Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 26.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: secret_19]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 14:03



По 2мг. Изписал му е 4 шишенца - твърде много е, но си ги нося с мен.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано13.12.07 18:39



точно това щях да те посъветвам.
относно спането ще ти кажа какво правя аз-съвети от доктор, понеже по-рано от 3-4 сутринта не заспивам

.
хапчетата се пият винаги по едно и също време-не по-късно от 22:30(иначе хапчетата не помагат), ако може да минава само с 1 ще е по-добре, но ако не може, то не повече от 2.
да не яде 2-3 часа преди да си ляга. да не гледа филми или ако гледа да се развлекателни.
да си направи равносметка защо не заспива , за какво си мисли.
ако може да си записва тези мисли в дневсник.
да се сети за любим спомен от детството и да се опита да замества лошите си мисли с него.
това е от мен, дано ви помогне

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si

Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 02:11



Мам,толкова много неща ми се иска да ти кажа,че незнам кое по-напред.Но най-важното-не се чувствай виновна.Синът ти го усеща и използва.По-големи манипулатори едва ли има.Застани на по-твърда позиция.За изгонването,пак ти казвам, само споделих,че при нас подейства.Не би било удачно в този момент,особено както казваш,че от 3 месеца не е взимал.Но друго ме притеснява.Защо след такъв дълъг период има нужда от Ривотрил?Би трябвало вече да се е изчистил напълно и да няма проблем със съня.Тестове правите ли?И пак,с риск да стана досадна,потърсете помощ от специалисти.Сами много по-трудно и бавно ще се справите.Казваш,че не желае да го направи.Ето тук е момента да бъдеш твърда и настоятелна-аз правя всичко за теб,искам и ти да направиш нещо за мен.Можеш да отидеш и сама в някой от центровете,да поговориш със специалист.Аз лично така направих последния път-отидох сама,никой не ме върна,напротив,приеха ме много любезно и след като говорих с лекарката си изясних много неща.В момента,в който ми се обади за помощ,веднага отидохме там,въпреки,че бяха минали повече от две седмици.А този ваш лекар,който срещу 20лв.дава рецепти,за мен не е лекар.Между другото,може и да си споменавала в предишни постинги,но от кой град сте?Ние сме от София и тук има много такива центрове,които работят по всякакви програми.



Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 10:56



От три месеца не е излизал никъде, само си стои в стаята на тъмно и лежи. Не говори с никого, дори с мен само да, не. Ходих при лекар и тя също беше притеснена от тази тежка депресия. Няколко пъти се опитах да говоря и за лечение за хепатита и за евентуална промяна някаква, но отговора беше, че хепатита 80 % хронифицира и не се поддава на лечение и така и така ще се мре. Изписа ми антидепресанти но той не пожела да ги пие. Струва ми се, че в момента просто е на ръба да не започне пак, разсърди се че не му давам повече ривотрил, в момента съм на тръни и чакам да ми се обадят, че е излязъл........



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 12:38



Е обадиха се. Намерил е бронз за печката и в момента се е надишал, станал е агресивен и незнам..... Като се върна какво да му кажа, като знам в какво състояние е след лепило, не мисля че ще може да се говори изобщо.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторщщщ (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 01:53



от кой град сте
мам



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 02:18



Искам да ти разкажа как протече лечението при нас по метадоновата програма.Мисля,че ако и синът ти го прочете ще придобие някаква представа,че лекарите-специалисти/нарколози и психолози/,не са толкова страшни.По време на дългогодишната ми борба на няколко пъти споменавах да опита с метадонова програма.Беше категоричен,че не желае,защото това също било наркотик.След като ми се обади за помощ и след като бях разговаряла с лекарката от Центъра,му казах,че това е единствения и последен вариант.Няма да навлизам в подробности,но основното,на което обърнаха внимание беше ширещия се мит из наркоманските среди,че метадона е по-страшен и от хероина.Да,но ако се взима по индивидуална схема и под лекарско наблюдение много помага,а именно:1.Не изпитваш абстиненция.2.Спокоен си,че дозата ти за деня е осигурена.3.Напълно си адекватен и спокойно можеш да работиш.4.Много по-малко пари са ти необходими/150лв.на месец/5.Започваш да виждаш света около теб,че и без хероин може да бъде хубав.6.Започваш да мислиш,че проблемите могат да се разрешат не като бягаш от тях,а като ги преодолееш.И 7,и 8 и 9 и...... още може би, все добри неща,за които имаш достатъчно време да премислиш докато го пиеш.След което следва едно плавно намаляване до окончателното му спиране и тогава няма никаква абстиненция.А ако е съчетано и с една добра психотерапия,резултата ще е положителен.Но всичко това е възможно само при силно желание от наркомана да спре наистина. Защо се загубиха предишните участници в темата?Отдавна никой от тях не се е обаждал.Много бих искала да видя мнение и от другата страна.



Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано15.12.07 03:36



"Но всичко това е възможно само при силно желание от наркомана да спре наистина."

Ето това е най-важното - есенцията на всичко!!! Метадонът или кое да е от другите заместители са само конкретното средство, към изпълнение на целта.
Иначе всичко, което сте изброили като предимства на метадона би могло да се каже и за останалите вещества - като съответно си има и определени различия, имат си и своите предимства и недостатъци - за всяко средство - различни.

Метадонът, както между впрочем и субститола, МСТ, ДХЦ, суботекс и субоксон, и разни други е възможно да влязат в действие и да си изпълнят предназначението едва когато е налице това, което цитирах от вашия постинг, не и преди да настъпи този момент на истинското желание.

Самата вие го знаете - всичко което сте опитвали преди - и комуните и затварянето в къщи и лечението и специалистите, не са успели да направят абсолютно нищо, дори и това, че сте го изгонили от къщи също. Което не прави и тези предишни стъпки излишни, ако с нещо са спомогнали да се появи това истинско пожелаване и решение.

Въпросът както при мен, така и при синът на Мам, както и на хиляди други хора предполагам, е - какво да се направи за да се стигне до този преломен момент? Помагащите отстрани хора било приятели, любими или родители трябва също да се запитат с какво могат да помогнат за да стигне човекът сам до това пожелаване и решение. В това е разковничето - винаги съм го казвала - и то е 90% от решението на проблема.

А до тогава - не остава нищо друго освен да опитваме по метода на пробите и грешките и да трупаме опит. Но трябва да се има в предвид и това, че всеки отделен случай си е различен, колкото и сходни да изглеждат наркоманските проблеми и ежедневие. Ако нещо е помогнало на един,това не значи, че ще помогне и на друг. Това, че някой ще повтори нечий успещен път на лечение не му гарантира с нищо, че това точно ще сработи и за него. Всеки път си е строго индивидуален!

Много ми е мъчно за Мам и синът й, но не знам с какво бих могла да помогна. Особено това, което пише за тежката депресия - никак не ми звучи добре, и прави нещата още по-трудни, поне така ми изглежда, понеже и мен нещо напоследък почват да ме гонят разни депресивни нагласи и настроения - много добре го разбирам как се чувства, даже отлично...

Но надеждата никога не бива да ни напуска - може пък да е за добро - нали точно преди да изгрее слънцето ноща е най-черна?
Може пък точно това да е катализаторът, който да ускори вземането на окончателното твърдо решение, кой знае. Желая го от сърце!


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 15.12.07 03:49.



Тема Re: Съветнови [re: Amme]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 11:28



Май няма надежда. Започна се отново и аз вече наистина нямам сили - заложил е плейстейшъна, който бях взела назаем от познати, след като се е надишал с бронз. Започна да ме обижда и обвинява, че живота му бил ад, че е израстнал без баща, че дядо му починал, че не съм му давала пари и не му вярвам и т.н. неща които съм ги слушала, слушала...... Явно от стрес тази сутрин намерих кичур коса на възглавницата си, оголило ми се е петно. Нищо повече не може да се направи, не го пиша с да предизвиквам съжаление и да очаквам постинги - не губи надежда, имай вяра.... Може би нашата история ще помогне на някого да достигне до преломния момент както казваш Амме. Повечето, които пишат тук и са на хероин не са стигнали състоянието в което е моето момче, не мисля че трябва да се стигне до дъното защото в повечето случаи се остава там и това е изход - не знам страшен ли е?



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторbg_narkoman (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 17:51



Защо ли бях сигурен че в тая тема ще се пише най много просто на нас
наркоманите ни е присъщо да учим другите да се оправят без да можем дори
себе на себе си да помогнем . Амме е много права трябва му желание и на мен това ми трябваше . Първо доиде желанието и сега следва да се боря .
А докато сина ти не види сериозни последствия от тая болест ама сериозни та
желанието му да стане истински силно няма да стане . Я щом те обвинява теб
му покажи как ще е без теб . Или незнам прати го в клиниката в раднево . Чао и лека.




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.