Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 11.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата?нови [re: gravedigga]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано01.09.05 20:13



е най-смисленото мнение относно конденза, писано някога в клубовете на дир.бг Човекът е специалист и не лобира

А е една интересна табличка, която няма да коментирам



Много е щуро на плажа.

Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата?нови [re: Haчko]  
Автор 818O (непознат)
Публикувано01.09.05 22:42



А можеш ли да коментираш интересната табличка?
Може би е нещо емпирично.
До колкото знам относителната влажност на въздух не е нещо постоянно, в смисъл силно зависи от температурата и на мен ми изглежда малко "виртуално".
По определение е нещо от сорта на грамове вода (влагосъдържание) в обем въздух отнесено към пределното количество вода, което този въздух може да поеме (преди да е станал на мъгла) при съответната ТЕМПЕРАТУРА.
Е те туй чудо май го виждам в най-дясната колона.
Другото обаче не го връзвам, особено с отрицателните температури
Ако можеш, кажи как да "четем" тази таблица.



Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата?нови [re: 818O]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано01.09.05 23:23



Емпирично?





Много е щуро на плажа.

Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата?нови [re: 818O]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано02.09.05 13:16



Сетих се, че преди време тук една овца (ми се) обясняваше как кондензът възниква при температурна разлика 12 градуса... Табличката е за нея и за такива като нея - белким млъкнат или поне плямпат глупостите си по-тихичко...



Много е щуро на плажа.

Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата?нови [re: Haчko]  
Автор818O (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 13:28



Добре бе Начко,
Питам сериозно. Както казах по-горе относителната влажност не е някава "твърда" характеристика. Имаме стая с накакъв влажен въздух (напр.1л.вода в целия обем). Край радиатора мерим 27оС и 50% ОТНОСИТЕЛНА влажност. Отиваме до външната стена 24оС и 60%. Въздухът е един и същ, влагата също (цифрите са измислени, но тенденцията е тази).
Как ползваме таблицата?



Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата? [re: 818O]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано02.09.05 19:03



Хмммм... твойта ли жена беше брокер и разбираше малко от "тия работи"? Ами освен да идеш да я питаш...

Или някой от многото регистрирани и нерегистрирани специалисти-любители, влизащи тук, да се произнесе най-накрая, че - много странно - всички мълчат и си траят, къде отидоха големите приказки, м?



Много е щуро на плажа.

Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата? [re: Haчko]  
Автор 818O (непознат)
Публикувано03.09.05 14:28



Да бе мойта, но нещо не винаги ме регистрира Дир-а.
Аз не съм много фен на форумите /може нещо да греша при регистрацията/, но напоследък разбирам, че колективния разум не е за пренебрегване.
А иначе даже много сериозно гледах табличката, защото ме интересува.
Между впрочем поста ти за "овцата", май ми помогна да я схвана малко, въпреки че в основата си за мен има нещо некоректно.
Та ако приемем, че отляво е някаква усреднена температура на помещението, а горе относителнота влажност /която за съжаление не може да се усреднява/ - то при някакви такива усреднени и сравнително нормални стойности 25оС и 50% ОВЦАТА Е ПРАВА - ако така описания въздух срещне повърхност с 13оС той ще кондензира.
Така ли се чете тази таблица?



Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата? [re: 818O]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано03.09.05 18:34



Не знам какво да кажа просто Ти ме хвърли в тиквите



Много е щуро на плажа.

Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата? [re: Haчko]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 19:08



7 вечерта
бира миди с лимон и копър
на плажа
а :-)

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: фибран, стиропор или каменна вата? [re: Haчko]  
Автор818O (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 19:30



Приятелю,
Споменах, че не съм много вещ във форумите, но се надявам комбинация от 13х+Nхтикви да не е голяма подигравка.
Дир-а май пак не ми прие и "влизането" - както и да е, вече по темата.
Хич не ме окуражаваш почнах ли да я чета тази таблица ?
Ако я схващам вече ставам все по-притеснен.
Излиза, че при вътр. темп. ок. 20-25оС, някяква отрицателна външна и влага вътре над 15-20% нямаме шанс влагата от въздуха ни да не замръзне някъде по пътя стена+изолация+ каквото е там отвън.
Какви са шансовете без проблеми всичките тези материали да поемат влагата при положителни външни темп., след това да замръзват N пъти и да останат читави до лятото, когато да изсъхнат.
Нещо почвам да си мисля, всичките мероприятия по топлоизолиране - дограми, изолации, уплътнения и пр. спестяват парички за топло, но са мнооого близки приятели на влагата и мухъла.
Просто местим точките от таблицата по дълбоко в стената и за НЕизвестно време проблемите изглаждат решени.
Казвайте, който знае, че нещо ми става страшно - без мухъл=старата тоталитарна дограма.
Който има парички може и най-скъпа - за престиж, но джама винаги открехнат.
Или казвайте, ако някъде има идеи за енергокпестяваща вентилация.
А може би принудителен конденз с водоотвеждане




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.