Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 05.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Некадърен ортопед изписва Лирика !  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано25.09.10 21:01



Моля за вашите мнения. Бях на ортопед, постави диагноза , уж не било сериозно, болките в крака били поради проблеми с хрущяла и т.н., изписа ми некви лекарства, едното от които Лирика. Без да съм предупреден и без да имам никаква представа какво е, пих го 3 дни /2 пъти по 1 капсула от 75 мг/, през нощта почувствах хлад а беше топло, завих се и получих треска подобна на невротичен шок. Тресях се и не можех да се контролирам, направо подскачах и така в продължение на 30 мин. Постепенно утихна и се изпотих. На следващия ден пих още 1 капсула, след което се замислих за треската, стана ми странно и ужасяващо и реших да прочета в Интернет относно лекарствата, които пия. Кво да ви кажа, ужасих се. Спрях ги. След това станах зле, все едно съм хванал грип- мускулни и ставни болки навсякъде, главоболие, гадене, умора, замаяност, ниска концентрация, отпадналост и т.н. но без хрема. А когато изстивам, първо ме удря в носа. Сега нямах хрема.

Моля ви за мнения, дали ще се изчистя напълно от 7-те капсули Лирика, които вече съм изпил ? И не е ли за съд въпросният "доктор%" ?!



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор pandela_ ()
Публикувано25.09.10 22:10



хм, ти сигурен ли си, че си бил на ортопед???



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано25.09.10 22:22



Спокойно, стига се ужасява и не чети повече, а го спри!
И много скъпа тази Лирика, направо от класици е създадена сигурно.
И аз пих Аркоксия една седмица изписана за артрит,после пуснаха изследването, че нямам такъв се оказа. Грам болката не намаля от нея, но ефектите и били големи.Тук на лични един лекар ме стресна как може да изписват това токсично лекарство.Ама на, пих го с кеф и желание и добре,че като една истинска българка съм куче марка ,та му разминах ефектите.
Чак пък за съд да е въпросният доктор, отиваш далече май?!
п.с. тялото е интелигентна машина, чисти всичко
казвам ти го със съзнанието на човек, който е губил слуха си от грешно лечение със стрептомицин и тубоцин преди години......е, и пак се възстанови..





Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: pandela_]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано26.09.10 18:52



Ортопед беше, даже името му мога да цитирам. Директно е за Черния списък.

Редактирано от Forza_Italy на 26.09.10 18:52.



Тема Усмихнатият емотикон отдолу е отдавнанови [re: Forza_Italy]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано26.09.10 18:53



Вместо подпис си го турих. Но сега изобщо не ми е до смях.

Редактирано от Forza_Italy на 26.09.10 18:55.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано26.09.10 18:57



Мерси за оптимизма. Наистина ли смяташ, че организмът ми ще се изчисти и няма да има последици от въпросните 7 капсули Лирика, дори и след невротичният шок, който получих под формата на треска ? Дано да си права. Честно казано не знам. Отидох да го питам въпросният мошеник защо ми е изписал това лекарство, а той мига на парцали и смотолеви нещо за проблем с кожния нерв. Мамицата му, такива идиоти изобщо не трябва да практикуват ве !

Редактирано от Forza_Italy на 26.09.10 18:59.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано26.09.10 19:43



Вече е минало.
Остава да изчистиш и съзнанието си от факта,че през теб е преминала една неподходяща в случая отрова.


Най -трудната част от едно лечение всъщност е да попаднеш на лекар с призвание, който би открил точната диагноза. И тогава се тръгва вече в правилната посока, а иначе е лутане в зиг заг.
За някакви си 7 броя капсули не си струва даже да се косиш толкова, направил си шок, минало ти е..А и имаш ли идея колко силни лекарства поемат много болни? Понасят страничните ефекти защото нямат избор. Щом се оцелява след химиотерапии, значи човешкото тяло има ресурси за поносимост във високи дози.
При мен заболяване на кръвта бе сбъркано с туберкулозен лимфаденит.
След като имаш дни за живеене, никой с нищо не може да ти отнеме това право!
Явно не си се срещал често с доктори!И дано и занапред да е така!



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано27.09.10 09:06



Че тоя доктор си плаче за растрел направо . До сега не ми се е случвало да купя лекарство , без да съм прочела в интернет упътването . В малките градове в аптеката ти дават да си прочетеш упътването преди да купиш лекарството , но в София понеже неможе , първо чета в нета и после купувам .



Тема И аз така мислянови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано27.09.10 11:26



винаги съм се интересувал от страничните реакции на всичко, което купувам. Но този път се предоверих и сглупих. Предполагах, че този ортопед е суперспециалист и няма да изпише нещо, което да ми навреди. Освен тва, преди да напише рецептата ме попита дали имам гастрит или язва, и си рекох, значи внимава какво изписва. Бахти и идиота-търгаш ! Кой знае кой представител на фирмата-вносител го е зарибил срещу комисионна и тоя тъпак трови хората нон стоп. Отивам при него, а той ми вика, че никой досега не бил се оплакал от Лириката. Абе идиот, представи си, че тия капсули са провокирали инфаркт или инсулт, как да дойде да ти се оплаче човекът ве ?!

Редактирано от Forza_Italy на 27.09.10 11:27.



Тема Re: И аз така мислянови [re: Forza_Italy]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано27.09.10 14:31



Съгласна .





Тема Re: И аз така мислянови [re: Forza_Italy]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.09.10 15:28



Някои ортопеди ги избива в "други" области. Тоест може да са си компетентни в своята област, ама се набутват и в други области и тогава става мазало.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано11.10.10 00:23




Тоя ти е изписал антиконвулсант (лекарство за епилепсия)!
Понякога се дават и при упорити невралгични болки, ама само ако нищо друго не е помогнало.
За хрущяла не помага ни най-малко, ако болката е от увреда на ставно-връзковия апарат па хич.
За другото немай грижи, от 7 капсули нищо няма да ти се случи. И да е имало някакви неприятни ефекти ще отзвучат
Баси, колегите изпращяха нацяло...

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Редактирано от Rapidfire на 11.10.10 00:28.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано11.10.10 09:42



Понеже разбирам, че си медик, ще ти напиша дословно какво е написал в Амбулаторния лист. Ето :

"Палпаторна болка на ниво алекс пателе и медиална пателарна фасетка. с-м на кларк/+/ пол.без вътреставен излив. палпаторна болка по предна повърхност на дясна подбедрица с болезнени движения на глезен и пръсти. "

Терапия :
кокстрал 2х1 тб
лирика 2х1 тб
дийп релийф за мазане


Абе с една дума - тва е пълен идиот. Изписал ми е антиконвулсивно лекарство против епилепсия, тва го разбрах. Обаче след шока-треска, който преживях, сега при най-малкия хлад потрепервам от студ, не знам дали не получавам леки конвулсии като обратен ефект от Лирика-та, при положение, че аз не съм епилептик ?! Кво мислиш ти, имам ли основание да се притеснявам ? Бахти идиота е, на такива трябва да им се забрани да практикуват ве ! С колкото доктори съм разговарял, всички се чудят как е възможно да изпише подобна отрова ?! Само аптекарите го намират за нещо нормално. Щото за тях тва е бизнес, жалкото е че и докторите са в тая мафия.

Редактирано от Forza_Italy на 11.10.10 09:49.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано11.10.10 13:42



И мой познат беше потърпевш от некадърен доктор, бяха му изписали лекарства които се приемат при епилепсия,а той си беше с депресия.
А клубарката която е лекар, вече ти е писала, че от 7-те капсули лирика нищо няма да ти стане.Така, че не се навивай...





Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: 4ereshka2]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано11.10.10 15:08



Дано. Чета мненията ви с интерес, щото темата ми е все още твърде болезнена.

Редактирано от Forza_Italy на 11.10.10 15:08.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано11.10.10 15:13



Ти още ли го мислиш това лекарство?!


Ама голяма паника сте вие мъжете , да знаеш! Дано и болката ти вече да е отзвучала по повод, на което са ти го изписали......




Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано11.10.10 15:27



Да, от време на време. Като се сетя и ми иде онзи да го разстрелям. Още си пазя документа, амбулаторния лист де, където го пише черно на бяло. Бахти идиота, пълна кретения са някои доктори. Втория път като отидох да му поискам обяснение защо го е изписал, той мигаше на парцали и гузно смотолеви, че нещо там заради фибуларния кожен нерв го изписал. Нямало досега оплаквания от това лекарство, а той го изписвал на стотици хора, тва са негови думи. Кретен !

Редактирано от Forza_Italy на 11.10.10 15:29.



Тема abe...нови [re: Forza_Italy]  
Автор Lady_Xaxa (минаващ)
Публикувано12.10.10 08:51



лириката и тегретола , който също лекува и епилепсия се изписват за невраглични болки.
аз съм изпила тонове лирика и тегретол и освен да ми увредят леко черния дроб никакъв друг ефект. Човека за болката ти ги е предписал, ако е засегнат нерв.изобщо не са ти симптомите от лириката явно правиш нервни кризи, вземи пии чай маточина



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано12.10.10 22:44



Не не, Кокстралът и Дийп релийф са си ОК.
Тях ги вземай.
След 10 дни намали кокстрала на 1х1 за още 5 примерно и след това го спирай.
Само дето тоя прегабалин.... лириката, де.
Нея я махай.
И за хрущяла или артростоп или хиалур.
Не се притеснявай, няма страшно от 7 капсули и не мисли за това, защото можеш да усещаш подобни "симптоми" дълго след като са изчезнали


Знам не е било приятно, но не е страшно, повярвай ми

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано13.10.10 11:00



Спрях и Кокстрала. Заедно с Лириката го изхвърлих. Пих ги 3 дни и половина - по 7 таблети от двете. Сега нищо не пия, само Дийп рилийфа ползвам, на свършване е даже. Но ти благодаря за подкрепата. Много разочарование и болка изпитах.

Благодаря ти и за съветите какво да пия. Артростоп и Хиалур са доста добър вариант, май са безвредни, но се чудя защо аджеба онзи идиот не ми препоръча тези лекарства, а реши че трябва непременно да ме натъпче с онази отрова ?! Явно получава комисионна за дистрибуторство на този психо фарма продукт. Бахти, направо съм бесен на този кретен !

Редактирано от Forza_Italy на 13.10.10 11:10.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано13.10.10 11:09



Ти пишеш само за лекарствата и ефектите им. С болката ти какво стана не казваш?!



Тема Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано13.10.10 11:13



Болката намаля, не е напълно излекувана все още. Продължих да мажа с Дийп Рилийфа, лекар ми каза, че мазилото лекува, а хапчетата били обезболяващи. Но аз не отидох при ортопеда с нетърпима болка ! Просто кракът ме наболяваше и не знаех от какво е.

Редактирано от Forza_Italy на 13.10.10 11:13.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано13.10.10 12:38



Ще мине!


Не знаеше от какво е болката, а колко неща ти се изясниха след прегледа?!
Извод - ходи се на лекар само при нетърпима болка!



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано13.10.10 12:52



Мдаа, май е така. И преди да идеш на лекар, добре е да знаеш при кого, а не да се доверяваш на друг пишман доктор. В случая се доверих на личната си лекарка, която с нетърпение чакам да сменя. И изписаните лекарства е добре предварително да се проверяват в нета. Че аз тука получих по-добри съвети отколкото в риъла бе !



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано13.10.10 13:59



...по-добри съвети отколкото в риъла
Абсолютно съгласна!И нашите доктори тук са най-готините!





Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано15.10.10 22:11



Охххххх.... Прости господи полуумний!
И този е бил също толкова грамотен, колкото и предишния.... Да ме прости и мене за гилдохулните слова, ама писна ми вече!
Слушай сега.
Костралът съдържа активното вещество НИМЕЗУЛИД. Написано е с малки букви под големите. Същото вещество произвеждано от други фирми се нарича Аулин и Нимезил. Те са по-добри, защото не се пакетират в БГ, но са по-скъпи.
Нимезулидът спада към групата на нестероидните ПРОТИВОВЪЗПАЛИТЕЛНИ средства. Т.е. той ЛЕКУВА асептичните възпаления - тези, които не са предизвикани от инфекции, а от травми и претоварвания, като блокира синтеза на "лошите" вещества, които ги предизвикват - простагландини, арахидонова киселина и др.
Освен това силно повлиява болката, за съжаление по-бързо нея, отколкото възпалението, затова много хора, решават че като не ги боли, са оздравели. В голяма част от случаите не е така.
Но за да отзвучи въапалението ТРЯБВА да си довършиш курса. Ако искаш пий Нимезил. Прахчетата са приятни на вкус и действат по-добре.
Deeprelief- ът съдържа Mентол и Ибупрофен.
Ибупрофенът е лекарство от същата група като Нимезулида - нестероидно противовъзпалително. Може да се взема и през устата - това е прословутият Нюрофен. Различен подвид е и действа по малко по-различен механизъм но и то лекува асептичния възпалителен процес.
Така че е крайно тъпо и признак за неграмотност да се твърди, че едното лекува, а другото само обезболява. И двете имат и противовъзпалително и обезболяващо действие.
Коляното обаче е сложна става и причините за болка могат да бъдат много и най-различни. Ако причината е излив, дори да е невидим и минимален, загряващите мазила, каквито е deeprelief могат да го увеличат и да усилят болката.
Знам го за съжаление от личен опит. Така че внимателно с него, въпреки че той е слабичък като загряващо и си допий, моля те Нимезулида.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано15.10.10 22:13



Е тука се пита:
- Какво пиеш?



Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано18.10.10 09:54



Обаче аз изхвърлих Кокстрала заедно с Лириката и повече не съм пил нищо. Сега, кажи ми какво точно да си купя - Нимезил или Кокстрал ? И ми кажи в каква доза да ги пия. Моля те. Ще съм ти адски благодарен.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано18.10.10 20:35



По наблюдения върху собственото ми тленно тяло - Нимезилът е по-добър, но е по-скъп.
Ако ще го пиеш - по едно на ден е добре, освен ако не те буди през нощта. Ако имаш нощни болки и НЯМАШ проблеми със стомаха 2 х 1. но не за повече от 10 дни, иначе няма да можеш да си вдигнеш гащите


Ако се появят такива проблеми, или те заболи стомаха, намали на 1 на ден.
И да не ти поникнат крилца от това че не те боли!

Поне един месец избягвай да товариш прекалено това коляно, в смисъл ходене повече от 2 км, колоездене повече 4-5, фитнес, излишни клякания, усуквания, или многократно качване и слизане по стълби.
Ако работиш седнал ... мм там положението е малко по-сложно - кракът трябва да не виси, да не стои усукан, ако ще го качваш на стол или табуретка, коляното не трябва да провисва - т.е да отива накъм обратна сгъвка, казано най-просто.
Ей такива ми ти работи.
БТВ, забравих да питам, а снимка направиха ли ти?
Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Редактирано от Rapidfire на 18.10.10 20:44.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор 132701 ()
Публикувано18.10.10 22:23



Аз пък да ви кажа 7 години вече пия всеки ден НПВС, като 3 от тях всеки ден по едно прахче Аулин, включително и през цялата си бременност. Все още стомаха си ми е ок, бъбреци и черен дроб също. Дъщеря ми е вече на 5 години и е жива и здрава. Последните 3 години пък съм на Фламексин.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: 132701]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.10.10 22:30



А бе аулина си има ограничения. И е добре да се спазват. Не е казано че всеки трябва да получи всички симптоми ама не е добре да се прекалява.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано19.10.10 08:47



Няма да мога да си вдигна гащите ? В смисъл ? Не те разбрах. Имам проблеми със стомаха- гастрит и т.н. Кажи този Нимезил кви странични реакции има и колко време по 1 прахче е безвредно да пия ?

Снимка не са ми правили.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано19.10.10 11:55



В смисъл, че ще те хване разстройство


Нимезилът уж го водят най- добре буфериран, в смисъл най да не дразни стомаха от всички производни на Нимезулида, но то ва е строго индивидулано. На мене лично Ауилнът ми прави проблеми, Кокстарлът като че ли ми действа по-слабо, но като знам кой го произвежда това не ме чуди никак.
Аь ти писах по-горе - 10 дни.
Ако нямаш нощни болки по-добре е да пиеш по едно на ден сутрин, по възможност с много течност и храна.
По принцип и по протокол при болка по ставите се прави снимка, за коляно фаз и профил, ама сега всички ве1е лекуват наизуст.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: 132701]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано19.10.10 12:00



Ами надявам се да имаш сериозни причини да ги пиеш толкова години и това че нищо не ти е станало показва, че организмът ти понася доста, но първо не всеки е железен и второ да се пие Аулин по време на бременност е малоумие.
Просто ти и дъщеря ти сте имали късмет. Засега.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано19.10.10 12:32



Мерси много ! Засега нямам нощни болки и изобщо болката е спаднала, да не кажа изчезнала. Но както и ти казваш, това все още не означава че няма проблем. Ще взема Нимезил и ще го пия по 1 на ден. Доверявам ти се, да знайш.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано19.10.10 18:48



Благодаря за доверието. :) Ако се появи проблем, пиши тука ще видим какво да го измислим :)

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано23.10.10 18:36



Нуждая се от съвет. Искам да си направя рентгенова снимка и изследване с магнитен резонанс, за да имам сигурност в диагнозата. Но искам да ида направо на рентген и за изследване, без преди това да ходя на доктор. Какво да кажа, на коя точно част от тялото да направя снимка и магнитен резонанс ? Може да имам дискова херния, може да е ревматизъм, може да е неврологично, коксартроза или знам ли какво. Кое точно да изследвам, крака ли, кръста ли или ? Моля те, дай ми съвет.

Редактирано от Forza_Italy на 23.10.10 18:36.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано31.10.10 11:43



Ами най напред се прави рентген по протокол, ама да знаеш, че все ще ти намерят нещо и на кръста и на тазобедрената става и на коляното


Щото аз лично не съм видяла разчитане на което да пише "нищо му няма!" казано просто
Та да не те ошашкат още повече.
Както я описваш тази болка е от връзките или ставната капсула на коляното, което не значи, че е за подценяване, ама няма смисъл да си снимаш кръста и ТБС, малка е вероятността да е оттам.
Най-добре си направи .... ммм скенер направо на коляното, в София се е появил много добър, прави цветни снимки за чудо и приказ, ама е на майну свою - 30 ДКЦ в Обеля.
Там при д-р Костадинов - ако не искаш да чакаш - плащаш кеш и ти я правят за половин час с разчитането.
Само дето не помня колко струваше, но е далеч по-малко отколкото за ЯМР - 300 лв кеш а и нещата се виждат по-добре.
Сайт като хората нямат, така че на справки по телефона....

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано01.11.10 22:10



Много ти благодаря ! Значи трябва да си направя скенер на коляното. Ще го направя. Макар че имах болки някъде в областта на тазобедрената става при свиване на крака, както и в предната част на крака от коляното надолу по време на ходене. Отделен въпрос е кво ми написа доктора в листа като диагноза след прегледа, според болките при напипване и т.н. Аз не разбирам, казвам ти всичко 1:1. И отново ти благодаря за съвета.

Редактирано от Forza_Italy на 01.11.10 22:11.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано01.11.10 23:01



Чакай, чакай, така като го описваш изглежда съвесем по друг начин.
Я сега започни от начало - къде НАЙ-напред ти се появи болката и как.
Свързваш ли я с някакво натоварване или настинка?
Имал ли си болки в кръста?
Болката само в коляното ли е или я усещаш и по други части накрака си?
Опиши точно!
От тазобедрената става откъде започва - отпред в гънката или отзад откъм дупето или отстрани като "генералски лампаз"?
Охх ако си от София, я най-добре да те прегледам, пък после ще го мислим.
Остави ми бележка на "лични" ако си съгласен

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано02.11.10 13:18



Болката най-напред се появи на 2 места едновременно или поне не мога да кажа кое е първо и кое второ. Значи. Болеше ме десния крак под коляното но в предната част, където е костта. Болка имах и в тазобедрената става сякаш отстрани, при вървене не я усещах толкова, колкото в банята като си сгъвам крака, за да си изтъркам петите. Това движение ми беше най-трудно, имах ясно изразена болка при свиване на крака. Това е. А колкото до коляното - там усещах не точно болка , а нещо като леко болезнен спазъм от време на време, който се менеше ту в лявата част на коляното, ту в дясната, но по-често в дясната му част. Отпред на дясното бедро сякаш нещо ми опъваше, но най-вече при свиване на крака. При ходене, главно след по.продължително, имах болка отпред на костта под коляното.

А ти ортопед ли си ? Щото виждам, че разбираш. Нищо де, искам да те поздравя с любимия си клип през последните дни. Мен ме кефи, надявам се и теб.




Редактирано от Forza_Italy на 02.11.10 13:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.