Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 01.05.24 
Фен клубове
   >> Животът, вселената и всичко останало
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мъка, мъка...  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано07.06.03 18:34



Тормози ме отдавна и това си е! Нека стоваря съмнението върху вас пък.

Проблемът е въпросната история с бисквитите от "Сбогом, и благодарим" и "Сьомгата".
Същото нещо го има и Удхаус - Бърти се качва във влака, сяда, оставя си пакета бисквити, отваря вестника, срещу него сяда друг човек и взима една от бисквитите му.
Бърти, като джентълмен, не си позволява да каже нищо, само си взима и той бисквита, поглеждайки в упор спътника си. И така докато изядат бисквитите и другият слезе от влака. Тогава Бърти сгъва вестника си и отдолу - неговите бисквити.

Та: кой кого? Адамс да копира така дословно?! Хич и не искам да го вярвам.

Хубаво, ама Удхаус е починал някъде седемдесетте, а "Сбогом" е писана осемдесетте...



Тема Re: Ми това може да е...нови [re: Roheryn]  
Автор Ai Qeu (Scalpel)
Публикувано07.06.03 18:44



... някакъв популярен виц там, в Островите. Или може да е станало в последствие - след книгата на Уудхаус. Адамс, доколкото разбирам, е голям негов фен ...


Разбира се, може и да е нагъл плагиат.

Да отворя фаил.doc можело, да отворя кръчма било супер, ама човек- не било редно!


Тема Re:нови [re: Roheryn]  
Автор Firefox (ICQuchka)
Публикувано07.06.03 23:24



-май е някакъв популярен мотив, история, подобна на тази за селската дискотека ("А сега за Пого и неговата компания - "Доко, доко!"), която се разказва със промяна само за името на града, покрай който е селото, само че тази за бисквитите явно се разказва от първо лице (или персонификация :))) )
-впрочем, има и българска такава, баща ми ми я е разказвал, но не си я спомням в детайли. Май беше за студентски стол, или пък друго място за хранене, но по време на следването. И другия участник е негър :)

Как разбираш, че ти е свършило невидимото мастило?


Тема Re: тюхнови [re: Firefox]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано08.06.03 14:33



Адамс не ми прилича на човек, който ще забавлява голям куп хора с особено много популярни истории...

Както и да е, няма смисъл да се ровичка.

На мен ми олекна :) mission completed

-----
Нали знаеш как различните нации реагират на вицове: българнът казва "аз този го знам ето така:....."



Тема Искаш да кажеш...нови [re: Firefox]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано08.06.03 14:55



нещо като Urban Legend? Примерно като ученика който се самоубил като сложил два молива в носа си с острото нагоре и после си разбил главата в масата?

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Urban Legendsнови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Firefox (ICQuchka)
Публикувано08.06.03 15:13



Хех, тая не я знаех, но мисля, че е постижимо.
Иначе - да, градски легенди да ги наречем, макар да не са изключително и само градски. Примерно мисля си, че детските вярвания в Дама Пика и джуджето.. ммм.. Сладкишчо ли беше? (На същия принцип - опасно призоваване, 3 желания), също са форма на това.
Истории, които се разказват без особена промяна навсякъде, и винаги разказващия ги или е присъствал или познава човек, който ги е преживял, или в краен случай може да се счита достоверен източник - различната степен на отдалеченост от оригиналното действие, зависи от характера на историята. (Не можеш да кажеш примерно - "Аз съм оня ученик с моливите, чакайте да ви разправям - взимам значи 2 молива...!")
Да знаеш някоя друга :)?

All Men Are Animals, Some Just Make Better Pets.


Тема Re: леко offtopicнови [re: Firefox]  
Автор MaPBuH ()
Публикувано08.06.03 15:34



В една друга

, също английска, единия от героите описваше случка с баща му - как легнали по погрешка 2-ма души на едно легло, всеки си мислел че е на отделно лего, заприказвали се в тъмната стая, решили да изритат натрапника, и накрая и двмата се озовали на пода След което другите герои се сетили, че и на техните бащи се е случвала такава история...
Такива са си англичните, имат малко по-особено чувство за хумор, ама не се уморяват да го ползват.



Тема копелее...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Seemore Glass (connoisseur)
Публикувано09.06.03 13:07



Звучи ми като ужасен начин да го направиш.Сигурен съм че ще дори да не успееш ще е зверски болезнено.
Аз съм чувал по-кротки градски легенди-примерно че в канализационната система на Ню Йорк живеят огромни алигатори-нали се сещаш-хората си взимат малки алигаторчета за домашни любимци обаче в един момент те им омръзват и тогава хората ги изхвърлят в тоалетната.Алигаторчетата оцеляват и порастват и така.




Тема ne moga da dopusnaнови [re: Roheryn]  
Автор radiodj (2BIG4U)
Публикувано09.06.03 22:07



che ima vzaimstvane... i dvamata(dNA i P.G.Udhaus) sa super originalni v ideite si... ako ti e haresalo prochetenoto ot Udhaus znachi sam si ubeden v tova... az viziram skromnoto si mnenie vyrhu "Strihnina" zashtoto samo s neja razpolagam...

Isn't easy to be easy?


Тема xexeнови [re: Seemore Glass]  
Автор radiodj (2BIG4U)
Публикувано09.06.03 22:12



tva s aligatorchetata go gledah po Animal Planet predi 2 godini...

Isn't easy to be easy?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.