Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 26.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: roro]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 16:33



Не знам как съм пропуснала постинга ти. Чист имах предвид, че три месеца не взимаше нищо - нито наркотици, нито някакви хапчета. Просто спря изби кризите на чисто, като първите 10 - 15 дни не яде, не спа, не говори, ставаше от леглото колкото да отиде до тоалета. По време на всичките тези месеца, не излезе от къщи, никой не е идвал, само лежеше в стаята си на тъмно не говореше с никого дори с мен, почти не спеше, но започна да се храни. Бях много притеснена и отидох на лекар, който потвърди че е много опасно да е в толкова дълга депресия и е напълно възможно да има мисли за самоубийство. Предписа сънотворни и антидепресанти, като той се съгласи да пие само сънотворните, но след втория ден просто каза че не му действат и спря да пие и тях. След три месеца поиска да отидем за ривотрил............



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторbg_narkoman (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 18:54



първо само да ти кажа не съм яве . да не знам защо така реагирах просто така се случи . И за това ако съм те наранил теб с отговора си извинявай . Еми просто при мен така се получи че и аз нямах голямо желание да се лекувам а и не вярвах че нещо ще се получи . Но отидох защото нашите ме принудиха и както казах и това което обича да казва и доктора там тялото ми отиде главата обаче доиде много по късно . Знаеш ли наистина там трябва да има по голям шанс от колкото у вас . Отиваш при прокурор и хоп той отива да се лекува . Незнам точно как става но те ще ти кажат там . Но първо ако бях на твое място бих си му казал че не мога повече да издържам да иде да се лекува и че ако не го направи ще му взема прокурорско просто да знае и моята гледна точка не да го правя без да го знае зад гърба му . И ако не иска веднага без да се замислям отивам и му вадя прокурорското . Поне там докато е в болницата а това ще е за три месеца ще е добре . И тогава може и да му доиде желанието да се лекува . Мам ти си знаеш не съм аз този които ще те съди за това което правиш . Така че извинявай за предният ми пост . Знаеш ли и аз побърках маика ми и семеиството ми . И точно това ме накара да се замисля и така почнах да работя над себе си и да се възтановявам . Но това доиде след дълго лечение в раднево . Обади се там на доктора . Телефона на болницата е 047 82346 и там им казваш да ти дадат шесто отделение доктор добринов . или ако искаш неговият телефон е 0888305694 вярвай ми ако искаш де той е чудесен лекар . И разбира от работата си той ще ти каже какво да правиш . Без да е пристрастен без от теб да зависи дали ще вземе пари или нещо такова няма да спечели нищо от теб така че ще ти каже истината . И ето един съвет не го отлагай за мунутка просто деиствай



Тема Re: Съветнови [re: bg_narkoman]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано24.12.07 09:51



Не се извинявай, сега е важно ти да се стабилизираш. Благодаря за съветите, задължително ще се обадя в Раднево. С прокурорската заповед май не е толкова просто. Намерих тази инормация засега:


ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ УСЛОВИЯ ЗА ПОСТЪПВАНЕ

НА ПАЦИЕНТИ С НАРКОТИЧНА ЗАВИСИМОСТ:

1. Възраст над 16 години;
2. Епикриза за състоянието;
3. Данни от изследване през последния месец за HEPATITIS VIRALIS – B,C; за LUES, за HIV;
4. Липса на опаразитяване;
5. Осигурени при постъпването:
- документ за самоличност;
- пет броя имунохроматографски тестове за наркотици в урината.
- пари за лични нужди, тоалетни принадлежности, подходящо облекло и бельо;
6. Подходящо соматично състояние:
– липса на двигателна и/или сензорна инвалидност;
– липса на тежко коморбидно соматично заболяване.
7. При постъпването пациентът подписва информирано съгласие за лечение в болницата – спрямо следните правила:
- употреба на наркотици и/или алкохол са забранени;
- спазването на вътрешния ред в болницата е задължително;
- участието в трудотерапия е задължително при добро общо състояние.



Тема Re: Съветнови [re: мaм]  
Авторbg_narkoman (Нерегистриран)
Публикувано24.12.07 12:26



Eй това го пишеше на вратата на болницата значи трябват му тестове и иследвания за хепатит и спин нищо друго . Аз дори отидох без тестове тях може и после да му ги пратите . Това е а то за правилника си има други процедури там но обадете са на доктора . Весели празници на всички и бог да е с вас .



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.07 16:14



А като се друса пред очите ти,като краде,за да си достави дозата и ти му помагаш,макар и косвено,не е ли същото.Казваш,че като пълнолетен,той трябва да вземе решението.А дали е адекватен сам да взима решения?Пробвай по неговия начин-с манипулация,кажи му,че ти имаш нужда от псих.помощ и го накарай да те придружи.Преди това уговори срещата с психолога сама.Това с прокурорската заповед ти писах какво ми казаха от полицията-много е трудно и бавно-поне в София.ЧЕСТИТА КОЛЕДА!Казват,че на Коледа стават чудеса.Дано.Желая ти го от сърце!



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторqwe (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 12:39



Трябва да са налице-документирани-най-добре, разни съществени отклонения в здравето и общественото му поведение, които да предполагат несъответността на личността му в посока на психиатрично заболяване или синдром, изискващи принудително лечение. Ако има противообществени прояви, те би трябвало да се регистрират в полицията, да му напишат разни предупредителни протоколи, други!?.....Ако тези прояви са сериозни и по-особени, вероятно е възможно самата полиция да потърси по съответен ред специалист за освидетелстване...
Търси контакт с личен лекар за формален преглед и даване на направление за психиатър!? Или отиди при психиатър , заобикаляйки касата-с плащане, и обсъди с него възможностти...Питай в Раднево- нали искаш там да го пратиш!



Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 17:27



Съгласна съм! Това, че е пълнолетен и трябва да вземе сам решението го ИЗИСКВАТ - за да влезе в комуна трябва да се яви на интервю и да докаже че искрено желае да се лекува, за да влезе в болница (говорила съм със завеждащ отделение) трябва сам да поиска, проверих в сайта на болницата в Раднево - подписват информирано съгласие и т.н. Задължително ще си запиша час за прокурора, но от няколко места проучих, че не става твърде лесно, ще говоря и с кварталния. Малко се страхувам защото има условна присъда, а употребата на наркотици също е престъпно деяние, напълно е възможно вместо принудително лечение да получи ефективна присъда и за дрогата.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторariel (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 17:58



Mam, всеки ден чета какво си писала, как е състоянието ви и т.н.Имам брат , който е в същото състояние.Може да се каже, че е по зле даже.Пробвахме комуна,поне 3 пъти беше в Раднево.Няма никакъв ефект от там/Раднево/ даже положението всеки път ставаше по-зле.Там си вкарват дрога, а пък ако се съберат 4-5 момчета наведнъж положението става неконтролируемо.Отделението е общо с алкохолици, впрочем и те са санитари/тези дето трябва да ги пазят/.Единствено повече се задържа в Рето,върна се напълнял,но всичко пак започна ...



Тема Re: Съветнови [re: ariel]  
АвторBG_NARKOMAN (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 08:07



да мам мога много да говоря за рето но няма да осъдя метод които помага само защото на мен не ми е помогнал . в раднево нещата вече са много различни знаеш ли ко просто деиствай направи това което трябва



Тема Re: Съветнови [re: BG_NARKOMAN]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 18:01



Мисля си, че всеки метод е добър, въпросът е човекът да е решил, ако е силно мотивиран би му помогнало всякакво лечение. Ако си мисли, че само лечението е достатъчно, то каквото и да опита няма да има успех. Незнам сигурно отстрани изглужда по различен начин, все пак хероинът е вещество което влияе на рецепторите и явно е толкова силен та дори и след две годишна ремисия, след като са минали толкова мъки и страдания за спирането, отново е в състояние да обсеби изцяло!




Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.