Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 09.06.24 
Фен клубове
   >> Животът, вселената и всичко останало
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re:Хехнови [re: lkew]  
Автор Jill (на война)
Публикувано29.12.03 17:59



ЪЪЪ.. то не се ли покрива с това, което те печелят от работата на шефа си?!

This ain't no technological breakdown...
This is the road to hell...


Тема Re:нови [re: lkew]  
Автор Jill (на война)
Публикувано29.12.03 18:03



Ами да.. само че овъруелминг способностите са далеч по важни от късмета.. Значи казваш, че всичко зависи от родителите как си възпитават децата ..

This ain't no technological breakdown...
This is the road to hell...


Тема Re:нови [re: Jill]  
Автор lkew (х'адаш)
Публикувано30.12.03 00:30



Не. Не казвам това. Казвам, че зависи от това как родители си възпитават децата, от това как си ги хранат, от това в какво училище ги пращат и какви учебници купуват. И от това на какви частни уроци ходи детето. По някое време - от това какви връзки има татко/мама....
Акъла има значение само тогава, когато може да бъде употребен.
Но нз ениуей.

[ь].[/ь]


Тема Re:нови [re: lkew]  
Автор Jill (на война)
Публикувано30.12.03 12:04



Е, да... акълът не може да бъде употребен само, когато го няма.. ;) За съжаление си прав, не сме дорасли още да живеем в общество, в което хората се оценяват според възможностите и уменията им.. и им се заплаща съответно.. Но не значи, че не може да се стремим към него...

This ain't no technological breakdown...
This is the road to hell...


Тема Re: Всъщност...нови [re: Пивo]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 10:33



Няма такова нещо, правенето на изкуство или развитието никога не могат да зависят от пари... Зависят освен от таланта или разума на индивида и от ценностната система която е изградил през своя живот.
Какво означава явлението, че един лекар в днешно време е способен да те остави да пукнеш като куче ако нямаш пари да си платиш лечението? Нали е дал клетва или тя нищо не е пред парите и по точно - трудът му трябва да бъде възнаграден с пари - за това... да изпукат всички до един дето нямат пари! Ебаси идеалите дето защитавате! Няма как да отречете, че това е факт!



Тема Re: А знаеш ли че ....нови [re: Пивo]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 10:41



За у дома: Ако убия някой и дойдат да ме преберат, ами... триябва да има и такива закони. За размяната на шахматните комбинации за пшеница - лошото е, че липсва в днешно време шахматната логика и правила за всяка една размяна. И пак ти казвам ако си легнал да мреш, няма да си мислиш за шах или за логика, просто ще се чудиш как е възможно просто ей така да си пукнеш, а някой да ти иска пари!



Тема Re: Всъщност...нови [re: 1O1O]  
Автор Jill (на война)
Публикувано08.01.04 14:06



Изобщо никой не е казал, че днес всичко е съвършено.. Но, ако ти си лекар, който е дал години от живота си за да учи, практикува, който е пренебрегвал семейството си, "изял" е стотици медицински книги, ровил се е из трупове, за да рзбере кое как действа.. ... Няма ли да искаш да получиш някаква стойност срещу този труд??? А когато работиш по празници и в малките нощни часове, или по повече от дванадесет часа дневно... Не заслужаваш ли тогава някаква стойност??? Когато по цял ден при теб идват объркани, наранени и болни хора... Какво искаш да ми кажеш, че заради клетвата, която си положил трябва да си на раположение на всеки, който цял живот си е пропивал парите, ходил е по купони или пък просто не е работил ... С какво тези хора са по-добри от теб, а?!!

Знам, ще ми кажеш, че сега времената са тежки, трудно се намира работа да не говорим за добре платена... Но, забележи.. няма хора, на които да се отказва лекарска помощ.. Болен ли си, винаги ще се намери кой да те лекува. Съгласна съм системата в момента не е съвършена, но не ми казвай, че бедните и нещастни хора са захвърлени на произвола на съдбата, защото така им отказваш елементарното уважение от това, че са хора, че могат да се борят сами и в крайна сметка да дадат нещо от себе си.

Да завърша там откъдето тръгна този спор. Парите сами по себе си в случая или по прицип не могат да са това зло, за което ги обявяваш. Те са само средство, което показва каква стойност си изработил .. каква стойност можеш да предоставиш срещу стойността, която получаваш.

This ain't no technological breakdown...
This is the road to hell...


Тема ???нови [re: Jill]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 15:30



Равен ли е един човешки живот на една камара изчетени книги? Преди всичко триябва да се изпълни човешкият дълг, а след това правилата на системата! Защо ли изказването ти, че ако един човек бил такъв и онакъв, пилеел си парите и т.н. ме кара да ти задавам въпроси които ти си ми задавала: Кой ще определи дали един човек е нямал нужда да похарчи пари за дадена негова потребност? Значи отивам на лекар и той ме пита: "За какво похарчи последните 20 лв? Искам да си направя сметка да ти вземам ли пари или не." Разбира се, че трябва да се заплати труда, но на първо място трябва да се изпълни дълга, каквото и да струва това! А милиони хора са лишени от възможност да получат лекърска помощ, същевременно аз беден лекар не съм срещал. Само погледни какво става в България (където нещата не са чак толкова зле в сравнение с много места по света), хора умират заради далаверки с лекарства, последните реформи на ЗОК изобщо няма да ги коментирам, лекарите се превърнаха в търговци (търговията съвсем не е хуманитарна наука). Пак се сещам за това което написа: "Какво искаш да ми кажеш, че заради клетвата, която си положил трябва да си на раположение на всеки, който цял живот си е пропивал парите, ходил е по купони или пък просто не е работил ..." - значи да ги оставим да пукнат алкохолиците, наркоманите и т.н., че нали и алкохолизма и наркоманията са болестни състояния, нали в същите дебели книги пише как се лекуват... Как очакваш един човек на легло да изкара нияколко хиляди за предстоящата му операция за трансплантация на бъбрек? Една кампания за набиране на средства по медиите и готово...! Това ли е начина? " Болен ли си, винаги ще се намери кой да те лекува." - това направо е наивно! Ясно, че нищо не може да е идеално, но в тази ситуация просто всичко се развива нелогично.
Разбира се, че парите не могат да бъдат зло, те са хартии, а хартията не може да бъде зло! Самите концепции на съвременият свят са "нелогични"! Знаеш ли какъв процент от хората по този свят живеят нормално? Или ще кажеш, че никой от тях няма достатъчно мозък за да изкара пари за да живее нормално?!
Остави ги тези стойностти... Живота не е инвестиция и търговия...

"Нещо, на което робуваме най-много, често се оказва съвсем маловажно. Песъчинка, превърната в планина от въображението ни. Насочим ли го в друго направление, лесно ще открием заблуждението си." - Б. Паскал







Тема .нови [re: Jill]  
Автор1O1O (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 15:47



"...If you should go skating,
On the thin ice of modern life,
Dragging behind you the silent reproach,
Of a million tear-stained eyes,
Don't be surprised when a crack in the ice,
Appears under your feet.
You slip out of your depth and out of your mind,
With your fear flowing out from behind,
You as you claw the ice..."
.....

"All alone, or in twos,
The ones who really know you,
Walk up and down outside the wall.
Some hand in hand,
Some gather together in bands,
The bleeding hearts and artists,
Make their stand.
And when they've given you their all,
Some stagger and fall.
After all it's not easy,
Banging your heart against some mad bugger's wall."

Pink Floyd



Тема Re: parite ne sa vsi4koнови [re: Rogger Dojh]  
Автор G_A_P (MicroSyth)
Публикувано10.01.04 12:29



abe vijte, parite sa kato orujiata:
orujiata ne ubivat, horata s orujia ubivat.....

Ах ! Каква грешка направих ! Родих се !
Важна е каузата............ Drive in. Fly out.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.