Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 18.05.24 
Фен клубове
   >> Животът, вселената и всичко останало
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ... но ние сме в Англия, не във Вселената...нови  
Автор Hekф (от ХЕИ)
Публикувано02.07.03 21:45



Съвсем реален случай в не съвсем реалната Дирекция "Работа с клиенти" към Топлофикация София:

В нашия блок преди малко повече от три години почина един много мил дядко, който за нещастие:
1. Нямаше преки наследници
и
2. Не беше сколасал приживе да подаде молба да му бъде спряно парното поради предстояща смърт

Няма да ви разказвам подробно за свалените радиатори, за няколкото молби до Топлофикация... накратко: собственикът е починал, сметките продължават трета година да се трупат, наследници никакви не можем да намерим и в крайна сметка няколко души от входа на крака отиваме до Топлофикация да уредим въпроса да бъде закрита съответната партида. В пълно съзвучие със Закона на Мърфи, чак последната (десета) дирекция, в която пробваме се оказва Правилната Дирекция, Която е Компетентна да Разреши Казуса. На среща сме при директорката на Дирекция "Работа с клиенти" и обясняваме къф ни е аджеба проблема. При тфа обясняваме кратко, ясно, конкретно и най-вече с думи прости - абе определено му бяхме хванали цаката след толкоз обясняване в деветте "неправилни" Дирекции. Така и така човечеца е починал, още същата зима сме му откачили радиаторите, писали сме няколко молби (с отработен, почти фокуснически жест се представят копия и входящи номера), но сметките продължават да пристигат, не сме издирили наследници... абе всичко както си е. На кратката, но съдържателна тирада директорката отговаря следното:
- Мда, разбирам проблема. Носите ли подписана от собственика на апартамента молба, че желае да му бъде закрита партидата?
Мммммм... абе явно не беше разбрала СЪЩНОСТТА на проблема, а именно, че собственикът е починал ПРЕДИ да напише такава молба, та почти хорово й я обясняваме още веднъж. При което директорката почти троснато заявява:
- Да, разбрах, че е починал, но... такъв е реда. Нищо не мога да направя без подпис от собственика

... Та сега издирваме достатъчно кадърен медиум, който освен да говори с мъртвите да може и да ги подписва... Случайно да знаете такъф?



---------------------
Райд му е майката - убива ги на място и до крак...


Тема Re: ... но ние сме в Англия, не във Вселената...нови [re: Hekф]  
Автор Dedo Uluk (пристрастен)
Публикувано03.07.03 08:49



А всъщност какво ти дреме?
Ако сметките продължат да идват, предполагам, че собственикът ще продължи да не ги плаща. Така в скоро време ще тръгнат да го съдят. Тогава какво ще правят ми е много интересно...

...само ягодки,
нахапани ягодки...


Тема Ммммммнови [re: Dedo Uluk]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 12:29



любипитна гледна точка - току-виж успеем да дадем молбата за подпис на този, който ще се заеме да връчва призовката на собственика

... Всъщност не знам къф е точно проблема с тия сметки, май нещо свързано с тфа, че сме на общо топлинно счетоводство, но така или иначе некфи негативи грозят живите обитатели на входа

От цялата работа има обаче и поука - завещание може и да не напиша, но молба за спиране на парното - задължително





Тема Re: Проблемът е по-страшен, отколкото изглежда!нови [re: Hekф]  
Автор lkew (losered)
Публикувано03.07.03 13:19



Боя се се че финансовата страна на проблема е само една част, при това не най-важната.
Живеем във времената на прогреса, и новото чука на вратата. Всеки момент ще бъде измислено Квантовото парно, което може да загрява, но може и да не загрява! Това ще бъде огромен успех за цивилизацията и най-вече за българия...
а сега вижте : за да се сменят инсталациите са необходими подписите на потребителите.
Собственикът на злополучното откачено парно няма да подпише.
Така целият блок няма да получи новият вид парно, защото то ще отоплява целият блок без пари, а стареца не иска да му е топло - зачитане на личната му свобода от услужливата бюрокрация! И не инсталираме нищо...
Съседният ви блок ще види, че вие не слагате парното. И ще си каже, че в цялата работа има нещо гнило. Ще реши, че това е измама за да им вземат парите! Със сигурност няма да го инсталира, под мотото "да почакаме да видим"
така целият квартал няма да сложи парното по верижна парнена реакция!

А след квартала има само една крачка до "Целия Град"
и когато София бъде единственият град на планетата без тази гениална технология всички наукофоби от цял свят ще идват тук да си прекарват зимните ваканции на студ(тъпи активисти)
Така туризма ще прогресира с бясни темпове, но до време - останалата част от света ще проведе изследвания за причината софия да е толкова богата, и ще махне и своите парнота!
Така туризма ще секне, и света ще загуби една от най-перспективните си Технологии!


не можем да позволим това да се случи! Бързо някой да съживи стареца или да взриви целия блок! В името на прогреса!

I only lurk here!


Тема и още нещо!нови [re: lkew]  
Автор Dedo Uluk (пристрастен)
Публикувано04.07.03 08:43



Когато другите големи европейски градове махнат своите парнота (парнА?), с цел да привлекат наукофобите-туристи (те са най-платежоспособни, защото, бидейки наукофоби, не влагат пари в никакви съвременни и скъпи придобивки, в резултат имат големи спестявания, които обичат да влагат по най-традиционен начин, стимулирайки местната първична индустрия, а именно производството на сладолед, производството на семки и производството на малки дървени декоративни човечета с народни носии), ще се получи един много негативен ефект, свързан с теорията на Кейнс, че всяко предлагане поражда собствено търсене - така целият свят ще се напълни с наукофоби, които не само ще спрат прогреса за в бъдеще, но и ще обяват за невалидни взички иновации от парната машина насам.

...само ягодки,
нахапани ягодки...


Тема Re: Ммммммнови [re: Hekф]  
Автор Dedo Uluk (пристрастен)
Публикувано04.07.03 08:50



Ама как така? Хвърляте толкова усилия, за да разрешите един проблем, без дори да знаете какъв е той? Може да се окаже, че е сто хиляди пъти по-лесно и интересно просто да зарежете всичко и да гледате сеира отстрани...

Осчетоводяването на топлоенергията на общо основание е само за тези, които по една или друга причина не са си отчели топломерите. Тогава се прави нещо като средно потребление на входа и се задължават с това. Така това може да се окаже даже плюс - така за определяне на средно потребление на входа общото потребление няма да се дели на броя на "активните" абонати (n), а на всички, т.е. n+1. Така частното ще е по-малко и всички, които са "на база" ще цакат по-малко. Е, и нашият "герой" ще бъде задължен, но какво от това?

Моля, пиши ми подробности, много ми е любопитно!

...само ягодки,
нахапани ягодки...


Тема Re: Ммммммнови [re: Dedo Uluk]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 09:19



Абе некфа сложнотия е и колкото и да ми обясняват ич не вдявам кфо пък толкоз като дедото не си плащал сметките. Сега-засега сме пас, докато дедото не земе да се върне от оня свят за да си разчисти сметките с Топлофикация (хихи, като Гарвана - "понякога, само понякога") или пък не попаднем на подходящия медиум или пък от Топлофикация не махнат с ръка - абе все едни такива малковероятни алтернативи...



Тема Още едно възможно решениенови [re: Hekф]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано04.07.03 23:35



Ако всички замесени лица запазят хладнокръвие и не предприемат нищо достатъчно дълго време - примерно 100 години - проблемът ще се разреши от само себе си.



Тема Re: Ммммммнови [re: Hekф]  
Автор vasilaki (познат)
Публикувано09.07.03 23:18



а на мен ми се струва че ще амнистират сметките на дядото но след поне една година....аз имам същия случай с телефона... не мога да закрия един пост по същата причина и сега имам два....



Тема Re: ... но ние сме в Англия, не във Вселената... [re: Hekф]  
Автор Kpeйз ()
Публикувано24.07.03 15:51



Искам да присъствам на делото срещу този длъжник

Аз имам голден ,недостоен за НГРК



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.