Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 27.06.24 
Фен клубове
   >> Животът, вселената и всичко останало
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема hmzzzzzzzzzzнови  
Автор PauMau (Master)
Публикувано01.08.03 14:02



ne e li vreme da se zapo4ne nova tema..ami taka de..too mai pak she izlezne kato porednoto dosadno prou4vane..znam znam..sigurno v momenta si kazvate "uffff..pak li, omruzna mi ve4e...", noooooo vse pak az sum si lubopitna i mi stana interesno edno: qsno e 4e tuka si4ki sme po4itateli na adams..neosporimo si e tova tvurdenie..ama 100 per cent ne 4eteme samo i edinstevo adams..vupreki che az si go prepro4itam paralelno s drugi neshta neprekusnato..ama vse pak 4eta i drugo. i vie ste taka..nqma na4in prosto..ta kakvi sa tezi neshta...taka pone she se razbere s kakvo e suvmestim adams

Everybody be Cool This is a Robbery!


Тема Re: hmzzzzzzzzzzнови [re: PauMau]  
Автор Jair (кюмур)
Публикувано01.08.03 17:52



бас хващам, че огромна част от отговорите ще са Пратчет, макар че аз досега само съм захващал 1 страничка от негова книга и не че не ми хареса, ама ми я взеха след 2 минути и дотам.

Иначе да карам наред: Чандлър, Дж. Елрой, Дж.Хелър, малко Буковски и Виан
ми май това е основно



Тема Re: hmzzzzzzzzzzнови [re: PauMau]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 22:35



ами други книги които много ме кефят са (редът не е показателен):
небесните господари - дж. броснан
какавидите - дж. уиндъм
обреченият град, обитаемият остров - стругацки
кървава мелодия - май беше на грег беър
хиперболоида на инженер гарин - толстой (ех колко сериозно звучи, но не е оня)
играта на ендър - за мой срам забравих автора
сенки - джон сол, един неизвестен автор
една одисея в космоса - а.кларк


разкази:
дългата нощ на азимов - този ми е любимият
специалитета на златотърсача - от не знам кого беше




български автори:
нашите марковски процеси от иван попов
космосът да ти е на пшомощ александър, руфо червенокосия от иван мариновски


нефантастика:
клетниците от в. юго
кво вадис, стас и нели от х. сенкевич
дейвид копърфилд от дикенз
двамата капитани от вениамин каверин - последните две книги имат някои общи неща, може втората да е подражателство, ама карай

книги които НЕ ЧЕТА:
такива дето ми казват как да се храня за да живея 100 години, въобще всякаква поп-медицина.
всякакъв окултизъм и поп-философия.
книги от типа "ей кви далавери се въртят, а ние нищо не знаеме" например нерон вълка и компания - георги калчев.
книги от типа "тайните на уиндоус" и прочие ламерски залъгалки



Тема Re: hmzzzzzzzzzzнови [re: zaphod]  
Автор lkel (chinis firefurk)
Публикувано01.08.03 22:42



Орсън Скот Кард (Ендър). Шеим он Ю! ;)

За Падането на Нощта съм на същото мнение! (така и не и научи името, колега ;) )


И да, Иван Попов кефи. :)

Ама не е особено съвместим с Адамс. Въобще, няма "съвместим с Адамс", ние тука сме чели доста фантастика и доста книги като цяло, щото сме ентълъгенти, но Адамс си е уникално явление.

Fireworks with attitude!
Никой да не мърда, това е заря!

(made in china)


Тема shame наистина!нови [re: lkel]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано01.08.03 23:00



верно като каза орсън скот кард се сетих

а за падането на нощта тъпите преводачи са виновни - виждал съм два превода със заглавия "падането на нощта" и "дългата нощ". единият е в сборника "складът на световете" а другия беше в сборник само на азимов. сега поразрових из интернет, излезе едно "the long night" ама не беше на азимов. пак не разбрах как се казва.



Тема Re: "Nightfall" :)нови [re: zaphod]  
Автор lkel (chinis firefurk)
Публикувано01.08.03 23:07



Така се казва.

Fireworks with attitude!
Никой да не мърда, това е заря!

(made in china)


Тема Re: hmzzzzzzzzzzнови [re: PauMau]  
Автор Trillian ()
Публикувано04.08.03 09:52



Мдаа... ама що пък да не убием малко време :)) Изреждам само това, което препрочитам непрекъснато, иначе тоя пост край няма да има: Пратчет - естествено, Толкин - още по, имам си едни любими Истории на господаря Ли (все бъркам Бари Хюбарт ли беше или Хюгарт), Алиса, Мечо Пух, Питър Пан и всички приказки, за които се сетите, Сто години самота, Майсторът и Маргарита - изобщо всичко на Маркес и Булгаков и - добре де, ще си го кажа - дайте ми един сборник хайку и спокойно може да ме забравите за следващите две-три години :))

Shine On


Тема Re: hmzzzzzzzzzzнови [re: PauMau]  
Автор MaPBuH ()
Публикувано04.08.03 12:27



Трудно е да се каже че Адамс е "съвместим" с някой от авторите които чета.
Като правило, книжките на Адамс винаги са на библиотеката, и минат - не минат 2-3 месеца и се зачитам в тях за пореден път. Иначе чета доста разнообразна литература - романи предимно, понякога разкази и поезия. SciFi навремето доста, сега по-рядко; fantasy - само Толкин (Властелина и Билбо), Тери Пратчет за мезе 1-2 книжки. Ако взема да правя списък... не ми се мисли, онзиден рових два часа в домашната библиотека докато реша какво да си донеса за четене в София.
Та, чета де, не се изоставям

-
Смешно, не правда ли, смешно,
Когда секунд недостает-
Недостающее звено-
И недолет, и недолет.


Тема Забравихнови [re: PauMau]  
Автор Trillian ()
Публикувано04.08.03 15:02



книга, която много обичам - "37,2 градуса сутринта" на Филип Джиан.

No further comment.

Shine On


Тема освен Адамснови [re: PauMau]  
Автор kenny mccormick (High Society)
Публикувано04.08.03 18:10



любимия ми автор е Александър Манов. също така харесвам и Мат Стоун и Трей Паркър.
обичам разказите на Шюсу и поезията на Джак ЛеБрон.
Обичам да гледам филми с Алън Айвърсън. намирам ги за високо филосовски.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.