Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да си направим сайт саминови  
Автор pi4iskamsite (намери ме)
Публикувано09.09.08 12:38



Където и да попита човек "Как да си направя сайт" и навсякъде му подават идеи я за Joomla, я за Dreamwaver, я за не-знам-кво-си... т.е. за програми, с които да си създава сайт. Добре, но това е за професионалистите, а какво да правят начинаещите?

За радост, възможностите са другаде и са просто "пей сърце". Можеш да си направиш сайт, при това да е хостнат, да го администрираш и т.н. и то съвсем безплатно. Говоря за платформите bg.wordpress.com и blogger.com. Всичко си е готово и нагласено - влизай и пиши. А който разбира от HTML и CSS пак може да си се изявява. Има си тънкости и трудности, но google знае всичко :)

Който иска, може да види моя сайт, направен точно за една седмица.

Направи си сайт бързо лесно и безплатно



Тема Ей . .нови [re: pi4iskamsite]  
Автор aз.cъм.Eмo (Емо)
Публикувано09.09.08 13:57



ПИЧ не се ебавай с хората!



Тема Re: Как да си направим сайт саминови [re: pi4iskamsite]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано10.09.08 10:30



Малка подробност - това, което показваш не е сайт, а "нещо-като-сайт-изградено-на-базата-на-блог" - демек казано на обикновен език - събираш палета и кашони и си построяваш къща. Чудесна!!!

А човек, като иска да си направи сайт, си плаща на съответните специалисти, както си плаща на строители да му построят къщата, плочкаджии да му залепят плочките, водопроводчици да му оправят тръбите и т.н. Щото в противен случай резултата всички го знаем





Тема явно си по- зленови [re: pi4iskamsite]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано10.09.08 16:16



дори от начинаещ , щом ти е отнело цяла седмица правенето на блог, което дори на дъщеря ми (12г) отне не-повече от 3 часа докато си наметка всичко каквото искше и то заради бавната връзка на БТК





Тема Re: Как да си направим сайт саминови [re: Blake]  
Автор pi4iskamsite (намери ме)
Публикувано17.09.08 21:06



Айде да ми обясни някой като на начинаещ каква е разликата между "подобие на сайт" и сайт! Дайте ми САЙТ и дайте да го сравним като възможности с това безплатното "подобие на сайт" - моя, например. Кое не е "сайтско" в него? Бази данни ли няма, управление на съдържанието ли му липсва, дизайн ли, кво?
Ама да не би просто разни дето зимат парички от праене на сайтове да се плашат да не им умре бизнеса, ако хората се юрнат към wordpress и blogger и затуй да плюят толкоз по безплатното. Споко де, тънкостите са си пак в полето на знаещите CSS PHP Photoshop и пр.

Направи си сайт бързо лесно и безплатно



Тема Re: Как да си направим сайт саминови [re: pi4iskamsite]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано18.09.08 00:03



Това е смешно!

Като искаш да си направиш собствен сайт, резервирай си безплатно място и си го създай с HTML + екстри. Ползването на готова схема убива творчеството!



Впрочем, ето ти нещо от мен, малък експеримент:




Тема Re: Как да си направим сайт саминови [re: pi4iskamsite]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано18.09.08 10:21



Да започнем едно по едно, както си ги изброил.

0. Да започнем от там, че 1 колонка текст и едно меню не са точно сайт.

1. База данни - кое му е базата данни на това - можеш ли да ми направиш в блог база данни с клиенти, стоки, поръчки, репорти и прочее? Това, че използва база данни за да записва блокчета текст вътре не го прави автоматично сайт с база данни.

2. За управление на съдържанието - не мога да кажа, че липсва такова, ама то и съдържанието е едно... та и управлението такова.

3. Най-смешното - дизайн ли му липсвало? И къде точно е дизайна в твоя сайт не можах да разбера.

Или да обобщя - като струпаш на едно място 4 гуми, 4 врати, малко стъкла и седалки - това не е автомобил, нали? А и фактът, че все още се правят милиони сайтове (истински, а не блогове и подобни измислици), би трябвало да ти говори нещо. Все пак едва ли ти си най-хитрия и си открил топлата вода, нали?

А ако говорим пък за по-сериозни начинания, като фирма да речем, умирам от смях като видя "сайт" направен с подобни средства, и мейл в абв.бг... Много представително!

Като стана въпрос за примерни сайтове, с които да сравняваш по възможности - ето ти един пример:

- само мога да ти изброя нещата, които няма начин да ги видиш за тоя сайт - че големината на сайта заедно с всичката информация във вид на текстове и файлове е малко над 4 ГБ (гигабайта, няма грешка), има неограничен брой нива на достъп (дето се вика всеки отделен клиент може да прави точно определени неща), поддържа различна информация за 5 различни региона, за всеки отделен продукт има купища с документи и софтуер за теглене (естествено ако имаш достъп) и т.н. и т.н. Айде да видя как точно и за колко време го правиш с уърдпрес?



Тема Re: Как да си направим сайт саминови [re: pi4iskamsite]  
Автор Goose ()
Публикувано19.09.08 07:38



Само не разбрах кой е тоя пич дет си го искаш ... ;-)

П.С. Само като видя сайт, на който първата страница не се събира цялата на 17-ка, директно отива в кофата и не поглеждам нищо повече по него ;> Ако искаш някой да те вземе на сериозно погледни какво означават уеб стандарти и с какво се ядат. И не, блог не е сайт, не бъркай понятията.



Тема Re: явно си по- зленови [re: Гълъбицa]  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано24.09.08 08:57



Сега ще се обиждаме ли?





Тема Re: Как да си направим сайт саминови [re: Goose]  
Автор pi4iskamsite (намери ме)
Публикувано26.09.08 13:39



Ееее голямо викане... Абе нали не си говорим как да напрайм шедьовър в уеб-пространството или се бъркам? Ясно е, че блог-платформите не са за специфични корпоративни цели, но са именно за лични нужди и прекрасно вършат работа както за обикновения блогър, така и за някои малки фирми дето просто искат да сложат инфо за себе си в нет-а. Макар че платформите позволяват в тях да се качват и други модули, дето да направят сайта не просто презентация, а да върши някаква работа, ако щете е-магазин дори. Ко сте ми се занадвиквали: неее, това не е сайт, опрей си понятията и пр. И трябва да ви кажа, че блогър и уърдпрес не са единствените и далеч не са всичко. Айде погледнете тоя

, регистрирайте се - безплатно - и кажете, понеже като разбирачи ще ви стане ясно какво можете да донаправите от готовото, не може ли човек да има безплатен сайт за без пари и то за 10 минути!

Направи си сайт бързо, лесно и безплатно


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.