Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 24.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как се заваряванови [re: AДCA]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 22:48



Братя,помагайте със съвети,как да заваря поцинковано коляно към стоманена плочка.Преди да напълня слънчевия колектор с антифриз му направих пробно изпитание с вода и от въпросното коляно леко просълзи вода от резбата.Трудното бе ,че е строго фиксирано и не подлежи развиване.Пробвах с електроди "Вежен" да го заваря и започнаха мъките.Шест часа заваряне ,проба сгъстен въздух и постоянно излизат михурчета от заварката.Писна ми.Може би някъде бъркам.Като стоя и си мисля утре преди да започна да взема предварително да загрея коляното с газовата горелка и тогава да заварям ли?Или има някаква тънкост.



Тема Re: Как се заваряванови [re: митю]  
Автор velsi (отскоро тука)
Публикувано24.05.06 22:58



Не си играй да нягряваш ами изчисти хъбаво цинка. Той ти пречи. Той така или иначе си изгаря, обаче стават едни шупли.... Особено ако се опитваш на малък ток.



Тема Re: Приятел не изпадай в подробностинови [re: Ивo]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 08:31



Еееее,никои не казва дали е заварвал ,само един се осмели.



Тема Re: Приятел не изпадай в подробностинови [re: Ивo]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано25.05.06 15:56



Едни цистерни тука напоследък им монтирам крачета и им оправям шевчетата, че са се понапукали. Иначе не заварвам. Заварявам. Заварваш някого когато се прибираш неочаквано от командировка и чуваш стонове от към спалнята.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Приятел не изпадай в подробностинови [re: Haчko]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано25.05.06 16:07



Дори и от техническа гледна точка да си 100% прав, поведението ти не предизвиква възторг. Не казвам, че е нужно да предизвиква. Просто е полезно при общуването. Хубаво, запознат си с изискванията за строителни конструкции. Полезно е, че изискваш да бъдат спазвани. Те за това думите са с еднакъв корен. Обаче ... от тук нататък пълна боза. Нервни емотикони, нарицателни, предубеденост в чуждата неправота и т.н. Така работата няма да стане. Съвсем човешки написах за визуалния контрол на шевовете, но ти го подмина като пътен знак. Не ти изнася и толкова. Значи предлагам на другата спореща страна да подходи йезуитски към твоите желания. Взема се ладийка. Точкова се. Твоят майстор прави един шев съгласно геометрия която предлагам да начертаеш за да е ясно на всички точно какви размери се гонят по стандарт. Правят и се необходимите изпитания. Може и направо на същото менгеме за да не губите времето на разни лаборатории. Пак се взима ладийка. Точкова се. Внимателно се тегли първия шев за да има добър провар. Сваля се и се оглежда за дефекти. Слага се пак на менгемето, само че, на едната страна. До този шев се тегли още един само на едната плочка. Въртим на 90 градуса и слагаме и на другата плочка. Теглим пак шев. Отново под 45 градуса и теглим шев между трите които вече имаме. Може и с по-голям ток защото има на какво да стъпим. Пак пробваме на менгемето. Сядаш си на задника, извиняваш се на всички за надменното си и просташко поведение и поне един месец мълчиш!

Вярвай ми, че с квалификации никой не е пробил. На теб не ти и трябва де. Достигнал си нивото си на некомпетентност много отдавна.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Приятел не изпадай в подробностинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано25.05.06 19:52



Не виждам как иначе бих могъл да реагирам на малоумия от рода на: "За 2-3 дни ще станеш цар на заварките" или "Правят и се необходимите изпитания. Може и направо на същото менгеме за да не губите времето на разни лаборатории." Всъщност нямам нищо против тях, но според мен мястото им не е тук - авторите на подобни "бисери" би следвало да се ограничават до домашната обстановка и тесния семеен кръг, за да не пострада невинен човек от глупостите им. И е чудесно, че си тръгнал да ми обясняваш кое как да се направи, но аз знам кое как да се направи, а ако не знам - има кого да питам.
Като направим това, което сме замислили, ще пиша в тази тема пак и не знам защо имам чувството, че друг ще трябва да си седне на задника и да гледа смутено.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Приятел не изпадай в подробностинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 21:32



Печен си



Тема Re: Приятел не изпадай в подробностинови [re: Haчko]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано25.05.06 22:19



Пич, dude, готин, сладур или както там искаш се назовавай. Кажи ми, братле, с какво в лабораторията изпитанието ще се различава от това на менгемето? Знаеш, да? Е и аз знам! По точността и по цифрите, а не по субективната оценка. Но, когато става въпрос за разлики в пъти то точните цифри са безмислени. Същото е, когато група химици ми обясняват, че свинската мас няма конкретно моларно тегло щото зависело от прасето. Аз пак споделям, че мен ме интересува ГОРЕ-ДОЛУ колко пъти е по лека от слънчогледовото олио (отговорът е от 2.5 до 3), но те йок! Не било по научному. Е в случая спорът е дали научната заварка ще има по-добри якостни характеристики от преоразмерената. Ами най-вероятно няма да има. Естествено преоразмерените неща са икономически неизгодни защото се губи материал и време, но не в това спорът!

Опитай се да бъдеш мъж поне за малко. Петдесет пъти те приканвам да начертаеш точно на какви критерии ще отговаря твоята заварка като геометрия и какви якостни характеристики очакваш да получиш при нея. Защото ти гарантирам , че каквито и да получиш, ако насрещната страна запълни ъгъла сключен между двете повърхнини до линията свързваща крайните им точки и това е изпълнено без шупли (няма проблем да се изпълни така) то просто не ми става ясно какво ще изпитваш на монолитно парче метал. Качествата на телта от която са правени електродите или какво?


Пък и в края на краищата, като сме ти под категорията защо се занимаваш да ни правиш хора?

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: И така също.нови [re: Haчko]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано26.05.06 09:21



Наче,

те едни "учени" хора, дето не искам да им споменавам науката, са казали, че на човек като му се свършат аргументите и забравя за добрия тон. Било то започва да вика, да лепи етикети и т.н.

Визирам "Ганьо"-то, дето го използваш напоследък като заключителен аргумент.

И в добавка - имах в казармата с мен едно момче от Сливен, дето в първите дни на всички викаше 'убит кон' ... иначе беше добро момче. И знаеш ли какво стана? От втората седмица до края на втората година самият той се сдоби с прякор. Нали се сещаш кой? "Убитият кон" - естествено.

Нищо лично и от мен. Освен благодарности за безплатния сеир




Тема Re:тези заварки ръжда хванаха..:)нови [re: митю]  
АвторпeтЮ (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 17:59



Брато, за два дена станах цар на заварките! Сам си ги правя, сам проверявам, сам преценявам, т.е. сам съм си Начко на мене си....
Ама, брато!
Стига с тия заварки, ве..изпаскай едно калафатене и си гледай кефа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.