Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 25.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 19:01



Пропуснах да кажа,че този път лечението си го плащаше сам.



Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 13:53



Благодаря ти за постинга. Всичко ми е до болка познато, само мога да си представя какво е да вземеш такова решение, да си мислиш къде ли е, жив ли е, в какво ли се е забъркал, какво ли е направил за да си набави хероин, обрал е някого или нещо по-лошо. Може би наистина това е последната стъпка, но аз не съм сигурна че бих могла да преживея и това, не че не ми е идвало до гуша и ми е идвало да го набия. Достатъчно ми е и това, че с този хепатит ако не се лекува няма както се казва и живели дълги години.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 22:54



Напълно си права.През всичките тези 7месеца не съм спирала да мисля за него.Разтрепервах се при всяко позвъняване на телефона.Бях като зомбирана,неадекватна,очаквах най-лошото.Казват,че един наркоман трябва да стигне до дъното,за да реши да се лекува.Може би грешката ми беше,че борейки се за него,аз не му позволявах да стигне до дъното.В никакъв случай не те съветвам да го гониш.Просто исках да споделя,че в нашия случай подейства.Желая ти успех, много,много сили,кураж и надежда,че спасение има.



Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 14:04



Какво означава да стигнеш дъното? Твърде относително е явно за всеки. За мен и това е дъно- нямаш приятели, нямаш работа, нямаш бъдеще, нямаш любима (хероинът не търпи конкуренция, а и много не те вълнуват любовта и секса), здравето - нямаш зъби, болен си от хепатит С или да чукаме на дърво нещо по-страшно (естествено няма как да се лекува докато си на хероин, а и нямаш осигуровки, защото не можеш да работиш), единствения начин да си набавиш пари е да откраднеш или да проституираш.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 15:19



Вчера е излизал за около 3 часа, взел е 2 лева, като се върна изглеждал нормално. Когато се прибрах от работа спеше, а на сутринта на въпроса ми как се чуства, на кафе ли е бил само отговори, че няма значение. Днес ми звънна на работа и поиска да отидем за рецепта за ДХЦ и днес ще ходи на свиждане на приятелка, която е в болница след катастрофа. Това е едно момиче, което му се обаждаше напоследък в 10-11-12 часа вечер. Малко ми се вижда съшито с бели конци , но въпросът ми е след повече от три месеца изолация какво би му помогнал DHC.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторbg_narkoman (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 19:10



Това предложени за изгонването е хубава идея мен маика ми ме изгони . Един лекар и е казал че това е най доброто решение . Тя му е казала че така ще почна да крада ще вляза в затвора . Еми и това било решение поне съм щял да живея а докато ми е бършела гъза за ко да спирам нещо такова и че всяка доза може да ми е последна . Е маика ми не е егоистка и е послушала лекаря . Защото тя ми даваше всичко само да е спокойна . Пътят към ада е постлан с добри намерения . Сега съм в нас година по късно от август не съм взимал хероин а днес ми е 65 ден абсолютно чист и благодаря на маика ми че не ме пусна в нас . Мислите ли че и е било лесно но е разбрала че това да ме държи в нас е някакъв вид егоизъм . Абе за ко ги пиша тия работи всеки да се оправя както може . Така или иначе тука само знаеме да даваме съвети незнам мам обадете се в раднево в клиниката . Там лекарят е изцяло посветен на тая болест . И наистина разбира от работата си .



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 23:25



Да,за теб,за мен,за всички независими това е дъното,но не и за един наркоман.За какво са му свестни и добри приятели-той си има неговите,за какво му е да работи-мама се грижи за него и винаги ще го измъкне от калта,за какво му е любимо момиче-има си хероина и изобщо не му трябва,а за здравето си,смятам,че изобщо не мислят.Съжалявам,сигурно съм много жестока,но не е ли така?Докато синът ми се лекуваше,имаше курс по психотерапия и за родители.Много от нещата,които съм правила за него докато друсаше са били грешка.Настоявай за адекватно лечение при специалисти.



Тема Re: Съветнови [re: Haдeждa]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 12:50



Прави сте! Предполагам, че е егоистично и всичко което правя е може би само за да ми е чиста съвестта, а не му помага. Но наистина боли и толкова виновна се чувствам и уплашена, за капак се появиха и при мен сериозни здравословни проблеми и ми се иска като се събудя всичко да е било просто сън. Може би наистина е време да потърся професионална помощ, но все пак той спря и вече повече от три месеца е чист не мислите ли, че точно сега ако го изгоня ще има обратен ефект? За съжаление не иска да се консултира с лекар, днес ходихме при лекаря, който изписва каквото му поискаш срещу 20 лева за Ривотрил, защото въпреки, че мина толкова време не може да спи. По колко ли да му давам - за сега му оставих 2 макар да не беше много доволен.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 12:54



В съседната тема продават Ривотрил, предполагам че някоя майка го е купила за да помогне на детето си. Та опаковките си ги нося с мен, защото имам горчив опит.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано13.12.07 13:00



колко милиграма е Ривотрила? това е хапче за епилептици по принцип и не е хубаво да се прекалява с него, мисля, че 2 хапчета са достатъчни, че даже са си и доста, щом не му действа, потърсете друго хапче за сън.
на мен не ми помагаше и го смених с по-леко хапче по принцип, но на мен ми помагаше, така че попитайте специалист, преди да започне да го приема.
сега най-малко се нуждаете да се пристрасти с Ривотрил.
пиша ви от личен опит.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si



Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.