Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 20.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: psyromantic]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 08:19



Здравей psyromantic, много се радвам за теб, изчела съм всичко, което си написала и виждам еуфорията и желанието ти за нов живот. Стискам ти палци и съм с теб.
Сега за момчето ми. Бях му поставила условие да започне някакво адекватно лечение и той избра-субститолова програма. Не съм писала защото имам малко предубеждение към заместващите програми, но говорих с лекаря и той е убеден, че това е най-доброто за конкретния случай. Доста е скъпо и продължавам да се притеснявам естествено. Иначе как е - всеки ден отива до центъра и му дават хапчето, в момента е на доста по-малка доза, прибира се веднага, не е излизал извън тези посещения до центъра, макар да не мога да съм постоянно с него. Заведох го на зъболекар. Ако някой се съмнява в пораженията, които нанася хероина само ще уточня, че от всички зъби могат да му се спасят само 10, от които 4 трябва да се облекат и това на 24 години! Хепатита за съжаление малко ще почака, но има желание да започне лечение. Но трябва да се възстановят здравно-осигурителните му права - да се внесат осигуровките назад във времето, да се запише в програмата и да чака.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано01.03.08 09:17



Роби роби всички правят пари от тая болест наркотиците ей първо дилърите на материала и като човек рече да спре попада на хиляди мошенници кито законно правят пари от това мам какво искаш да те убеди лекаря помисли та той прави пари от теб и те вкарват в системата от тоя на ония и всички само пари да правят еми мам най адекватното лечение е да доидеш и да ми дадеш на мен пари а аз ще го лекувам със заместващи и аз мога да те убедя нали на отчаяния трябва да му дадеш малко надежда и той ще плати скъпо за нея незнам ти си знаеш но познавам много хора и на субсидол и на всякакви глупости аз само на мст карах няколко години ама то си е същият ...



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторzii (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 09:19



Баба Марта носи пролетта, здравето, щастието и радостта! Аз ги пожелавам на теб,mam!



Тема Re: Съветнови [re: koceto22]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано01.03.08 09:21



да забравих честита баба марта пожелавам ви всичко най хубаво и още един слънчев и чист ден



Тема Re: Съветнови [re: koceto22]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 10:42



Така е, все си търсим нещо си за да се захванем, незнам може би наистина не си струва, не ми се и мисли, не ми се и бори, не ми се пише, не ми се живее, пък и за какво ли. Какъв ли е смисълът, може онова другото място да е наистина по-добро, няма да се налага да вземаш решения, сигурно няма да има и хероин.......



Тема Re: Съветнови [re: koceto22]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 10:51



И още нещо, зная че системата е пошла - дала съм не малко пари в нея, как не се намери един лекар да каже абе виждам, че сте зле няма да ви вземам пари живота на едно момче е по-важен. Не всички съчвустват натъжават се като плача и като го гледат и дай 20 лева и успех.
Но ако наистина си намерил НАЧИНА за спиране на хероина, който е действащ и универсален при всички, моля да го споделиш. Сега се сещам само за един.



Тема Re: Съветнови [re: мaм]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано01.03.08 15:45



Мам, само не се отчайвай, това е може би най-важното и по-важно и от начина на лечение - да устояваш и да имаш надежда....
За съжаление универсален начин няма, за един едно е добро, за друг - друго. Вярно е, че официалните дилъри печелят на наш гръб, но пък ако помислиш все е по добре, от колкото неофициалните. Това, че се е навил на субститол и си го пие е стъпка в правилната посока.

Въпреки, че със субститола се и злоупотребява, от написаното от теб съдя, че вашит случай не е такъв. Ако си го пие намаляващо принципно няма значение какъв ще е заместителя - МСТ, субститол, метадон или морфин. Даже ако го сравним с метадона, много по-лесно се отказва, няма едномесечна абстиненция, няма доживотно заместване. При положение, че не злоупотребява и не го друса венозно, е в пъти по-добре от метадона. Но, само при това положение, иначе не е така и цялата идея се изкривява и отива по дяволите.
Винаги може да стигне до добър завършек. Аз също съм на субститол, макар и лично за себе си да считам МСТ-то за по-добър вариант, но... за сега ми върши работа.
Вижда ми се че имате напредък в сравнение с това, което пишеше преди. Тогава ми се виждаше по-обезверена.

При всички случаи не взема хероин, поне веществото на което е, е чисто, не стоите на едно място, а се движите макар и с малки стъпки напред. Така че не се отчайвай. Търси хубавото, мисли положително, намирай доброто в това което се случва, колкото и да е малко за сега. Постепенно то ще се увеличава. Не си позволявай отрицателни и лоши мисли. Успех!


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 01.03.08 15:52.



Тема Re: Съветнови [re: Amme]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 17:04



Благодаря Amme, сутринта ми беше нещо криво, задушница е и си спомних всички мои починали близки и баща ми най-вече, който много ми липсва - колко се радваше на внука си като малък, май е по-добре че не го видя зависим. И изобщо мрачни мисли за смъртта и т.н.
Но определено има промяна, не ходи в махлата, не се събира с други приятелчета (то и те са деца на някого), адекватен е, започна да мисли и за лечение, което значи, че е излязъл от онази тежка депресия. Как ли ще се развият след това нещата, вече съм писала, но си мисля, че най-важните години в съзряването му бяха под знака на хероина, нещо тотално се обърка, след лечение той няма основа на която да стъпи, опит на който да разчита, всичко трябва да се започне отново, а толкова лесно може да се предадеш пред първата трудност, ако си и без това лабилен. Вече толкова години се въртя в този кръг и чакам и аз незнам какво.
Радвам се за теб, че си предприела нещо, макар и сравнение не може да има твоето състояние от това на сина ми. Незнам и какво да ти кажа, едва ли има нещо което не знаеш, не искам да изглеждам като някоя неадекватна лелка дето си пее едно и също, има много потенциал в теб и много доброта. Хероина наистина променя личността, не съдя само по нас, виждала съм и много други деца да правят неща, които едва ли някой ги е учил, не му позволявай, все пак е само едно вещество, човек би трябвало да бъде нещо повече от същество подвластно и зависимо от него.



Тема Re: Съветнови [re: мaм]  
Автор БГ_Hapkoмaнka_ (вечно спираща)
Публикувано02.03.08 01:04



Лошото е,че наистина няма универсална рецепта за спиране.Ще се повторя и ще кажа отново същото,което казах и по една друга тема.Моето мнение е,че начините за спиране са много и има лекарство,подходящо за всеки един индивидуален човек.Трябва само да го намерим.А понякога това отнема много време.Аз съм много скептично настроена за лекарствата съдържащи морфин,но ако това е точното лечение за сина ти,аз се надявам и от все сърце му пожелавам да успее да се оправи.Дано да успее и това да е НЕГОВОТО,точното лекарство.Бъдете силни!Успех!!

P.S.Ако нямаш нищо против напиши да знаем как се развива лечението му и дали му помага

Много ще се радвам ако е така



Тема Re: Съветнови [re: БГ_Hapkoмaнka_]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 10:01



Това се опитах да отговоря на Косето22. Всички знаем за дилърите и лекарите дилъри и сме наясно колко е комерсиално всичко, но всеки опит означава, че не си се предал напълно. Сигурно отстрани изглежда странно, какво толкова спираш на студена пуйка и здравей нов живот защо да даваш пари.
Ще пиша как се развиват нещата и ти пиши как си.




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.