Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 06.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: bg_narkoman]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 09:38



Как става това "прати го в Раднево " на практика - той е на 24 години. Или прати го да работи или направи това или друго? Колкото до сериозните последствия мисля, че ги има - осъден е условно за кражба и вандализъм, има хипатит С, почти няма зъби, какво още трябва да се случи?



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано17.12.07 12:44



Уважавам майките!Най-чистата любов е майчината,но това е любовта,която може да убива в случая.Веднага ще поясня:
Докато му разрешавате да ви тероризира емоционално,манипулирайки Ви и вменявайки Ви чувство за вина,няма спасение,защото:
1.Дава му се възможност да отлага крайните решения(от утре спирам,само още веднъж...)
2.Винаги има покрив и чиния на масата,а за един наркоман това е перфектно,на него му остава само да измъкне и 20 лева.
3.Винаги може да манипулира майка си за да изкрънка някой лев,майките не могат да гледат как децата страдат.Последното той го знае много добре и повярвайте ми,използва го.
Последния Ви пост,където писахте за обвиненията и виковете,ме накара да Ви пиша сега,защото според мен Надежда е права!
Най-добрия избор е да му хлопнете вратата ако се издъни още веднъж и това ще е проявата на най-висша обич към него.Иначе само му помагате,колкото и да не искате,защото във Вас има прекалено много доброта,неподготвена сте да се разправяте с наркоман,а той е като акула надушваща слабостта и Ви захапва точно там.
Ако продължавате така,нищо чудно да си докарате някой инфаркт.
Желая Ви успех!



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 23:42



Мам,много съжалявам за случилото се.Четейки написаното от теб се връщам назад и отново преживявам всичко.И ми е мъчно и болно за всички майки,които са изправени до стената.В същото време беснея пред невъзможността да се направи нещо.Дилърите си се разхождат спокойно,имат си достатъчно пари от нашите деца и са едва ли не недосегаеми.Някъде четох мнение за принудително лечение.И това съм пробвала,но от полицията ме пращаха в прокуратурата,от там ми казваха,че трябва да има тежко престъпление,за да предприемат такива мерки.Може да подам жалба,но по-рано от 5-6месеца едва ли ще има резултат.И аз какво?Трябваше да чакам да пребие или убие някого,да чакам 5-6 месеца, ама дали ще е жив дотогава???Нямам представа как е в другите държави,но имам чувството,че тук в България никой не прави нищо.Спасявайте се самостоятелно и поединично,това си е ваш проблем.Мам,знам,че е ужасно трудно,но не се предавай.Покажи му,че и ти имаш нужди,че той не е център на вселената и не трябва да се въртиш около него.Ако иска пари,да отиде да си ги изработи.Знам,че първото нещо,което ще си помислиш е,че ще отиде да открадне.Е.....щом е на 24год. , е пълнолетен и сам отговаря за постъпките си.Не се чувствай виновна за нищо,в каквото и да те обвинява.Застани на твърда позиция и така както той си иска своето,така и ти искай твоето и в никакъв случай не отстъпвай.Не се поддавай на манипулациите му.Кажи му,че тая постановка на Народния театър,вече си я гледала и не ти е интересна.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторbg_narkoman (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 00:25



Eми прати го в раднево става точно така както е написано . Прати го в раднево отиваш при прокорор и той го праща за три месеца на принудително лечение . Вероятноста да ти се ядоса яко и да те обвини е сто процента но поне има вероятност да стане нещо да поживее поне няколко дена чист сред хора като него които също спират и през тия дни да се осъзнае както стана с мен . Там доктора казваше едно нещо то е и написано на вратата на залата . Донеси си тялото главата ще доиде по късно . А тука в тоя форум където всички знаеме само акъл да даваме нищо няма да намериш . Знаеш ли има една болест наречена съзависимост по принцип от нея боледуват близките на зависимите . И на мен ми изглежда някак странно нещо като движението маики срещу дрогата вместо да се лекуват и те не си признават че са болни и да се скрият от болеста си мислят само колко зле е сина им дъщеря им а и те не си признават че и техният живот започва да става неуправляем . Има прокурорско има много начини да го пратиш в раднево . Там има два вида групи за взаимопомощ има трудотерапия която вярвай ми те връща малко към отговорностите . Заплатите на лекарите не зависят от пациентите така че могат да деистват без емоции и щом аз които отричам съвременната медицина казвам че др. Добринов си разбира от работата и е чудесен специялист значи е така . И аз имам хепатит С и аз Нямам зъби пък ко знам че това е поправимо . Там го разбрах . Преди исках да оправя всички тия работи и тогава да спирам сега знам че преди да спра не мога да оправя нищо . Хепатита ако останеш чист няколко месеца там незнам ко се прави но може да се спре . Да се замрази ли нещо такова . А зъбите все ще събера пари да ги оправя но всичко с времето си . Да мам ако искаш сина ти да живее не поемай отговорност за неговите деиствия прати го някъде дори и да не е в раднево но там му е шанса когато има емоция няма адекватно лечение . Пътя към ада е постлан със добри намерения . Виждаш ли ко ти казах и аз като и всички тука само давам съвети ти си знаеш . лека на всички и ви пожелавам още един чист ден защото чистият ден на наркомана е чудо ..



Тема Re: Съветнови [re: Sarfa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 09:36



Ваша е грешката и вие трябва да си я поправите. Вие сте го пуснали в лоша компания, вие сте го възпитали, а сега вие трябва да го превъзпитате. Поискайте прокурорско постановление за насилствено задържане. 100% ще получите такова. Ако не..... времето ще покаже. Един ден ще пишете много благодаря за съвета или ще пишете, че синът ви се е споминал.



Тема Re: Съветнови [re: явe]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 12:37



Нищо ново, всичко е така осъзнавам напълно вината си. Може би си търся оправдание, като отбележа че съм го отгледала сама и трябваше, трябва да се грижа за прехраната, налагало се е да работя на две места за да можем да си платим сметките за тока. Но изцяло поемам вината, винаги съм била човек отговорен, не съм откраднала нищо и всичко съм плащала с труд, явно само примера не е достатън, а трябва и присъствие.
Един ден ще пишете много благодаря за съвета или ще пишете, че синът ви се е споминал.
Мислите ли, че не го знам, само два са възможните изхода.......
Цитат от мой постинг на 18.07.2007:
но чуството за вина е толкова силно. Защото едно дете не взема решение да се роди и кои да са родителите му. Аз съм виновна, че не можах да го опазя и да го възпитам, аз съм и човекът който безрезрвно го обича и иска да му помогне.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 12:55



Изобщо не е ваша вината. Стига с това самообвиняване, което не само че не помага на него, ами влошава и вашето състояние. Да, той е ваше дете, родила сте го и сте го отгледала, но той е напълно отделен от вас индивид, самостоятелен и да си приписвате вина не е най-правилното. Кой родител възпитава детето си да е наркоман? И защо деца гледани с много любов и грижи стават наркомани, а други на които винаги е липсвало нещо не посягат към наркотиците? За вашето отношение към неговото състояние е най-добре да поговорите с психолог и въобще за цялата ситуация ще ви е много полезен подобен разговор. (не знам дали не сте се консултирали вече), най-добре да изберете такъв който помага на зависими хора. Изходите са повече от два, нещата никога не са черни или само бели, за съжаление в живота ни се случват понякога доста тежки и трудни неща, които не винаги можем да разберем или поправим, но винаги можем да реагираме по най-добрия възможен за ситуацията начин. Ако се съсипате от вина и не се грижете за себе си поне малко, няма да помогнете на него. Най-много той да вижда как разрушава вас и живота ви и още повече да бяга в наркотиците от неговото си чувство за вина.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторbg_narkoman (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 14:30



Извинявай мам но ще ти кажа че не си виновна . Знаеш ли за момент си помислих че моята маика пише . Ние сме три деца маика ми се е развела с баща ми и ни е отгледала сама и тя е работила на две места . Ми аз доскоро обвинявах нея че ни е осигуриявала финансово но не и емоционално . Е добре де щом маика ми е виновна защо брат ми и сестра ми не са наркомани а ... Аз съм си виновен не си втълпявай излишно чуство за вина то ще ви убие и двамата вярвай ми аз съм го преживял сега трябва да ходя да си търся работа но по късно ще ти пиша пак . Трябва да порасна и да поема отговорност за живота ми ми маика ми сутринта идва и ми плаче и се чуства виновна че не ми е дала пари като съм и искали ми даде преди пък беше предупредила семеиството ми да не ме ядосва че . Всеки сам е отговорен за това което става със живота му . И ДОКАТО НЕ ОСЪЗНАХ ЧЕ САМ СЪМ СИ ВИНОВЕН НЕ СТАВАШЕ МИСЛЕХ ЧЕ НАШТЕ СА МИ НЕЩО ВИНОВНИ И СА МИ ДЛЪЖНИ Е НЕ Е ТАКА . Знаеш ли повечето зависими които познавам все обвиняват за нещо семеиството си незнам що така големи егоисти сме желанията ни станаха изисквания . е лек и ползотворен ден .



Тема Re: Съветнови [re: bg_narkoman]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 17:01



Благодаря за думите, но знам че съм виновна особено като ги видя написани от друг направо си крещят, трябваше нещо да направя, още когато разбрах. Вечер си лежа и си мисля какво би било станало ако....... , лошото е че колкото повече години минават той става по-зле, а аз по-уморена.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор addiction (непознат )
Публикувано18.12.07 20:22



Вината не е изцяло твоя,но и ти имаш някаква.......Може би до там чене си била близо до него когато най-много си му трябвала и т.н. имаш вина......
Обаче сега не е това най-важното за което трябва да мислиш,сега трябва да го накараш да осъзнае че трябва да спре-той трябва да поиска,след това е лесно,но докато това стане ще се върти в един омагиосан кръг!




Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.