Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 09.06.24 
Фен клубове
   >> Животът, вселената и всичко останало
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Истината...нови [re: Jill]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 15:20



А това което съм ти написал чала ли си? Защото отдавна съм отговорил на въпроса който ми задаваш! Парите носят респект на собственика им, а това се дължи на властта която те (парите) означават! Ето ти едно доказателство, че не си разбрала за какво ти говоря... Всъщност съм сигурен, че си се сблъсквала с подобни ситуации в живота, едва ли уважаваш всички хора с пари, даже по-скоро парите носят лицемерие след себе си - онова уважение което е предизвикано от респекта на властта.



Тема Re: Истината...нови [re: 1O1O]  
Автор Jill (на война)
Публикувано21.01.04 16:39



Четох, четох.. :) Ех, какво черногледо се извъди..

Всъщност имах друго нещо в предвид.. Парите не са само израз на власт :) Мисля, че ще се съгласиш, че способността и уменията винаги са били повод за уважение при хората. Колкото по-активен и продуктивен е един човек - толкова по-уважаван е бил в почти всички исторически периоди. Създаването на нова стойност и качество от точно такива активни, интелигентни хора е в основата на прогреса до сега. Мисля, че няма да отречеш положителните страни му като удължаването на човешкия живот, например. В съвременния си смисъл парите са олицетворение на точно на тази способност и умение. Мисля, е лесно ще видиш връзката нататък. Всички мразят Бил Гейтс, но рядко се среща някой, който да не изпитва никакво уважение към него.
С това не казвам, че всички богати хора са се сдобили със собствеността си по честен път .. Но това не бива да намалява уважението, което изпитваме към способните и успелите. В крайна сметка те движат света напред...

Happiness is that state of consciousness which proceeds from the achievement of one's values


Тема Ха-Ханови [re: Jill]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 00:33



Скъпа Джил, кажи ми защо точно парите да не са израз на власт? Аз съм ти дал доказателства за това и ако искаш ще ги повторя, но кажи ми защо парите не са власт?Нека не си говорим без обосновки ....!



Тема Re: Ха-Ханови [re: 1O1O]  
Автор Jill (на война)
Публикувано22.01.04 11:29



Не съм казвала, че не са израз и на власт.. Казах "не само", чети внимателно моля :))
Не си ли съгласен с горния ми постинг, като изключим това незначително недоразумение?

Happiness is that state of consciousness which proceeds from the achievement of one's values

Редактирано от Jill на 22.01.04 11:31.



Тема Ха-Ханови [re: Jill]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 12:04



"Казах "не само", чети внимателно моля :))" Добре де, за богатия човек парите са 90% власт, това не променя нещата...
Увяажението няма нищо общо с парите, ако уважаваш някой то е заради качества, а парите не са качество на чорека (макар, че в днешно време, хора като теб ги превръщат в такова). Не би ли могла да уважаваш повече някой, който едва си докарва за преживяване, от някой, който се чуди Mercedes или BMW? Всъщност, позволено ли е всичко на един богат човек и изобщо може ли нещо да му се забрани?



Тема Re: Ха-Ханови [re: 1O1O]  
Автор Jill (на война)
Публикувано23.01.04 17:08



Хехех :) от къде знаеш, че за богатия човек парите са 90 % власт? Имам предвид как точно го изчисли този процент, въз основа на какви факти? Ако е въпрос на лични наблюдения - ти богат ли си?
Уважението не е производна на парите, който човек притежава .. действително връзката между двете е косвена и се основава предимно на способностите и уменията на хората. Ние уважаваме хората, които успяват - обикновено тези, които успяват имат и пари. Ето ти я и обратната връзка - уважаваш този, който има пари, защото се предполага, че той е човек на действието и успеха... :) Не го обясних добре, но ми се стовари много работа днес.
Аз лично не уважавам хората единствено заради материалното им състояние, но действително бих дала по-висока оценка на този, който си избира Мерцедес или БМВ... с едно уточнение. Уважавам този, който е спечелил парите си по честен път ... Независимо дали са много или малко..
На последния въпрос - има си закони, в нито един от тях не е казано, че богатите хора се третират различно, особено, когато говорим за Наказателния кодекс.
Всъщност в много отношения по-богатите хора или фирми са ощетявани. Забележи как се формират данъците - според доходите, нали?!

Happiness is that state of consciousness which proceeds from the achievement of one's values


Тема Ха-Ханови [re: Jill]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 12:24



Ок, не са 90%, т.е. не знам колко са ама клонят към 100%... Какво точно имаш предвид като ме питаш дали съм богат, защото богатството не се измерва само с пари?
Връзката между парите и уважението не е пряка, само ако приемеш, че парите нямат нищо общо с личните качества на даден човек. Не е възможно да дадеш парична оценка на личните качества на човек, а само на това което е постигнал като продукт. Ценообразуването на този продукт зависи от много други неща освен личните качества на създателят му. Що се отнася до това дали някой си е изкарал парите по "честен път" това си е наивен въпрос, законът за запазване на конфиденциалната информация те спира да научиш от каде идват парите на който и да е.
Наивно е също така да смяташ, че законите могат да спрат тези които ги създават и тези поради които се създават. Кажи ми честно възможно ли е да се бориш срещу парите със закони? Понеже знам, че ще твърдиш, че това си е напълно възможно, кажи ми според теб дали има шанс беднят арабин да осъди пентагона, че са му избили децата за 10 000 евро обезщетение?
Това за богатите фирми и хора дето го каза, ами така е нямат акъл тия хора дето ги мислят законите, как си представят, че поставени в тези неравностойни позиции богатите фирми могат да бъдат в крак с цените на бедните фирми...!? И какви са хитретци само, смъкват долната задължителна граница на притежаваният от фирмата капитал за задължителна регистрация по ДДС направо целят да изкарат колкото се може повече бедни хора, че са богати и после да им изпият кръвчицата... Брехх



Тема Re: Ха-Ханови [re: 1O1O]  
Автор Jill (на война)
Публикувано26.01.04 14:22



Бъркаш парите с морала ...
Колкото до фирмите - който има по-голям шанс и умения оцелява, който не - отпада. Не е чак такава трагедия каквато я изкарваш..

Happiness is that state of consciousness which proceeds from the achievement of one's values


Тема Ха-Ханови [re: Jill]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 22:51



Нищо не бъркам, казвам, че парите определят твоя морал, а други неща моя. Точно от това идва недуразумението. това с отпадането не води до нищо друго освен от еднолична власт!



Тема Re: Ха-Ханови [re: 1O1O]  
Автор Jill (на война)
Публикувано28.01.04 13:45



Продължаваш да грешиш...
Моят морал определя ценността на парите, а не обратното :) Защото точно моят морал казва, че всеки трябва да получи справедливата пазарна цена за усилията и уменията си. Моят морал твърди, че човек трябва да продължава да се развива през целия си живот и трябва да има стимул за това. Аз твърдя, че когато човек види положителния резултат от положителните си действия е склонен да продължи в същата посока до нови постижения. Парите олицетворяват материално тези постижения на човешкия ум и труд - това е причината да ги ценя. Разбираш ли?
Абсурдно е да се твърди, че свободната конкуренция води до еднолична власт, поради една единствена причина - света не е затворена, константна система... В него има място за случайности и безкрайно разнообразие, което не е спирало да се разраства, дори да не говорим за техническата революция от миналия и по-миналия век. Постоянно изникват нови предизвикателства и нови цели ... и ти смяташ, че в този шарен свят единствения резултат може да бъде едноличната власт... ех...

Happiness is that state of consciousness which proceeds from the achievement of one's values



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.