Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 09.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Направи си Рикшанови  
АвторMитaka (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 01:43



Здравейте,някой зане ли саит с скици или планове и снимки на рикша.Навил съм се да си сглобя сам обаче ми трябват идей.Имам необходимите условия (автосервиз:) и се запалих сам да си направя една рикша,обаче с 4 гуми.Някой ако знае полезна информация за тях нека пише.Мерси предварително.



Тема Re: Направи си Рикшанови [re: Mитaka]  
Автор ha!Модератор (непознат )
Публикувано18.04.07 06:28



не става с 4 колелета



Тема Re: Направи си Рикшанови [re: ha!]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано18.04.07 09:14



То и без недохранен индиец не става ама все пак ... става си - човека пита за чертежи - цитирай му Гугъл като нямаш идея



Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!

Тема Re: Направи си Рикшанови [re: V.Grig]  
Автор ha!Модератор (непознат )
Публикувано18.04.07 16:38



аз да нямам идея!!?! ха!
човекът да каже какво ще я тегли пък ти ако не се сещаш защо не бива с 4 колелета...



Тема Re: Направи си Рикша [re: Mитaka]  
Автор velsi (пристрастен)
Публикувано18.04.07 20:29



Правил съм навремето нещо подобно. Но беше с двигател. Което всъщност не е важно. Има няколко конструкции: две колела отпред, едно отзад - най-простата конструкция. Предния мост е цял, а завиването се осъществява както при фадромите, с чупка в рамата. Втората конструкция е обратната: две колела отзад, едно управляващо отпред. Малко по-сложна конструкция. Поради невъзможност от употреба на диференциал се прави едното колело водещо, а другото се върти свободно. Получава се различен радиус на завой в двете посоки, но това не е фатално и се свиква бързо. С четири колела става значително по-сложно, конструкцията се доближава до тази на автомобила. Понеже класическите рикши са от първите два варианта (триколесни) трудно ще намериш идеи. Препоръчвам ти вместо за "рикша" да търсиш за "бъги" примерно. Ще ти излязат доста снимки и все ще попаднеш на читава конструкция, от която да почерпиш идеи. Успех!



Тема Re: Направи си Рикшанови [re: velsi]  
АвторMитaka (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 03:05



Момчета,явно маи не разбирате за какво става дума.Рикша се има предвид наи посто обяснено 2 колелета слепени ч за друго.Ако сте ходили лятото по Варна Бургас неможе да не сте виждали.Та ето такова искам да си направя с 4 колелета и с педали.......ама мерси все пак





Тема Re: Направи си Рикшанови [re: Mитaka]  
Автор ha!Модератор (непознат )
Публикувано19.04.07 06:35



рикшата винаги си е била рикша. не знам какво е слепени колела но може би говориш за количка с педали?



Тема Re: Направи си Рикшанови [re: Mитaka]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано19.04.07 13:23



Ами ти сам знаеш отговора.

Трябва просто да се разходиш до парка и да огледаш някоя.Идеи много.Ако се разровиш в интернет някой от производителите на велосипеди предлагаше.Тука има една идея:
[url]http://www.indonesiaexport.eu/27_article/32_article/p_272/?&pa[c]=1&pa[a]=1[/url]

Редактирано от Mravoiad™ на 19.04.07 13:29.



Тема Re: Направи си Рикшанови [re: ha!]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано19.04.07 14:01



Ми не се сещам :) да не говорим че съм виждал с очите си "вело" рикши тип файтон на 4 колела



Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!

Тема Re: Направи си Рикшанови [re: Mravoiad™]  
Автор mzeto (непознат )
Публикувано19.04.07 15:41



Абе хора става въпрос на онея рикши по морето дето са с четири колела предните две са управляващи и са с кормило като на колите с кормилна кутия а пък задните две въртят. Дето спирачката е на задните колелета и е един лост до кормилото и са с един тъп платнян покрив с реснички дет са вей мн глупаво нали тей Митак?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.