Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 05.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: 132701]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.10.10 22:30



А бе аулина си има ограничения. И е добре да се спазват. Не е казано че всеки трябва да получи всички симптоми ама не е добре да се прекалява.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано19.10.10 08:47



Няма да мога да си вдигна гащите ? В смисъл ? Не те разбрах. Имам проблеми със стомаха- гастрит и т.н. Кажи този Нимезил кви странични реакции има и колко време по 1 прахче е безвредно да пия ?

Снимка не са ми правили.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано19.10.10 11:55



В смисъл, че ще те хване разстройство


Нимезилът уж го водят най- добре буфериран, в смисъл най да не дразни стомаха от всички производни на Нимезулида, но то ва е строго индивидулано. На мене лично Ауилнът ми прави проблеми, Кокстарлът като че ли ми действа по-слабо, но като знам кой го произвежда това не ме чуди никак.
Аь ти писах по-горе - 10 дни.
Ако нямаш нощни болки по-добре е да пиеш по едно на ден сутрин, по възможност с много течност и храна.
По принцип и по протокол при болка по ставите се прави снимка, за коляно фаз и профил, ама сега всички ве1е лекуват наизуст.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: 132701]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано19.10.10 12:00



Ами надявам се да имаш сериозни причини да ги пиеш толкова години и това че нищо не ти е станало показва, че организмът ти понася доста, но първо не всеки е железен и второ да се пие Аулин по време на бременност е малоумие.
Просто ти и дъщеря ти сте имали късмет. Засега.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано19.10.10 12:32



Мерси много ! Засега нямам нощни болки и изобщо болката е спаднала, да не кажа изчезнала. Но както и ти казваш, това все още не означава че няма проблем. Ще взема Нимезил и ще го пия по 1 на ден. Доверявам ти се, да знайш.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано19.10.10 18:48



Благодаря за доверието. :) Ако се появи проблем, пиши тука ще видим какво да го измислим :)

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано23.10.10 18:36



Нуждая се от съвет. Искам да си направя рентгенова снимка и изследване с магнитен резонанс, за да имам сигурност в диагнозата. Но искам да ида направо на рентген и за изследване, без преди това да ходя на доктор. Какво да кажа, на коя точно част от тялото да направя снимка и магнитен резонанс ? Може да имам дискова херния, може да е ревматизъм, може да е неврологично, коксартроза или знам ли какво. Кое точно да изследвам, крака ли, кръста ли или ? Моля те, дай ми съвет.

Редактирано от Forza_Italy на 23.10.10 18:36.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано31.10.10 11:43



Ами най напред се прави рентген по протокол, ама да знаеш, че все ще ти намерят нещо и на кръста и на тазобедрената става и на коляното


Щото аз лично не съм видяла разчитане на което да пише "нищо му няма!" казано просто
Та да не те ошашкат още повече.
Както я описваш тази болка е от връзките или ставната капсула на коляното, което не значи, че е за подценяване, ама няма смисъл да си снимаш кръста и ТБС, малка е вероятността да е оттам.
Най-добре си направи .... ммм скенер направо на коляното, в София се е появил много добър, прави цветни снимки за чудо и приказ, ама е на майну свою - 30 ДКЦ в Обеля.
Там при д-р Костадинов - ако не искаш да чакаш - плащаш кеш и ти я правят за половин час с разчитането.
Само дето не помня колко струваше, но е далеч по-малко отколкото за ЯМР - 300 лв кеш а и нещата се виждат по-добре.
Сайт като хората нямат, така че на справки по телефона....

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано01.11.10 22:10



Много ти благодаря ! Значи трябва да си направя скенер на коляното. Ще го направя. Макар че имах болки някъде в областта на тазобедрената става при свиване на крака, както и в предната част на крака от коляното надолу по време на ходене. Отделен въпрос е кво ми написа доктора в листа като диагноза след прегледа, според болките при напипване и т.н. Аз не разбирам, казвам ти всичко 1:1. И отново ти благодаря за съвета.

Редактирано от Forza_Italy на 01.11.10 22:11.



Тема Re: Страшен си ! Мерси много !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано01.11.10 23:01



Чакай, чакай, така като го описваш изглежда съвесем по друг начин.
Я сега започни от начало - къде НАЙ-напред ти се появи болката и как.
Свързваш ли я с някакво натоварване или настинка?
Имал ли си болки в кръста?
Болката само в коляното ли е или я усещаш и по други части накрака си?
Опиши точно!
От тазобедрената става откъде започва - отпред в гънката или отзад откъм дупето или отстрани като "генералски лампаз"?
Охх ако си от София, я най-добре да те прегледам, пък после ще го мислим.
Остави ми бележка на "лични" ако си съгласен

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.