Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 28.05.24 
Фен клубове
   >> Животът, вселената и всичко останало
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Обяснете ми....нови  
Автор Tpинити (истинска)
Публикувано10.06.03 08:37



този клуб за какво по точно е, защото от обяснението под него не разбрах нищо...а имам въпроси...и се чудя дали тук е мястото, където трябва да ги задам :))


Силата да дадеш живот...и силата да го отнемеш...

Тема Въпроси??нови [re: Tpинити]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано10.06.03 08:46



Аз знам отговора: 42

А ти ги задай, все пак



Тема Re: Обяснете ми....нови [re: Tpинити]  
Автор Trillian ()
Публикувано10.06.03 09:07



Мда, тук му е мястото. Само имай предвид, че отговорът може да се забави с около един милион години и внимавай с въпроса, да не се наложи после спешно да конструираме някой свръхмодерен компютър :))

Shine On


Тема ок, ще внимавам:))нови [re: Trillian]  
Автор Tpинити (истинска)
Публикувано10.06.03 09:51



Интересна ми е появата на планетите...значи преди Слънчеват система е представлявала едно миниатюрно топче пълно с енергия...при взривяване на това топче са се появили планетите и т.н...и т.н....но въпроса ми е къде се е намирало това топче след като не е имало Вселена....а уж тя е безкрайна...но преди взрива съществувала ли е?
И как така Вселената е безкрайна? Как се е появила тогава? Ще свърши ли някога..в смисъл такъв да изчезне..или да се взриви. Всичко има граница за НАЧАЛО и КРАЙ...Защо Вселената да няма?

Наистина не знам дали е за тук този въпрос....


Силата да дадеш живот...и силата да го отнемеш...

Тема Re: ок, ще внимавам:))нови [re: Tpинити]  
Автор Trillian ()
Публикувано10.06.03 10:00



Ъъъ...бхъъъъ... ръръуа-кво? :))
Спокойно! Това си е съвсем нормална параноя, всички във Вселената страдаме от нея
Ще ти отговоря и нАучно, вероятно в Четвъртък, освен ако някой от изтъкнатите специалисти в областта не ме изпревари :))

Shine On


Тема Ъ-кхъм...нови [re: Tpинити]  
Автор Seemore Glass (connoisseur)
Публикувано10.06.03 10:27



(прокашля се той авторитетно),гледай сега,ти говориш за теорията за Големия взрив,нали така?Всъщност не само Слънчевата система се е появила по този начин-така се е появила цялата позната нам вселена(и да,непознатите май също).Някои твърдят че има безкраен брой вселени,а други даже стигат дотам да доказват че тези вселени са взаимо преплетени по влудяващо объркващ начин.Нарича се теория за стринговете май и неин Основоположник е един симпатяга с очила в инвалидна количка.ТОВА,както казваш ти няма да свърши никога,защото никога не е започвало,т.е.това е ПРОЦЕСЪТ(но не на Кафка),а този който няма начало и няма и край.За нормалното човешко въображение(твоето и моето например) не е възможно да си представи такова нещо,просто защото ние сме свикнали да мислим по неправилен начин:'това започва ей тук и свършва ей там,такова е на цвят и е толкова дълго и толкова широко".Както казва един мой любимец:ако се измъкнем от клопките на логиката,ще видим всичко такова,каквото е,тоест безкрайно"-взаимно сързано и донякъде взаимно зависимо-тва пък ми е любимата наука,нарича се холистика-нали се сещаш-една пеперуда трепва с крила в Индокитай и над Шропшир се извива ураган(тва е впрочем класически пример от теорията на хаоса,ама сега не ми се говори за фрактали).
Тъъъйй,работата става малко объркваща,признавам.Но слушай,ще ти предложа начин поне да опиташ да се изплъзнеш за момент от нормалния,ограничен начин на мислене.Идеята я е дал Марк Аврелий преди бая време.Състои се в следното-избираш си хубав летен ден,излизаш сред природата(на планина да речем) и когато стане тъмно излизаш лягаш по гръб и гледаш нагоре.Опитай се да си представиш взаимното въртене на планетите и звездите,опитай се да почувстваш как се въртиш заедно с тях,защото все пак си част от всичко това и де да знам,може и да ти светне.



Тема Re: Ъ-кхъм...нови [re: Seemore Glass]  
Автор dirbg.com (фалшификат)
Публикувано10.06.03 20:28



А доколкото си спомниям този симпатяга с очилата твърдеше, че времето води своето начало от един момент на Големия взрив. Сиреч, няма начин да надзърнем какво точно е било преди Големия взрив, щото не е имало време.

BTW, абе да знаеш какво прави напоследък този симпатяга в количката? Над какво работи? Или пак е както винаги - над Вселената и Космоса.

My future domain...



Тема Re: Ъ-кхъм...нови [re: dirbg.com]  
Авторss23 (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 00:06



Ха-ха!!! Това е само предположение, като изхождаме от предположението, че наистина е имало Голям взрив!!!
А дори да е имало какво - кога е станал тоя взрив - ще кажете преди еди колко си милиарда години - да, ама не, щото не можеш да мериш по своя аршин и с помощта на "странни предложения и тайнствени предположения" да разсъждаваш за това кога се е зародил Живота, Вселената и всичко останало!;-)))
Нормално е съвременната наука да се гради на някави аксиоми, но ако задълбаем и тук там променим малко аксиомите, резултата няма да е същия, но ако един дент;-) модела бъде сменен от някакъв друг, разните му там учени чичковци като нищо ще запеят някоя нова песничка.
А пък какви неща съм чувал за "оня с очилата", само защото се опитва да мисли малко по по-различен начин и от от разните му там професори, бедна ви е фантазията.
И какво - колелото на историята се върти, инквизицията вече я няма, но тя е заменена от нещо друго и по-извратено - просто разните му професори обявяват този или онзи за луд и т.н., щото видите ли - ние големите така сме решили, а онова което "оня с очилата" плещи са "идиотщини от висша класа" (това го чух от един доцент по квантова механика).

Но както ида е - отплеснах се! Та какво за космическото яйце разправяте!?



Тема Re: ок, ще внимавам:))нови [re: Trillian]  
Автор Tpинити (истинска)
Публикувано11.06.03 09:36



ок, ще чакам с нетърпение мнението ти:))


Силата да дадеш живот...и силата да го отнемеш...

Тема Re: Ъ-кхъм...нови [re: Seemore Glass]  
Автор Tpинити (истинска)
Публикувано11.06.03 09:38



може...:)) благодаря са обстойния отговор...това е така, мдаммм


Силата да дадеш живот...и силата да го отнемеш...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.