Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 24.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ето как...нови [re: Haчko]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.05.06 00:45



Нямам желание да те уча на строителство. Мисля, че си неспасяем случай.

Трябва да знаеш, че заварки се използват далеч не само в строителството, така че, повече хора са запознати с тази материя. Далеч по-добре от теб.

Виждам, че се съмняваш в качеството на работата ми. Нека направим един експеримент. Говорихме за профил кутия, нека изберем някаква с по-малки размери. Примерно 15х15х1,5(предполагам, че има такъв). Аз ще заваря две парчета във формата на буквата "т" с електроди "Вежен", съобразно моите виждания. Същото, със същата марка електроди(може да използваш произволно сечение) и съобразно изброените от теб правила, да го направи най-добрият заварчик, който познаваш. После няма какво да ги гледаме на рентген, направо ще направим изпитвания - все някъде ще има подходящ стенд. Сигурен съм, че моето съединение ще е по-здраво!



Тема Re: Ето как...нови [re: velsi]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано21.05.06 00:46



Извинявай,човече, но най-малката дебелина, с която работя, е 4 милиметра. Най-голямата (засега) - 24 милиметра. Правилният термин в твоя случай може би е тънкостенно А това, че си работил като заварчик, не означава нищо - той и Жан Виденов няколко години работи като министър-председател, ама хората не го имат за много кадърен От друга страна има голяма разлика между заваряването на парапети и входни врати и заваряването на строителни конструкции. Само не ми казвай сега, че си бил монтажник!



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Ето как...нови [re: Haчko]  
Автор velsi (отскоро тука)
Публикувано21.05.06 00:53



За твоя радост не съм бил монтажник. Естествено, че нищо не означава това, че съм работил. Споменах го само за да ти подскажа, че нещата са ми ясни повече откокото примерно на някой, който е прикачил два три винкела на село и понеже още не са паднали си мисли, че се е научил да заварява. За Жан Виденов си прав, а покрай такива като него замислял ли си се, че тя каквато ни е държавата такива са ни и стандартите.... Ама това е една друга тема.



Тема Re: Ето как...нови [re: Sargon lll]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано21.05.06 00:53



ОК, заповядай в Пловдив на мои разноски, аз ще осигуря всичко необходимо - маса, електрожен, електроди, най-добрия заварчик, желязо, ултразвук и стенд И ако може - нека присъстват повече от тукашните клубари
Естествено, че има много хора, които знаят за заварките повече от мен - колегите металурзи и някои от специалистите по машиностроене. Някои от тях се подвизават в "Инженери" - защо не дойдеш да се пробваш с глупостите там?



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Ето как...нови [re: velsi]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано21.05.06 00:57



Айде сега - стандартите му виновни! Еееее, де!! Нормативните документи, третиращи заваръчните работи, не са писани по времето на Жан Виденов, но ако толкова много настояваш, специално за теб ще изровя "Еврокод", "СНиП", "British Standard", както и някой американски норми. Интересно с какво ще се оправдаваш тогава



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Ето как...нови [re: Haчko]  
Автор velsi (отскоро тука)
Публикувано21.05.06 01:03



Абе не точно стандартите....вече и аз не знам кой е виновен. Щото то и в пътното строителство уж има строги стандарти пък като тръгнеш занякъде знаеш какво е. Едно знам със сигурност. Досега съм научил от този клуб, че със тебе трудно се спори. Ако успея да науча и нещо друго пък било то и British Standard, което да ми е от полза ще съм наистина доволен!



Тема Re: Ето как...нови [re: Haчko]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.05.06 01:11



Е, сам си го изпроси!

Аз съм от Пловдив, вижда се и от профила ми. Съгласен съм с този експеримент, но при следните условия:

1. Ще се използва обикновен електрожен с променлив ток на изхода. И, аз ще заварявам с моя.

2. Аз ще заварявам както ми дойде, не съм професионалист. Твоят човек обаче ще се придържа стриктно към изказаните от теб правила. А именно - за профил 15х15х1,5 максимален размер на катета - 1,2х1,5=1,8 мм. Даже ти давам тези "недолюбвани" от теб 20%.

3. Изпитанието, което ще определи по-здравия шев, трябва да е само стенд, който да покаже при каква приложена сила, ще се разруши всеки от двата образеца. Ултразвук и рентген няма да се взимат под внимание.



Тема Re: Ето как...нови [re: velsi]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано21.05.06 01:14



Пич, ако имаш 5 минутки, я отвори няколко теми от тоя клуб - свързани например с електротехника, електроника, автомобили... виж дали в някоя от тях ще ме има да съм се обадил.
Аз не разбирам от тия неща, пич, затова не се обаждам там. Там който и да ме хване - ще ме направи на гъз. А не обичам да се излагам. Обаче много хора говорят за строителство, без да си имат хабер от тая материя. И като ги засека, че приказват глупости - вместо да се скрият, започват да подскачат! Много сербез! Народът е казал, че е добре всяка жаба да си знае гьола. Аз своя го знам, не е зле и вие да научите вашите и да не вредите на околните със "съветите" си.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Ето как...нови [re: Sargon lll]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано21.05.06 01:17



Брей, и що да не се вземат под внимание ултразвук и рентген? Да не те е шубе нещо? ОК, давам и бонус - ще осигуря изпитание по БДС на образците в сертифицирана строителна лаборатория
Другите условия ги приемам

А и още нещо - ако искаш да направим статистика, нямам против да заформите по 10-15 образеца



Има начин отново да бъдем добри.

Редактирано от Haчko на 21.05.06 01:19.



Тема Re: Ето как...нови [re: Haчko]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.05.06 01:26



Не е въпрос дали ме е шубе от нещо. Според мен най-важното за един възел е как се държи при практическо натоварване. Както казах, аз не съм професионалист, може шевът ми да не изглежда много добре на рентген или ултразвук, но имам претенцията, че ще е по-здрав от този на твоя човек.

Не искам "сертифицирана строителна лаборатория". Допускам възможни манипулации - все пак ти си от тези среди. Не, предполагам, че някъде в ТУ-то или другаде има стенд, на който да подложат възлите на опън и/или огъване.

Нямам нищо против да направим по повече възли, но нямам за идея да си губя времето излишно. Пет мисля, че ще са достатъчни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.