Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 18.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема nov forumнови [re: BUGSBUNNY]  
Авторnevron (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 03:14



кирилица

Редактирано от hladnika на 04.12.11 12:54.



Тема Re: Сайтове и свръзки.нови [re: 3axapиca_Kpипcлok]  
Автор nevron (непознат )
Публикувано02.11.07 19:13



нов форум

http://forumi-bg.com/narkomania/

Извинявам се, че нещо съм направила не както трябва.
Не е нарочно, а защото не разбирам много-много.



Тема Re: nov forumнови [re: nevron]  
Авторpsyromantic (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 13:26



преди 11 години запо4нах да се друсам с котки и глутет,имах си аптека и си взимах на воля докато не нашибаха системата с рецептите. отказах се за известно време,но както си вървях по булеварда видях приятел надрусан с херца. така запо4нах и тоя шит. за годините имах ремисии за по година дори,обиколух цяла европа с еди алтернативен пътуващ цирк,където най-много отвреме на време някоя линия да опъна или пък някой друг картон,супер инцидентно и нецеленасо4ено търсене.после на два пъти по година живях в храм на харе кришна където се отказах напълно и само бледите спомени на предишната еуфория понякога ми напомняха в какво положение съ била. при всяко едно завръщане от някоя дале4на страна не минаваха и 2 седмици и пак отново продрусвах-я с херца,а в последните две години със субситол. този път не е по-разли4ен от останалите преди месеца се върнах от корсика и не се мина и седмица и запо4нах пак със субситола,като вдигнах дозата до небесата,като взимах по един хап на ден венозно. на 31.01.2007 взех последната си доза. абстиненцията ми мина като по у4ебник с абслютно вси4ки описани симптоми,синдрома ме вкара в пета глуха,дори в съня не намирах успокоение,а се събуждах (ако изобщо заспивах ) дори по-нещастна и от ве4ерта. днес за първи път не усещам физи4еската зависимост,просто минах през долината на смъртта. но запо4ва психи4еската борба,а аз винаги съм била губещата в нея. не и този път,си казвам,но едновременно с това мисля как да си намеря пари да се надрусам сега ВЕДНАГА ,ако ще и 100 пъти по-силна абстиненция да ме тресне после. днес съм готовоа на вси4ко за да се надрусам пак. но оставам в нас,гледам в една то4ка,4ета наркомански книги и си представям как кръвта разцъфва в помпата,а после кика. много ще има да си го ме4тая докато не се захвана с нещо,а знам и след това. 11 години. просто няма нищо друго на света,нищо друго,което да се доближава до това 4увство,дори стотна 4аст...и това ме връща отново и отново. преди докато имах гадже заедно се друсахме,после заедно избутвахме ремисиите,сега съм сама и макар да споделям с маика ми,която прави вси4ко възможно да ми помогне,аз имам нужда да говоря с хора,които знаят то4но за какво става дума. бих оставила телефна си за някой който иска да ми звънне,но дали ще си помогнем взаимно да спрем или ще се пуснем пак по наклонената плоскост,не става ясно. и двамата трябва да имаме едно на ум един за друг. ..и никога нищо не се знае...аз знам 4е искам да се откажа сега,помня 4е съм била щастлива и без да се друсам...не искам да съм зависима,не искам да си давам парите за дрога,няма по-гадна абстиненция от субситоловата,и освен субситол,или херца или който и да е друг опият не избива синдрома...а това,дали съм се отказала отменението си,4е няма нищо по-добро на света от опиятния кик-това едва ли някога ще стане. ина4е нямаше да съм баналния наркоман който съм сега.

Редактирано от Hepaзбpaнa! на 05.03.08 22:28.



Тема Хепатит Снови [re: 3axapиca_Kpипcлok]  
Автор Mam_dr (непознат)
Публикувано01.02.08 22:11




В този форум е концентрирана изключително полезна информация за болестта и лечението и от първа ръка.



Тема Re: Сайтове и свръзки.нови [re: 3axapиca_Kpипcлok]  
Автор mysunday (непознат )
Публикувано08.08.08 15:05



От януари 2008г. съществува един нов сайт с информация за наркотиците и места за лечение. Адресът е www.stopdrug.info.

Там има и форум, в който на въпросите отговарят специалисти, при това доста професионално (това съм забелязала). Всеки може да пише там - не само употребяващи, но и родители, близки, търсещи информация.

Сайтът се поддържа от една асоциация за лечение на зависими, която има дневен център и се казва "Солидарност".
Нейният адрес е www.solidarnost-bg.org.



Тема Re: Сайтове и свръзки.нови [re: 3axapиca_Kpипcлok]  
Автор .Karata. (член)
Публикувано04.11.08 15:41







Тема Re: Сайтове и свръзки.нови [re: .Karata.]  
Автор mysunday (непознат )
Публикувано12.03.09 19:13



На 24.02.2009г. стартира първата в България Информационна линия за наркотиците. Има сайт с форум и опции за чат и изпращане на e-mail.

На телефон 0888/991-866 можете да се свържете с горещата телефонна линия и да говорите с някой от консултантите. В момента линията работи експериментално всеки работен ден от 9 до 19ч.

Всеки, който има въпроси свързани с наркотиците и алкохола, както и с други видове зависимости, може да ги зададе и да получи обективен и достоверен отговор. Всеки, който се нуждае от помощ, насочване за лечение, консултация или просто подкрепа, може да се свърже с Информационната линия напълно анонимно.

Адресът на сайта е

. В самият сайт може да се намери много информация, която постоянно се допълва и актуализира.



Тема Re: Сайтове и свръзки.нови [re: mysunday]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано12.03.09 21:35



Дам,сайтът не е лош,става...
Интересно хрумване е ::*ГАЛЕРИЯТА НА ЕФЕКТИТЕ*::
Понеже съм си вманиячено меломанче,музиката към различните дроги,на места ми е малко неадекватна,например музикалния фон на хероина,гъбите,алкохола,не са много "по темата",но има място за промяна и ъпгрейдване,надявам се...
Би било добре да може да има и форум там,даже е задължително,понеже наркоманите са тези,които са най-големите "специалисти" по темата,пък и както се вижда,от нашия форум тук,би било много полезно и интересно.
Често пъти,сайтовете за наркомании и дроги,се правят от лаици в областта,от хора,които са благородно отдадени на каузата да информират,помагат и предлагат превенция,но често пъти матрицата на сайта издиша,понеже се прави от хора,които нямат практически опит,не просто с изпробването еднократно на различните наркотици,а опита им да се гради на обстойно опознаване,че даже и зависимост къмнякоя от тях,защото само така ще има обективност,в доволна степен...
Не казвам сега,че не-наркоманите нямат право да правят сайт,но е същото като терапевтите в моята метадонова програма-реално погледнато,как биха могли да помогнат на някой зависим да се излекува,като самите те нямат представа от чувстово.И как моя доктор,ми препоръчва хлорпротексен,при положение,че му казвам,че не ми действа добре-паркизански ми влиза ефекта му-а той настоява да го пия,било помагало...нали...
Иначе е идейно,признавам,ще го разгледам обсотйно,и ако има възможност,ще постна разни препоръки и идеи за развиването на тоя сайт,ако не е много нахално и самонадеяно.
mysunday,ти имаш ли нещо общо с тоя сайт,модератор ли си,какво ли си?
Ако имаш инфо,дали мога да "участвам" в него и да поствам,кажи ми..
Може и други да искат да се включат...
Аз отдавна си мечтая да направя сайт за наркотиците и зависимостите,но да бъде необикновен,с хубав,голям форум,с много,много фотоси,с гореща линия,с обективно инфо и мнения,а не с банално бла-бла,фалшива пропаганда и скучни статии,за това как волята е най-важна и,как наркоманът сам кове съдбата си...субективно е,и тези,които са наркозависими,ще се съгласят,че нещата е по-лесно да бъдат казани,отколкото приложени на практика...
Но нямам познания аз,за да заформя цял сайт,имам блог,в който има и такава тема,в един друг сайт,нещо като бг версия на майспейс,но това е друго...
Затова пък пиша книга,която може би някой ден ще бъде достъпна за хората,или поне ще завещая на децата си,и техните приятели,за да видят как се стига до батака на зависимостта,начините за отказване,пропаданията и ставанията..и накрая,надявам се-излекуването.
Пиша и още една книга-от много години,за сънищата и експериментите с осъзнатото сънуване,но това е друга тема.
(Като казах сънуване-какво ли става с милата Амме?

)
Благодаря за новината и всичко най-хубаво от мен.
поздрави
psyromantic

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: Сайтове и свръзки.нови [re: psyromantic]  
Автор mysunday (непознат )
Публикувано17.03.09 17:33



Здравей, psyromantic!

Разбира се, че има въжможност да се включваш с мнения и въпроси. В сайта има форум, където можеш да споделиш каквото намериш за добре, особено като личен опит. За препоръки към самия сайт можеш да използваш готовата и-мейл форма.

Аз работя като консултант на информационната линия и съм и модератор на форума. Мога да те уверя, че сред екипа ни няма лаици, които не разбират какво правят. Наистина, хванали сме се да вършим нещо съвсем ново за България и срещаме много трудности и спънки, но от друга страна влагаме много труд, сърце и душа в работата си и вярваме, че нещата ще се наредят по най-добрия начин.

Що се отнася до целта на Информационната линия за наркотиците-никаква пропаганда! Ако хората искат само обективна информация, точно такава ще получат. Кое е добро или лошо за тях ги оставяме сами да решат за себе си. Ако имат нужда от помощ или просто някой да ги изслуша без да ги съди-ще намерят това при нас.

При всички положения линията ще се развива още доста време, затова и всякакви обратни връзки ще ни бъдат от помощ.

Поздрави!



Тема Полезни теминови [re: 3axapиca_Kpипcлok]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано16.06.09 23:06








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.