Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 28.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Съветнови  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 11:49



Синът ми е наркоман от 9 години. Правил е опити за спиране на хероина - някои по успешни. В момента пак изяви желание - купихме DHC и ривотрил. От три дни приема DHC по старата схема и вечер му давах по 2 ривотрила, но мисля, че освен това и вземаше малки дози хероин. Но снощи беше много зле - дишал е лепило и е намерил лекарствата - от ривотрила липсваха 32 таблетки, които като съдя по състоянието му ги е изпил. Днес отново поиска DHC и каза, че е дишал лепило за да не вземе хероин (цитат). Много е зле и не знам дали да му дам. Някой може ли да ми каже защо след толкова ривотрил не можа да заспи?



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано09.07.07 14:13



Здравейте,
незнам защо след като сте се решили да е на заместителна програма сте избрали точно DHC.... То би било по-подходящо, за хора с по-малък стаж и ниска доза. Иначе е слабо. Сигурно за да се чувства добре трябва да пие със шепи....
Ето защо е разбираемо, че си търси нещо, което да му облекчи абстиненцията, то тва не се търпи. И да е най-големия ентусиаст, като го разтресе тя, ентусиазмът се изпарява за секунди.

Защо не отидете при доктора, който му го е изписал и не поискате нещо по друго. МСТ, Субститол, метадон...някаква програма, включваща тези вещества... Субститола е малко по-опасен откъм злоупотреби, но ако ще му ги давате по схема, предписана от доктора вие, и той няма да има достъп сам до тях не е чак толкова лошо.

Изпил е ривотрилите предполагам вероятно, с надеждата да заспи и да проспи мъчението, но това не винаги се получава за съжаление. Естествено, че трябва да му дадете, така ли ще го оставите да се мъчи? Сигурно защото не знаете какво е това.... Колкото и слабо да е DHC-то все пак е кодеин и би трябвало малко от малко да му помогне.

Разкажете повече, какви опити е правил преди, с какво, защо не е са били успешни, той наистина ли иска да спре - вътрешно решение, заради себе си - или го прави повече заради вас.... Така може би и за вас самата картинката може да стане по-ясна или ако успеем да ви помогнем с някой съвет....


La Hija de La Noche

Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторVisitor (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 23:38



Абсолютно съм съгласен с Amme. Действително 9г. употреба и предполагам доста висока доза да се спира с DHC е направо глупост! Не знам кой е този "лекар" който е препоръчал такова лечение за човек в подобно състояние, но очевидно изобщо не знае за какво иде реч, 100% това не му е специялноста и просто е чул от някаде, че има такава система за лечение. В състоянието в което се намира сина Ви и всичкия кодеин на света да испие няма да му помогне, исхождам от факта че 32 ривотрила не са му стигнали да заспи от което следва, че дозата трябва да му е огромна и съответно абстиненцията да е адски тежка. При DHC-то има една такава работа, че след 7-8-то хапче (за 90мг. говоря) вече почва да ти се засилва психическата - трябва да се има предвид и факта, че този медикамент влиае единствено на физическия аспект от кризата и то при голяма доза - над 4 таблетки с не 100% ефект. Това с Ривотрила е станало защото на него му е било много зле, надишал се е (в такива моменти ти идват такива идеи) и това го е оправило но само през времето в което е бил под въздействието на лепилото (да поясня, че това е много силен халюциноген който принципно няма нищо общо с опиятите, действа на съвсем други рецептори и има напълно различен ефект от този на материяла) и след като го е "пуснало" го е истресла мощна криза и докато все още не е бил здраво стъпил на земята му е дошла гениалната идея за Ривотрила. В случая ще искажа и личното си мнение по-въпроса: защо след като сте напълно запозната със състоянието му и много добре го познавате сте допуснала да излиза през периода на детокса и сте оставилале лекарствата на достъпно за него место? Това според мен е абсолютно безотговорна постъпка която би била простима единствно ако ви беше за първи път! Освен това 32 Ривотрила са ужасно много - това си е направо конска доза и според мен нещо тука не е точно така както си мислите или той ви е казал в смисъл, че колкото и да е зле човек такава доза ще го просне в леглото поне за 12 часа. На всяка цена ако го е решил това за спирането потърсете сериозен лекар и се ориентирайте към опиево-заместваща програма с MST, Substitol или Methadone. И от там на татък да решите по-какъв точно начин ще продължите след детокса - ускорено намаление и комуна (клиника) или продължитена с бавна схема за намаление.
Успех!



Тема Re: Съветнови [re: Visitor]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 09:04



Съгласна съм с всички критики, особено това за лекарствата - обикновено ги нося в себе си, но този път ги скрих уж добре .......... А смея да твърдя, че имам опит 9 години!

Колкото до спирането не съм сигурна, че е взел твърдо решение, предполагам че желание има но това е зависимостта - тя ръководи и взема решения. Не иска в комуна, не иска в болница, не иска психолог ("те са тъпи и нищо ново не могат да му кажат освен да вземат хонорар"), лошото е че и аз съм загубила надежда и всякакво доверие в него, но и не мога да му откажа след като иска да опита, защото си го обичам. Дехидрокодеина е по негово желание или по-скоро е намерил лекар който да дава рецепти. Предполагам само, че е вдигнал много дозата, а пари няма, няма вече и какво да продаде и това ще му помогне да я намали.
Благодаря Амме, знаех че ти първа ще ми отговориш. Действително не съм наясно за действието на DHC, и при състоянието което беше не знаех дали няма да влоши положението. Все още е много зле, но мисля че е от лепилото - пак е дишал.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор MelanXolia (нещотърсач)
Публикувано10.07.07 14:43



Абе какви клиники, какви 5 лева. Защо му е субститол или мст, за да се пристрасти към него ли? Аз съм била на субст близо 2г. и мога да ви кажа, че това е ужасно кофти работа. Дали наистина ще го пие? Това му е страшното, че може да го боде. Мст-то - също. Познавам една девойка дето тяхните и го даваха с чаша вода и го пиеше пред тях, но тя въпреки това успяваше да го скатае и да го изяде на помпа. Не забравяйте, че наркоманите сме ужасно изобретателни. Да, кризите са страшни, но до седмица - две ще минат. По-добре на чисто или с дхц. Може и да не му стига, ама лека-полека ще се оправи. За моите 8г. съм спирала и започвала хиляди пъти, но ако найстина го решиш... ами тогава светът е твой



Здравей, здравей, студен живот....

Тема Re: Съветнови [re: MelanXolia]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 15:09



Да така е - спирал е много пъти за по 2 - 3, 10, 20 дни, а като влезе в казармата повече от година и половина. Но мисля че вече просто се е отказал, има и проблеми с полицията, делото ще е скоро. Дори не ми се мисли как ще се яви и откъде ще намираме адвокат, колко пари ще струва и колко щети трябва да плати.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор MelanXolia (нещотърсач)
Публикувано10.07.07 15:59



Какви ги е свършил? С хероин ли са го хванали? Ако е така става лошо. мисля, че тва с еднократната доза вече го няма. Но има служебни адвокати. аз преди половин година също имах проблеми с полицията, но ми се размина. Просто това с което ме хванаха беше смешно. 0.28гр. джойнт, което е тъпо. Но ме занимаваха с тва цял месец. А щом е успявал да сппе, пак ще може



Здравей, здравей, студен живот....

Тема Re: Съветнови [re: MelanXolia]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 17:39



Това, което ми обясни беше, че са ги хванали да чупят коли с още едно момче, но не са имали хероин - . Задържаха го за едно денонощие, понабили са го, признали са се за виновни и след това го викаха за разпити. Делото е на 23 и въобще не ми е ясно откъде ще наемем адвокат, а и ако е толкова зле колкото е в момента....... Той е просто недекватен - говори забавено, дразни се обижда, сменя си настроението лигави се, унася се както е с цигарата, винаги другите са виновни........ Как биха приели такова нещо в съда? Дознателят казал, че се предполага условна присъда и плащане на щетите.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор MelanXolia (нещотърсач)
Публикувано12.07.07 14:36



има служебни адвокати. Там нищо не се плаща. Добре де, хвани го за ръка, поговори с него. Та нали си майка. Настроението ще се оправи. Утре, след ден... имаи търпение.

Здравей, здравей, студен живот....

Редактирано от MelanXolia на 12.07.07 14:50.



Тема Re: Съветнови [re: MelanXolia]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 17:59



Опитвам постоянно, но наистина е много зле, думите ми не стигат до него, вчера си е обръснал веждите. Трудно говори и се движи, залита но пък излиза и не мога да го спра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.