Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Как се заваряванови  
АвторAДCA (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 22:32



Как се заварява с електрожен?
Купих си един електрожен, обаче много шлака се образува. Конкретния въпрос е: електрода допира ли се до частите, които се заваряват или се държи на няколко мм от тях?



Тема Re: Как се заваряванови [re: AДCA]  
Автор velsi (отскоро тука)
Публикувано18.05.06 22:37



Опира се естествено. Нали трябва да протече ток. Ако разбираш руски изтегли си

После ще ти обясня как да го отвориш.



Тема Re: Как се заваряванови [re: AДCA]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано19.05.06 07:01



Електрода на 45 градуса,на 2-3 мм. от частите.Взимаш един пакет Вежен,разни железа и екшън.Тънка работа е.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: Как се заваряванови [re: Xoлдън]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 08:30



Трябва да натрупаш практика. Аз прдпочитам електроди "ОК". Не отдалечавай мног електрода от метала, дори трябва да го усещаш като заваряваш. Докато свикнеш, прави само хоризонтални заварки. Опитвай с различни амперажи. При 3мм електрод 90-120 ампера е добре. В началото си вземах помощник. Започна с голям ток и като се получи дъгата, ми превключваше на по-малък. Тази събота и аз май ще заварявам.
Успех!



Тема Re: Как се заваряванови [re: AДCA]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано19.05.06 08:34



1. Какъв е електрожена?

Ако е Einhel може заварка да не направиш с него и след 100 килограма електроди.

2. С какви електроди се пробваш?

За променлив ток стават само Вежен.

3. Какъв размер електроди ползваш?

Оптимума е 2.5. 3.25 са ебати чекорите и монофазен електрожен (дори и качествен български) трудно ги топи.

4. Иска много игра. Започни с 2 парчета винкел хванати на менгеме и добре почистени с ъглошлайф. Така ще елиминираш трудностите с паленето на дъгата и т.н.

Заваряване и тенис се учат по един и същи начин. Някой който го умее ти държи ръката докато разбереш какво става. Това с 2-3 милиметра и ъглите е малко по принцип. Ъгълът зависи от дължината на електрода. При късия електрод се появява магнитно духане и трябва да го изправиш под 90 градуса. На какво растояние да го държиш се определя от качеството на дъгата, дълбочината на ваната и т.н.

Най-важното! Преди да заваряваш свястно трябва да се научиш да виждаш какво правиш през маската. Да разпознаваш кое е шлака, кое метал, къде ти е пламъка и т.н.

Между другото поне на първо време ще ти дам лека насока. Шуплите светят при застиване... Та да познаваш колко много шупли имаш

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Как се заваряванови [re: Kaлoян]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано19.05.06 08:36



В началото си вземах помощник. Започна с голям ток и като се получи дъгата, ми превключваше на по-малък.

Просто номер 1!

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Как се заваряванови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор kpинeц ()
Публикувано19.05.06 08:56



ако имаш път към Банско обади се ще ти покажа това-онова..... БЕЗПЛАТНО. И без друго това правя по цял ден.

Мило Баско - Мили Валчести Камене


Тема Re: Как се заваряванови [re: kpинeц]  
АвторAДCA (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 10:32



Точно в района на Банско ще заварявам една луда конструкция
Квадратни профили с размери мин. 8 на 8 см. Изчислил съм, че общата дължина е около 100 метра, на парчета. Конструкцията е покрив с ламарини.
Явно ще си платя на професионален заварчик, щото докато се науча .




Тема Re: Как се заваряванови [re: AДCA]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано19.05.06 12:43



Когато започвах да се занимавам с заваряване отидох при един специалист да ме учи. Освен всичко дето ми обяснява за ъгъла на електрода и посоката на движение, все казваше да гледам "езерцето на разтопения метал да не балбука" и "да не потапям електрода в него". Тогава неможах да разбера, кое е езерцето и какво да правя. Две години след това обаче схванах и сега ми е по-лесно, макар че рядко ми се налага да ползвам наученото, тъй като имам и СО.



Тема Re: Как се заваряванови [re: AДCA]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 17:06



Мъдро решение,но не е зле да се нау4иш,прочети всичко до тук
и от мен:започни с по-дебели железа,електроди "Вежен" 3.25,че най лесно палят дъга,ОК и аз ги харесвям и им вярвам,но трудно палят и не са за аджамии




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.