Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 20.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: Mam]  
Автор MelanXolia (нещотърсач)
Публикувано02.03.08 15:53



Здравей Мам, от доста време не съм писала в тази тема, но я следя с интерес. Радвам се за всеки успех който имате и ми става тъжно за всяка издънка, но пък от провалите и грешките си се учи човек. Виждам, че бавно, но славно

нещата при вас се нареждат, вървят в правилната посока.... Не се притеснявай, че синът ти няма "основа на която да стъпи", казах ти още в началото, че наркоманите сме доста изобретателни и ако вложи всичките тези услия, които е влагал преди да си набави хероин, в това да изгради един нов, по-хубав живот за себе си, то ще успее Убедена съм в това. Само малко страшно ми стана, когато прочетох, че е избрал субститолова програма. Знаеш, че съм била 2г на субститол /венозно/ и изпитвам панически страх от този медикамент, а и факта че е избрал точно това вещество за лечение малко ме притеснява. Трябва доста внимателно да следиш как го употребява. Ако започне да го боде, то ще си нанесе сравнително по-големи поражения и от хероина дори. Спирането му е невероятно трудно и болезнено. Но ако ти си силна и постоянно му показваш, че му вярваш, то мисля, че няма да злоупотреби. Не се предавай, защото синът ти само на теб разчита в момента. Пролетта е най-добрият сезон за едно ново начало. Успех!

Здравей, здравей, студен живот....

Тема Re: Съветнови [re: MelanXolia]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 10:43



И мен ме притесняват заместващите програми. Хапчето го карат да пие в центъра пред сестрата, не е невъзможно да излъже естествено. Когато избра субститол вече беше избил кризите и това още повече ме притесни. За съжаление не мога да му вярвам поне на този етап, твърде много лъжи се натрупаха, но се старая да не показвам постоянните си съмнения, оглеждам дискретно за следи от убождания. Особено в началото когато беше на по-висока доза имах чувството, че си е постоянно надрусан, един такъв забързан, еуфоричен, общителен, отваря и затваря вратите с ряз, забързана походка, малко променен глас. Зная, че субститола също е наркотик, но винаги ме гризе червейчето. Сега нещата са по спокойни, единственото му излизане е до центъра, по времето което му отнема, си мисля, че не ходи някъде, най- важното е че спряха да го търсят, ако някой се обади е казал, че го няма. Зная, че това няма да продължи вечно и ще дойде моментът да спре субститола и ми е страшно как ще се развият нещата, как ще започне работа, лечението на хепатита (дано успеем с програмата) също е болезнено и е възможно да доведе до депресивни състояния, но се старая да не мисля толкова напред. Ходи при джипи-то и кръвното му е малко високо и нещо сърцето не му харесало, може ли да е от субститола?
Колкото до изобретателността си права! Само се притеснявам, че хероина я принуждава да се задейства, дано да намери другото, което да го стимулира.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор MelanXolia (нещотърсач)
Публикувано03.03.08 19:31



Много се радвам, че така се получи при вас, дано и така продължи, защото знаеш, че голям процент от наркозависимите си остават такива

А шанса да се излекува след поредното провалено лечение, все повече и повече намалява. Вярвам, че при него това е последният път когато се подлага на лечение и то с положителен резултат. Да, чух че субститола вече се дава по програма и възможността да излъже не е толкова голяма, тъй като медицинският работник е доста наясно със ситуацията и следи нещата доста изкъсо. А щом приема хапчето по указания начин, то не е страшно, с намаляване всичко ще мине съвсем леко. Трябва да правите нещата бързо, да не го оставяш да си поеме дъх, да няма и минутка да се замисли отново за хероин. Ако всичко с леченито на хепатита се подреди, то мисля, че доста трудно ще се върне към дрогата отново, тъй като знае колко усилия и нерви са нужни и на теб, и на него, за да стигне до това. Мисля, че няма с толкова лека ръка да рискува отново всичко. А за евентуална депресия, ами... аз лично все на нея се дъня, все на шестия месец... Много е важно да не прави грешката да си вземе, дори само веднъж, защото директно се връща в 1ви клас. Но пък с твоята подкрепа, мисля, че тоя път ще си помисли преди да направи подобно нещо. Не е нужно постоянно да ходиш след него и да му напомняш как се е издънил, как си е провалил живота, как е направил същото и с твоя, но не бива да го оставяш и да забрави. Не бива отново да се събира със старата си компания, те едва ли ще искат отново да го зарибят, тъй като нито един наркоман не се гордее със себе си, но ще му напомнят за "добрите, стари времена" и може да се изкуши. Аз така си се издъних тоя път. Бях скъсала всички връзки с познатите ми в Бг, но се свързах с тях по ICQ, припомнихме си някакви минали случки и желанието ми отново се завърна. А почти бях забравила какво е, бях се адаптирала към новият ми начин на живот, бях се научила да го харесвам даже... Та не бива да повтаря моята грешка. Ако в скоро време си намери работа, за да запълни ежедневието си с някакви занимания, които да му доставят удоволствие, влюби се... Даммм.... любовта е невероятна сила, най-добрият стимул за отказване. Ще се случи и на него. Пролет е...
За кръвното нищо не мога да ти кажа за съжаление, но за това са лекарите, вярвам че не е нищо сериозно.
Такива неща... Хубава вечер ви пожелавам

Здравей, здравей, студен живот....

Тема Re: Съветнови [re: мaм]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано03.03.08 22:18



Бях малко на софия ходих на групите на анонимни алкохолици не можах да ида на анонимните наркозависими но другият път да пристигнах там петък вечерта към шест и нещо сбирката на алкохолиците беше във седем на пиротска и аз цък и се качих в 305 да ходя на орлов мост там при един приятел в които щях да спя и исках и да се видя и със едно момиче и се качвам във реиса и се возя и само гледам следва спирката на орлов мост и аз извадих веднага телефона да се обадя на една жена да я питам къде е сбирката добре ама то във другият телефон и само си казах аз ако го извадя тука ще си помислят че се правя на някой еми щом си го мисля значи наистина се правя на някакъв и след кратка борба със себе си го извадих обадих се на жената питах я къде е сбирката и скочих на спирката и се затичах ходих и доста бързичко да и стигнах там накрая и това е което ми помага на мен сбирките и работата по програмата на анонимните да иначе съм луд ей главата ми е пълна само със бръмбари аз съм на 26 а ума ми е на 12 13 годишно хлапе мисля само как да ми е хубаво пълен съм със страхове че не ме харесват а то аз не се харесвам сложил съм маската на някой друг та да се харесам на хората на някой които е голямата работа а всъщност съм много страхлив всеки мой поглед в бъдещето е със страх които превръщам в гняв да аз съм направо обсебен не се харесвам затова какви работи съм правил ама съм голямата работа ей да и незнам тая програма там ми помага да се харесам да се спрявям със страховете си като си ги признавам да се спрявям с гнева си просто като гледам само къде греша аз и че всеки човек има право да е такъв какъвто си иска дори и убиец за него си е правилно да убива да еми мога и да се ядосвам справедливо ама тогава какво правя пия друсам то за нормалните така наречени хора си е лукс та за мен незнам някъде в книгата на алкохолиците пишеше рядко сме виждали човек да се проваля ако стриктно следва нашият път човека искал да напише че никога не са виждали ама се сетил че веднага щяло да има хора които ще тръгнат да доказват че има начин да се провалиш та е написал рядко ей щом при мен става значи има ефект тука приятелите ме мислят за луд еми аз съм луд бе дано да стана още по луд от това което съм в момента да знаете ли вече почнах дори да се оглеждам в огледалото да а не съм се друсал тогава се оглеждам почнах да гледам хората в очите дори понякога се смея на простотиите които правя щото болеста си ми е в главата това си е за мен ау много ми е кеф слушам една яка песен ще ида да се изкъпя и ще лягам щото може утре да започна първата си работа а само още едно нещо което стана неделя имаше пак сбирка на алкохолиците те също са зависими и болеста е една и съща зависимост та едно момиче сестра на мой приятел много красива и ни покани на кино аз от нея нищо не мога да искам но си казах абе кино със хубава компания или на сбирка сбирка винаги ще има и само през деня от кафето ни се бяха паднали късметчета героиство е да направиш това което трябва а не това което ти се иска та отидох на сбирка и стоях там три часа изкарах и двете групи и наистина така не съм се чуствал аз откакто не се ядосвам на себе си много по малко се ядосвам и там сред хората които са като мен и които ме разбират и аз разбирам там усещам такава сила да и ето и днес съм чист и съм добре пожелавам всички да изпитат това което изпитвам на моменти на последък лека вечер



Тема Re: Съветнови [re: koceto22]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 23:17



От мен едно голямо БРАВО!!!Въпреки,че трудно схващам мисълта ти,много ме кефиш.Продължавай в същия дух!Знай,че има изход!УСПЕХ





Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 23:26



Извинявай,исках да кажа ,че трудно следвам мисълта ти.Иначе много добре я схващам.Радвам ти се от сърце.





Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано04.03.08 09:11



ами да следваш мисълта ми е като да гониш заклана кокошка то аз не мога да си я следвам. Има време ще доиде ден и аз да говоря и да пиша със ясна и бистра мисъл но няма да е и днес пък знае ли се . Пожелавам на всички един слънчев и чист ден така че заминаваите по баните лек и ползотворен ден на всички



Тема Re: Съветнови [re: MelanXolia]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 14:53



Благодаря ти за окуражителните думи, наистина имах нужда от подкрепа.
Само хубави неща да ти се случват и натеб! Скоро да си смениш ника





Тема Re: Съветнови [re: koceto22]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 15:08



Наистина трудо следя и аз мисълта ти. .

Няма точка, няма ново изречение, всичко е на един дъх. Извинявай, ако нещо погрешно съм те разбрала.



Тема Re: Съветнови [re: Mam]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано04.03.08 15:14



Днес срещнах една жена тя даваше на това момче което почина субсидол и аз много и се ядосах даже си помислих ти го уби и тя ревеше най много е и да реве и да не реве ко момчето си отиде гледали ли сте го тоя филм . Мен ме е страх утре да отида и да го видя аз в момента не мога да повярвам че се е случило някак не го чуствам днес за момент както пишех почнах да го осъзнавам и дори някак щях да заплача . Но това е пича го няма и няма да се върне снощи излязохме на разходка с един негов братовчед и си говорехме че вече е много зле че субсидола го изпи вкара го в болници и си говорехме да видим днес да говорим за принудително лечение . Аз му го казах това не всеки които те насира ти мисли лошото и не всеки които те вади от лаината доброто . ЕДНА ПТИЧКА ИЗМРЪЗНАЛА И ПАДНАЛА НА ЗЕМЯТА МИНАЛА КРАВА И СЕ ИЗСРАЛА ВЪРХУ НЕЯ В ЛАИНОТО ПТИЧКАТА СЕ СТОПЛИЛА И ЗАПЪРХАЛА МИНАЛА КОТКАТА ИЗВАДИЛА Я ИЗЧИСТИЛА Я И Я ИЗЯЛА . Пътят към ада е постлан с добри намерения . Мам теб не мога да те разбера това моето са само теории . Но искам да го напиша това и ако има хора които ще го видят ако някой види лицето на жената която му даваше хапчетата нали за негово добро незнам родителите му как го преживяват . Но трябва да го изпитате ли еми които иска да си чупи главата . Оф пак почнах да се правя на умен но какво пък толкова нали си вярвам лек и чист ден на всички .




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.