ili amerikanskiya
t.e. po koy put da se dviji nashata ikonomika
po amerikasnkiya model ili evropeyskiya

AKO ZNAETE OTKADE DA NAMERYA MATERIALI
STATII I INFORMACIYA PO TAZI TEMATIKA
MOLYA KAJETE MI
TEKSTOVETE MOJE I DA SA NA ANGLIYSKI
NAPRIMER IZYAVLENIYA NA EVROPEYSKI IKONOMISTI KOITO SA ZA EVROPEYSKIYA MODEL NA RAZVITIE(az tryabva da poddyrjam tezata za evropeyskiya model)
moje i materiali poddurjashti amerika no predimno da sa za evropeyskiya nachin

BLAGODARYA VI PREDVARITELNO



Тема Re: MOLBAнови [re: STUDENTA]  
АвторMИO (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 14:09



Кога пък ти го възложиха това слез като току що започна годината. Ти първи курс ли си. И в кой университет. Малко ми е странно как може един първокурсник, който за първи път влиза в университет от първия ден да получи такава задача. А тя хич не е толкова лесна. Темата е много широка. Ти разграничил ли си американския и европейския път на икономическо развитие?
Това, което мога да ти препоръчам е "Economics" by Paul Samuelson and William Nordhaus 1985. Има го в читалнята на Столична библиотека. Наистина много добър учебник. Но пак ти казвам, че темата е много мъглява и ще е трудно да намериш материали точно за нея. А за статистика и макроикономически показатели виж www.econ.bg



Тема Re: MOLBAнови [re: MИO]  
Автор Eon (MJ-1)
Публикувано02.10.01 15:44



be az sam 2 ri kurs
ama shte ima stud konferenciya vav SA v svishtov

mersi mnogo
opa nicka mi e Eon
ama mnogo barzah i nyamah vreme da se logna

KEEP SEARCHING!
ALL LIES LEAD TO THE TRUTH


Тема Re: MOLBAнови [re: MИO]  
Автор Eon (MJ-1)
Публикувано02.10.01 15:45



ako moje
day mi nyakakvi nasoki
osnovni linii
i t.n.

KEEP SEARCHING!
ALL LIES LEAD TO THE TRUTH


Тема Re: MOLBAнови [re: Eon]  
АвторMИO (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 18:04



Абе и аз съм втори курс МИО. Каква пък е тая конференция и кога? Ти в Свищов ли учиш. А по тая тема бих се затруднил, защото не мога да направя ясно и конкретно разграничение между америконски и европейски път на икономическо развитие. И аз ще се радвам да понауча нещо.
Keynes, ти ги разбираш. Кажи нещо.



Тема Re: MOLBAнови [re: MИO]  
Автор Eon (MJ-1)
Публикувано03.10.01 10:02



da v svishtov ucha

KEEP SEARCHING!
ALL LIES LEAD TO THE TRUTH


Тема Re: MOLBAнови [re: MИO]  
АвторKeynes (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 20:51



Vuprosniq uchebnik e tvurde elementaren puk i nqma nisto obsto s postavenata tema!



Тема Sorry,нови [re: STUDENTA]  
АвторKeynes (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 21:09



ama az sum za amerikanskiq model i trudno bih ti pomognal. No bih ti dal nqkolko nasoki za razmisul koito moze da sa ti ot polza za diskusiqta. Purvo socialnata politika v EC i v USA. Ima izsledvaniq koito pokazvat qsno che po golemite socialni razhodi v EC spirat rasteza na ikonomikata. Susto taka pazara na truda se izkrivqva i stava neefektiven. Ot druga strana tazi socialna politika vodi do po-golqmo obstestveno blagodenstvie. Posledniq termin trudno se definira (viz naprimer nqkoi uchebnik po intermediate microeconomics v razdela obsto ravnovesie i welfare economics) i obiknoveno ne se meri samo s ikonomicheskiq rust, a s obstata poleznost na chlenovete na obstestvoto. Vtoro finansovite pazari v US sa mnogo po razviti ot tezi v EC. Korporaciite v US se finansirat glavno ot borsata i razchitat po-malko na bankovi zaemi. V EC se razchita glavno na poslednoto. Tova vodi do dosta razlichno makroregulirane na ikonomikite im. Drug hint-naprimer spomeni za edinstvoto v monetarnata politika na EC, no razlikata v danuchnoto olagane po stani. Tova dopulnitelno izkrivqva pazara i vodi do po-niska efektivnost. Za vsichko ima informaciq v internet samo trqbva da si po-uporit v turseneto.



Тема Re: Sorry,нови [re: Keynes]  
АвторMИO (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 22:08



Хубаво де, Кейнс. Ама защо така подценяваш учебника. Той е фундаментална основа. Малко ли е? Но както и да е. Би ли маркирал дефинитивно основните различия в двата модела (освен социалната политика и финансовите пазари). Интересно ми е да си опресня знанията, а и да се ограмотя малко. Все пак зелен съм.



Тема Re: MOLBAнови [re: STUDENTA]  
Автор Assistant (непознат )
Публикувано04.10.01 08:27



Регисрирах се в клуба
Оки открих в един доклад на Методи нещо много интересно за моделите
Той наистина може да ни даде полезна информация
Аз ще съм в библиотеката
Ще се видим на лекцията при професора




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.