Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:35 23.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 00:10



Виж това:http://antidrugbg.com/admonition.php?id=0185&count=12 В ТВЪРДАТА ЛЮБОВ е истината.



Тема Re: Съветнови [re: secret_19]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 08:27



какво означава за вас да си "чист"?!
за мен не означава да си чист и да взимаш разни сънотворни или други опиати,за мен означава да не си вимал абсолютно нищо,даже алкохол и цигари и тогава мога да се сългася че си "чист"
а това че не бил спал 2-3 дни ,е голяма работа,на 5-я ден като го налегне умората ще заспи.
и специално за теб "МАМ"-носи си хапчетата с теб за твое успокоение,но знай че ако го оставяш сам винаги може да си набави нещо,и в най лекия случай -във всеки магазин се продава алкохол
съжалявам за прекия ми тон но това е истината,говоря от опит,имал съм много близък човек който казваше аз съм чист и наистина всички му повярваха и след 1 месец го намериха до кофите





Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 09:10



Благодаря за линка, вече бях изчела целия сайт, дори се свързах с Весела Божилова, а и още много материали. Имам чувството, че на теория всичко е ОК, но практика при всеки опит се блъскам в стена. Ето беше спрял за близо две години, сега за три месеца и какво? - отново и отново едно и също вече толкова години. Явно хероинът е толкова силен, че го обсебва напълно, дори нормални човешки инстинкти са притъпени, готов е да продаде всичко или още по-лошо да открадне. Когато го задържаха във връзка с чупенето на коли и кражба на части, дори нямаше чувство за вина - какво толкова нали си имат застраховка, а хората са работили за да си ги купят тези коли (повечето поне). Толкова ме е срам!



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторqwe (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 11:52



А НЯМА ли да направите нещо по въпроса или само ще се самосъжалявате и ще чакате времето да мине? Най- лесни за манипулиране са майките. Постъпи като човек, който гледа отстрани на нещата. Няколко пъти ви съветвахме да изискате прокурорска заповед и да го закарате в Раднево. Повярвай ми .. това е пътят.. не е лесно.. всеки ден може да му е фатален. Имам подобен случай с приятел, който по подобен начин почина от хепатит Ц. Не позволявайте същото да се случи със синът ви. От кой град сте. Мога да ви дам точна иформация къде да отидете.



Тема Re: Съветнови [re: qwe]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 12:13



От Варна



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 12:13



Може и на мейл mam_dr@mail.bg



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторqwe (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 18:34



Ако човекът е зле, поставете го под запрещение, така ще решавате вместо него къде и как да пребивава.
Kато сте от Варна, говорихте ли с някой от центъра за духовно обгрижване на наркозависими? Това е извън темата.



Тема Re: Съветнови [re: qwe]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 10:44



Да говорила съм с всички центрове които съм намерила и то не само в нашия град. Винаги отговорите са били убедете го да се лекува, убедете го да дойде да поговорим, убедете го че има смисъл и има излекувани, убедете го да влезе в комуна! Обаждала съм се и за комуните, редът е явява се на интервю лично, убеждаваш ги че твърдо си решил да спреш, дори е желателно да си избил кризите! Никой не ми е казал, отивате при прокурор вземате заповед и ние ще го приемем. Напротив дори говорих със завеждащ отделение и успях да го убедя да дойде и той, предложиха му да влезе в болница поне за да избие кризите, но пак доброволно - той е пълнолетен. Винаги отговорът е бил, че трябва той да пожелае! Едно момче, съученик на сина ми също зависим, се лекува в комуна 2 години, върна се 110 кг (висок 2 метра), след два месеца започнал отново, родителите му го изгониха и след още 6 месеца момчето беше починало сигурно тежеше не повече от 60 кг. Оттам е и страхът ми към изгонването, можете само да гадаете как се чуства майка му, тя е убедена че го е убила и последните месеци от живота му вместо да ги изживеят заедно макар и кошмарни, той е бил на улицата и е умрял като куче.
Но да се върнем към темата :
Имам подобен случай с приятел, който по подобен начин почина от хепатит Ц. Не позволявайте същото да се случи със синът ви. От кой град сте. Мога да ви дам точна иформация къде да отидете.

Все още чакам точната информация къде да отида.
Да синът ми е с хепати С, ако не спре с хероина, не може да започне лечение, дори и да започне лечение не може да се каже, че ще се излекува. Но по-вероятно е да умре от хероин отколкото от хепатит С. Не съм сигурна, че твоят приятел е починал от хепатита, обикновено минават 10 - 20 години докато се развие цироза или рак на черния дроб.
Малко статистика, колкото да покажа, че и с това съм запозната, а не само хленча:
"Най-често срещаното и сериозно усложнение на инфекцията с хепатит С е развитието на хроничен хепатит С, чернодробна цироза и тяхните усложения: около 15-20% от заразените с HCV успяват да се "изчистят" напълно от инфекцията в рамките на 6 месеца, т.е. преболедуват от остър вирусен хепатит С и оздравяват напълно; до 80-85% от заразените с HCV развиват хроничен хепатит С (това се изяснява най-рано на 6-ия месец); след около 20 години на хронична хепатит С инфекция (протекла със или без оплаквания и промени в изследванията) около 20% от хората развиват чернодробна цироза (виж по-долу) и 1% до 5% развиват първичен чернодробен рак; при развила се вече чернодробна цироза, пациентите без оплаквания преживяват 10 години в 80% от случаите, докато по-малко от половината от пациентите, развили цироза с чернодробна недостатъчност и усложнения като кървене от варици на хранопровода или тежка жълтеница и енцефалопатия, преживяват 5 години. Навременното и правилно прилагане на противовирусното лечение подобрява значително прогнозата за крайния изход от заболяването. "



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторbg_narkoman (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 23:26



мам само ще ти кажа че аз не съм тук да се лекувам от хепатит и с това ще се запозная по късно . А да ти кажа как се почуствах сега на мен това е една от характерните черти на болеста ми да мисля само лошото и да съм черноглед . Е сега ми доиде в акъла че ще съм от малкото които ще хванат цироза . Чуствам се гадно ей . Ко ми дреме за след 20 години нали и днес изкарах чист . А ти май само искаш съвети питаш ама нищо не правиш казах ти аз съм наркоман сега съм чист поне за сега няма значение как ще иде да се лекува важното е да иде аз ако се издъня сега ще ида пак във раднево . Даже говорих с лекаря и ако се почуствам зле и видя че нещата отиват към това да се подкарам може да ида и без да съм друсал само е така докато утихнат нещата . Там има чудесен специалист вярвай ми . Условията не са толкова добри но дискомфорта бил градивен . Абе ти си знаеш ама аз като искам съвет и питам ко да правя . Ако някой ми каже просто го правя . На мен ми се струва че ти си знаеш ко да правиш и ми е чудно защо само и нас ни занимаваш хем ни питаш хем не ни слушаш . Еми знаеш ли ко иди и му купи нещо и тая вечер пък утрото е по мъдро от вечерта . Утре може пак за последно накарай го да ти обещае че тоя път ще спре . Знаеш ли мам съжалявам ако съм бил малко рязък но истината боли аз мога да ти кажа истината само като говоря за себе си но съм сигурен че и сега много много не греша така че ако искаш мога да ти дам и телефона на завеждащият на това отделение в раднево . ако не аз няма да се тормозя вече тука в тая тема само негативни емоции намирам така че .



Тема Re: Съветнови [re: bg_narkoman]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 16:21



Не знам защо реагираш така освен ако не си и qwe и bg_narkoman. За хепатита отговорът ми беше за това, че прител починал от хепатит Ц и ако не искам да допусна това трябва да взема крути мерки. Как можа дори да си помислиш, че ти казвам че ще умреш от цироза! Просто казах, че приоритет е хероина, че хепатита може да се лекува само ако първо е успял да спре и че минават доста години преди да настъпят последиците, докато хероина не чака. Най малко съм искала да те засегна напротив, радвам се за теб, радвам се и се възхищавам на упоритостта и хъса с който се бориш.
Сега ще се опитам да съм малко по-ясна. В предния постинг се опитах да обясня, че навсякъде където съм се обаждала са искали лечението да бъде по НЕГОВО желание, никъде не са ми казвали да издействам прокуроска заповед или нещо подобно и те ще го приберат насила за лечение. Наистина искам точна информация - какъв е редът? Трябва да отида до прокурор и там какво - трябва да докажа че е зависим? Като/ако получа запрещение или както се нарича после? Трябва да отида в полицията и те да дойдат, когато е в къщи да го закарат в Раднево насила, или да се обадя в Раднево да дойдат и те да го приберат?
Още веднъж съжалявам, че съм оставира такова впечатление точно в теб, сигурно така изглежда отстрани - тая само хленчи и нищо от съветите не приема. Със сигурност мога само да кажа, че действително не ми е лесно да взема такова решение, ами ако стане по-зле - да го приеме като предателство и от последния човек от когото е очаквал - и просто се откаже от всичко? Но пък ако това е наистина шансът да попадне на добри специалисти и те успеят там където аз се провалих! Дори след това да не ми прости за мен няма значение само да е жив и да е добре!




Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.