Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 25.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Съветнови [re: nevron]  
Автортpиkcтъp (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 18:19



и ти имаш нужда от малко... чудя се няма ли да се опита синът ти малко да те зарадва и теб, въпреки че ти изглежда се радваш и на малкото- колкото да не е на материал.. да е добре.. но имаш нужда от нещо. сърцето ми се свива као си мисля .. за тебе, и за двамата всъщност.


трикстър



Тема Re: Съветнови [re: тpиkcтъp]  
Авторпpиятeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 14:33



Мисля, че сина на mam осъзнава какво става, но още му е трудно да се отпусне пред нея, но малко по малко мисля, че ще се опита да я зарадва по някъкъв начин, а честно казано като си с един наркоман за теб цялото щастие на света е да го видиш да е чист и да не е в криза поне за мен е така, каквото и да ми се е случило, като го видя чист се чувствам по-щастлива. Успех, mam! Желая ви това да е края на мъките за него и за теб. Ти си най-силната жена, която познавам(макар и косвено).



Тема Re: Съветнови [re: тpиkcтъp]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 10:48



Така е, както каза Visitor, ставаме съзависими и аз го осъзнавам и разбирам, че може би имам нужда от професионална помощ. Колкото и да звучи като извинение в момента се радвам на всеки ден, с радост се прибирам в къщи, а не с изтръпнало сърце, да се събуждам през 10 минути, да подскачам при всеки телефонен звън. Колкото до сина ми, мога само да гадая какво изпитва, как се чуства. Мога само да предположа колко е депресиран, отчаян, болен, без приятели, без момиче, самотен, без планове за бъдещето, борещ се с желанието. Това разбира се, не означава, че само го съжалявам, понякога ми идва да се накрещя, да го раздрусам и да го изведа насила навън и по-някакъв начин да го накарам да говори!



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 11:34



п.п.
Имам чувството, че толкова му е писнало всичко, че спирането го прави заради мен, може би затова ми е и толкова ядосан. Един вид - ето нали това искаше да не друсам, да не се излизам, за да не се тревожиш, да не крада - сега трябва да си доволна! Надявам се, че колкото повече време минава ще става по-добре, макар да зная какво нещо е депресията и колко е опасна, май нямам друг избор, освен да чакам.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор nevron (непознат )
Публикувано12.11.07 11:37



Спокойно, Мам!
Съвсем скоро ще се отпусне да говори и с теб. В момента е много объркан. Трябва му време, за да се върне към нормалния начин на живот. Още е много рано да искаме от него да се държи както преди да започне с дрогата. Според мен е добре да помислите за това какво ще прави като реши, че е време да излезе на вън, защото ако пак безцелно започне да се лута, има опасност пак да започне. Ако не иска да ходи никъде на далеко, може да се запише на някакъв курс например. Да научи нещо, да се осъваршенства в дадена насока. Така може да си намери нови приятели, нова среда, а от там и приятелка и нов живот. Задължително трябва да се откъсне от всичките си предишни контакти.
Това е от мен за сега.
Поздравявам ви и ви желая от все сърце всичко от тук на татък да ви носи само радост и щастие.
Вие го заслужавате, наистина.



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 10:45



Не пиша често, но всеки ден ви чета. Няма никаква промяна, дори ми се струва, че е още по-зле. Вече като вляза в стаята се обръща с гръб и се завива през глава и не ми говори. Иначе няма промяна, не излиза, гледа телевизия или е на компютъра, храни се добре, старая се да приготвям нещата, които обича, дори вечер редовно навестява хладилника.

Не смея да настоявам твърде много да разговаряме, защото усещам, че само очаква повод да зареже всичко и да излезе, но пък твърде дълго продължава депресията. За толкова неща искам да си говорим, за хепатита, за търсене на някаква работа или курсове......



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Автор the Trickster (Mugwump)
Публикувано20.11.07 13:37



притеснително е това, че е толкова затворен и може би изнервен, но съм сигурен, че е така защото е объркан; както казахте- той е почнал твърде рано, видял е изключително малко от света и живота извън стереотипа на херото, нямал е приятелка или някакви 'нормални' (както ги наричат хората) неща и занимания... не знам, адски е сложно; аз самият съм донякъде в неговото положение, зависим, но аз се закачих в малко по-'съзнателна' възраст, искам да кажа, че като тийнейджър естествено съм минал през всички етапи на 'експериментирането', но се закачих 'на кафяво' вече на двайсе и кусур години, работя и се занимавам с мн други неща извън търчането да свържа двайсетте лева, и съм го правил много време преди да се закача... а на синът ти може би това му е по-трудното, да намери нещо за което да се хване, нещо което да му се занимава така като е чист; най-вероятно (поне на мене така ми се струва като чета обясненията ти какво прави) не знае за какво да се хване, общо взето е в инерция, която не му е ясна, не знае накъде да тръгне а е мн вероятно и да не му се занимава с кой знае какво, може би е силно депресиран или най малкото объркан от спирането; тука е най важно според мен депресията и отегчението да не го доведат до това да се върне пак към стафа, един вид да си каже 'ми то лошо беше, лошо, ама сега е още по-зле и да си каже че не си струва да е чист дори и заради тебе (вярвам че има съвест и му е кофти за това което ти е причинил последнтеи 9 години).
вярвам обаче че ше се оправи. стигнал е много далече. възхищавам се че е спрял, повечето хора които друсат от толкова време ги тресе страшна инерция, въобще при тях е изключено да не се оставят на течението...

какво обича да прави синът ти?
с какво може да се занимава? какво е работил, в смисъл на какво може да прави? нещо като хоби има ли, примерно да слуша музика дори, или пък да разбира от компютри ли... обича ли да пише примерно, да чете, филми да гледа???

нее нужно да му се набутва някакви занимания да прави, но все пак ако тънко и деликатно му помогнеш да почне да се занимава с 'нещо' - квото и да е, може би по-бързо ще му мине това инертно състояние, което си е вцепенение.... едно познато на всички нас чувство, което е дори по-вцепеняващо отколкото и на много материал- чисто психическо чувство но по интензивност сравнимо само с този 'блокаж' на хероина.

успех Майко, ти си силна жена и те поздравявам, че се бориш.

Trickster

Spending constantly increasing amounts of money to achieve constantly diminishing effects.


Тема Re: Съветнови [re: the Trickster]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 16:04



Работил е в строителството - гипскартон, изолации. Започна с хероина още като ученик, но слава Богу успя да завърши макар и благодарение на съчувствието на учителите. Беше отличен математик, но няма желание да учи, не съм сигурна при толкова години дали е останал някакъв потенциал. Слуша музика - само черно, гледа MTV, филми, играе на електронни игри, чати, за четене за съжаление - не, чел е Стивън Кинг, Дан Браун и списания, вестници. Както виждаш не е много - времето с хероина е точно в периода на съзряване и формиране на интереси, мироглед и ценности, създаване на приятелства.



Тема Re: Съветнови [re: nevron]  
Авторпpиятeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 17:23



Искам да питам нещо, свързано с Хепатит Ц. На изследванията на кръв и урина ще се покаже ли нещо, ако го имаш или трябва да се направи отделен тест. Питам, защото съм правила изследвания на кръв преди известно време, ама нямаше нищо, та това гарантира ли, че няма и хепатит. Би ли се отразило някъде на кръвната картина. Безпокоя се , че може да имаме тази болест понеже чета, че повечето дългогодишни наркомани я имат, а както знаетемоя човек е такъв. Въпреки, че отдавна използва само своите инструменти, даже преди аз му купувах, а сега взима сам и не се събира с наркомани



Тема Re: Съветнови [re: mam]  
Авторacro (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 19:08



mam, след като е имал мечта да работи на кораб, значи има желание да учи. Когато мъжът ми ми ги разправяше такива, че не иска да учи, че така и така няма бъдеще за него (а той дори не е успял да завърши средно

- представете си), аз просто не му повярвах. Точно обратното беше! Искаше и да учи и да има престижна професия и коректна работа и нова кола, искаше всичко, което можеше да го накара да повдигне глава и да гледа хората в очите, като равни.

Аз съм на малко по-различно мнение от другите за това отшелничество, в което се намира сина ви сега. При мъжа ми (тогава не бяхме женени де, ама няма значение), точно това беше първата, най-голяма крачка към бъдещето му. С него прекарахме 3 МЕСЕЦА затворени в стаята му при родителите му. Нито излизане, нито ядене с тях на маса- нищо, сами в стаята и един телевизор и интернет при нас.

Да, ама точно това време ми помогна да му вдъхна доверие в собствените му сили, да му дам милиони начини, да постигне мечтите си и да му върна поне малко вярата в живота, че е хубав, че си струва.

Само че разликата беше, че той беше на метадон през това време. Той много улесни нещата за нас, просто думи нямам. Нямаше притеснения от къде ще намери нещо си, как ще се оправи с депресията..

Говорете с него като излиза от стаята, гледайте телевизия заедно или видео клипчета в интернет и говорете. Може да потърсите в интернет възможности синът ви да учи някъде. Потърсете, поинтересувайте се, пък после като намерите няколко решения за това което го интересува, му кажете. Дайте му надежда, че ИМА неща след спирането и че ЩЕ се оправи.

А и искам да дам и Вас надежда, мъжът ми ми е започнал на 14г, спря след 10 годишен кошмар с хероина. Сега е тамън на 30 години и от 6г работи много престижна професия, стана един от най-добрите в нея в държавата, в която сме, купихме си кущичка (на изплащане, ама и това не е малко, защото дори след години този кошмар има последици).

Та така мам, не се отчайвайте, синът ви има бъдеще и според мен е в много добра фаза, щом е отделен от средата вече. Сега е моментът да се сбилижите отново и да направите един общ "план" (грубо казано, ама..). И не се отчайвайте, ако има "рецидив", всичко с разговори и разумен анализ между двама ви ще се оправи!




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.