Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 20.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: не се отчайвай!!!нови [re: мaлe4ka_пaлe4ka]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 12:04



Незнам, сутринта просто излязох и и не му казах нищо. Какво да му кажа вече всичко съм изговорила. Мислех си, че темата "Съвет" е приключена... Все още не мога да осъзная какво се случва, а вече мислихме да започне лечение на хепатита...



Тема Re: не се отчайвай!!!нови [re: мaм]  
Автормaлe4ka_пaлe4ka (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 13:53



само не прави грешката да избухваш пред него...и това ще отшуми,сгеа трябва да си говорите и мн търпение!!!!сега те първ ще почне да прави сравнения за отминалите дни и сегашните...ще има и доста угризения и ще му става мн мъчно!кураж и не се отчайвай!!!колкото е неоходимо,толкова ще продължава темата "съвет"!!!!!!!



Тема Ултиматумнови [re: мaлe4ka_пaлe4ka]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 16:05



Той е минал вече през толкова чисти периоди и винаги едно и също, винаги се връща към хероина. Зная, че се чувства виновен и сигурно му е мъчно, но явно желанието е по-силно и зная, че обикновено потушава чувството за вина с доза хероин. Какво да си говорим? През всичко това сме минали, освен че по принцип е мълчалив и не споделя и трудно комуникираме.
Бях му поставила условие, когато спираше или да избере лечение или да напусне дома. Дали трябва да му поставя отново това условие или - чисти тестове или вън? Или да изчакам до новия тест, или какво?



Тема и това не е вариант....нови [re: Maм]  
Авторmale4ka_pale4ka (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 20:09



мам,търпение....разходи се навън,.изкрещи се някъде,но той ти е златото в живота,а понякога златото е горчиво!!!!нямаш сили и вече не знаеш какво да правиш,а не трябва да е така-мам,ти знаеш най-добре и със лошо не става,послушай сърцето си и не се отказвай...поговори с него,колкото пъти е необходимо,ако трябва по 100 пъти на ден му задавай въпроси,но той трябва да осъзнае,че е част от този свят и той носи много щастие,а не само мъка!!!!!!!трудно е,знам това,но мам по-трудно е ако се откажеш и шредадеш!!!!



Тема Re: и това не е вариант....нови [re: male4ka_pale4ka]  
Авторcпиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 21:13



Здравейте!Със сигурност на сина ти му е гадно.Сяда по себе си,защото аз когато се надрусам- съжелявам и си казвам няма повече,но след седмица-две отново нещо прещраква и така се въртя в кръг вече почти година.Има и друг филм поне при мен е така,забелязъл съм,че когато си кажа,че никога повече няма да взимам още на следващия ден ми се иска и то супер много,докато ако си знам,че след седмица,две ще си взема съм по-спокоен и изобщо не го мисля докато не минат тези две седмици.Изобщо не ми го побира главата как нещо може да те зариби чак толкова,че дори и година да е минала от както си чист пак да започнеш.Аз съм изкарвал най-много 2 месеца,но пък от както си изкарах абстиненцията съм си казал,че никога вече няма да стигна до нея.Мам желая ви успех,единственното нещо,което мога да ти кажа,че решението на проблема се крие в самия него и той сам трябва да го открие.



Тема Re: Съветнови [re: addiction]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано29.05.08 08:34




Здравей мам,
Съгласна съм с поста на спиращ от вчера,че сина ти сам трябва да открие в себе си желание и стимул да спре. Абе това го дъвчем с месеци тук,и виж,колко е лесно всичко на думи,нали? Тоя проблем си го има и ще го има,и решението е само едно:ТОЙ САМ ДА НАМЕРИ МОТИВАЦИЯ ДА СЕ ИЗЛЕКУВА!!!! Знам,че не откривам топлата вода с това твърдение,но всеки,който се е отказал (вече вярвам,че има такива,понеже гледам себе си,а и някои други тук,klerfe например,също BG-наркоманка,която не съм чувала от доста време,но се надявам да е добре и щастлива с бебенцето;щях да спомена и друг човек,тук от форума,но разбрах,че наскоро и той се е подкарал,и не съм му го казвала,но оправданието му наистина е върха на неговия интелект) ще го потвърди. Боже,мам,само ако знаеш,как се случваше да не друсам по 8-9 месеца,ама грам нищо,живвеех в храм-комуна,не мислех и не сънувах дрога,и се предполагаше,че съм се отказала. Като се върнех мине се не мине месец и вече пак съм готова,подкарана в джаза. Ами да ти кажа,много е лесно да изгубиш надежда,понякога даже като се случи така (случвало се е такова подкарване след многомесечна ремисия,към 3-4 пъти) ,че направо изпусувах и намразих дрогата,казах си:"е...си,толкова ли е силна тая зависимост,по дяволите?С какво толкова ме държи прикована към навика,да му се невиди..."..и пак изпсувах и навивах ръкава,без да имам сили да намеря отговора. Никой не можеше да ми помогне,честно ти казвам,и мисля,че тук всеки наркоман ще го потвърди. Няма никой който ни на йота да ни помръдне от зависимостта ни към дрогата. Нито мама и горчивите й сълзи,които,колкото и да изглеждаме коравосърдечни и неблагодарни,късат сърцето на парчета (поне моето),нито откъсване от средата,смяна на компанията,града,държавата,планетата...Искам ли да друсам,ще намеря начин...гладното куче ходи и търси докато не намери...
Много майки дирят помощ за децата си,и знам,че сега и да кажа,че няма смисъл,ако той,сина или тя,дъщерята,сами не решат в сърцето си,няма отказване,мам...Никои силни думи на света не могат да сломят майчиното сърце,когато то дири лек за детето си.Мама може да помогне като гушне,като приюти в скута си,изтерзаната наркоманска глава на детето си,помага като разбере,толерира доколкото може,макар да й е мъка,помага,като е най-добрата приятелка и любима майка...но тя не може да откаже детето си от наркотиците. Понеже зависимостта и желанието,любовта към друсането (тая проклета дрога) е по-силно от всичко и може да противодейства дори на майчините усилия,дори на усилията на бащата със силната ръка,реда и дисцилината в комуната или какъвто и да било там терапевтичен метод. Наркомът може САМО САМ НА СЕБЕ СИ да помогне.
Мам,приятелят ми,който ме запали по метадоновата програма и в чиято любов аз намерих стимул да се лекувам,той ми даде от неговото оная студена сутрин,за да избия първите абстинентни симптоми,няма тоя силен мотивизъм (Боже,има ли такава дума,хах) като мен и веднъж се издъни. Надруса се пак,ей-така през време на програмата,и все още се лекува. Случи се веднъж,или поне се подкара за няколко дни,после се уплаши,че пак ще нагази в дълбокото,и всичко,целия труд и хубавата ни нежна любов ще иде на кино,и излезе преди да е стигнал дъното...с разбити мечти и чувство на вина...сега постепено си възвръща вярата...но идеята ми е,че аз за първи път усетих каквото е чувствала мама,когато аз бях наркоманка....да гледам как най-милото ми се дави,друса се,и аз знам,Боже,знам,че не мога да му повлиая да спре...по себе си знам,че каквото и да направя-заплаха,сълзи,раздяла,ултиматум за раздяла,това няма да го откаже,а само ще разбие живота и на двама ни. Съдейки по себе си,аз стоях изправена пред него,сякаш пред себе си и знаех,че не мога да направя нищо. Оставих нещата така,казах му,че той знае,по дяволите,той знае всичко,умен е..как се подкарва човек и как затъва...лесно..като а и б...и колко трудно се излиза после....
Мам,да ти кажа,той сега е добре,но и аз все си имам едно наум,не мога да му имам пълно доверие,крия си моя метадон от него,за да не го издруса,макар онова да беше само инцидент,по-късно тестът му за опияти даде отрицателен. Не знам как майките намирате сили да оказвате доверие отново и отново да лъжливите си деца...или може би само се правите,че давате,или ви се иска да дадете и така казвате,но в себе си сигурно си имате едно наум. Аз не го крия,той,моето момче знае,че загуби доверие,но пък има желание отново да го спечели,а аз имам желание да му го дам. Надявам се да се оправим. Еех,мам,вместо да помогна с окуражителни думи,аз споделих моята история за момента,но пък тя е оптимистична с идеята и поуката,че всеки,стига да има желание в себе си може да се излекува.Вярно,обезнадеждаващо е за вас,майките,да знаете,че просто няма начин да повлияете на децата си,но пък какво по-хубаво божествено утешение от това,че всичко си е в нас,и у нас е силата да го прекратим още сега,стига да пожелаем. Не знам какво се иска за да се стигне до това прозрение-все си повтарям,че мен любовта ме мотивира толкова много,неизмеримо,и метадона също си изигра неговата важна роля,но всъщност истинското проблясване на желанието да спра,стана вътре в сърцето,необяснимо е...но съм толкова доволна,че намерих желание да спра,че не търся отговор...
дано всеки за себе си да го открие. Успех на сина ти,мила мам...И ти си гледай здравето и ти пожелавам да си много вдъхновена и да дочакаш скоро по-щастливи и слънчеви дни
свеж и весел ден на всички

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: Съветнови [re: psyromantic]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 10:32



О psyromantic, толкова си мила. Зная, че само той може да спре, не мога аз да го направя, но от това не ми става по-леко. В момента съм си заровила главата като щраус и не знам мога ли да направя нещо, трябва ли да направя нещо. Бях против толкова ранното спиране на субститола, но и това не зависеше от мен. Ако съм досадила на някого моля да ме извините, но форума е един вид терапия за мен, мога да споделя неща с хора които ще разберат за какво иде реч.



Тема Re: Съветнови [re: psyromantic]  
Автор БГ_Hapkoмaнka_ (вечно спираща)
Публикувано04.06.08 12:41



Мацка....мъж ти знае ли,че докато пие мед....нема никъв шанс да се закачи пак към херцата колкото и да друса?





Тема do BG_narkomankaнови [re: БГ_Hapkoмaнka_]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано04.06.08 23:23



Не знам дали знае...тряя да питаш него....според мен години наред на херца и няколко месеца на кръст на метадон, тая зависимост към дрогата ще надделее все пак..психичесата зависимост на наркоманите към тяхната херца е толкова налице,че усети ли кик и хареса ли му...като нищо ще се подкара...
Аз знам (но не съм говорила лично) за хора,които по време на програмата,успоредно с това се друсат...друсат си хероин,събират си меда за черни дни (ако има кой да им го дава за напред),и ако/като ги тресне липсата,за да не се стигне до абститнеция,опират до метадона. И това им е много удобно,понеже не се отказват с меда,но си го имат като спешна мярка проив евентуална абстиненция.Понеже все ще се случи да няма..не може все да има,закон на наркоманката карма:рано или късно материала свършва,и тогава става лошо...метадона в тоя случай им помага някакси. Поне така разправят,не знам..и не искам да знам.Приятелят ми и аз разбираме нещата по-дълбоко,въпросът не е само в това,че примерно се е надрусал...въпросът е в това ,че ние сме тръгнали да се ОТКАЗВАМЕ,да се ЛЕКУАМЕ от наркоманията си,а не да я поддържаме и да я захранваме непрекъснато с нови и нови издънки.За себе си знам:едно надрусване и край.Още не съм, на това трансцедентално ниво,хах,че да си позволявам да се друсам еднократно.Поискам ли,ще взема.Взема ли пак,ще се подкарам,и метадона не може да ме спре. Затова сме се разбрали и си знаем,всеки за него си. Той се подхлъзна,но после издрапа набързо....знае какво може да стане и как всичко ще иде на кино...слава Богу,тоя път успя,слава Богу,и аз успявам засега...не се правя на голяма работа,съвсем не,но се кефя,че устоявам,и че дрогата за мене не е изкушение,една чаша вода е по-голямо изкушение за мен на тоя етап,и не се чувствам виновна от това.Говоря си така,самонавивам се,търся начин....както и ти,мила БГ-наркоманка,както и други,които дирят начин да излязат от тоя трап...а ти все така изчезваш,после се появяваш и слагаш точки където трябва по темите (образно казано),приятно е да те видя отново тук. Надявам се да си щастлива с бебето,и с твоето момче



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Редактирано от psyromantic на 04.06.08 23:42.



Тема Re: do BG_narkomankaнови [re: psyromantic]  
Автор БГ_Hapkoмaнka_ (вечно спираща)
Публикувано05.06.08 13:56



Мила,както знаеш и метадона е дрога.Той е заместител на хероина,така че и две години подред да се друса мъжа ти няма да има кризи към материала,след като си изпие меда.А след определено време на мед,той няма да усеща така добре хероина така,че едва ли ще се стигне до подкарване.Е,по-добре е ако изобщо не се дъните.Аз спрях меда вече два месеца ама и аз се издъних два три пъти за съжаление.Знам,че не трябва ама.....Надявам се да не се подкарам пак....ако стане така-пак се връщам в програмата.Иначе може да се каже,че се чувствам щастлива.Чувствам се добре и не бих казала,че ми се друса - и аз не знам защо го направих...да си начеша крастата






Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.