Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 05.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: И аз така мислянови [re: Forza_Italy]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.09.10 15:28



Някои ортопеди ги избива в "други" области. Тоест може да са си компетентни в своята област, ама се набутват и в други области и тогава става мазало.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано11.10.10 00:23




Тоя ти е изписал антиконвулсант (лекарство за епилепсия)!
Понякога се дават и при упорити невралгични болки, ама само ако нищо друго не е помогнало.
За хрущяла не помага ни най-малко, ако болката е от увреда на ставно-връзковия апарат па хич.
За другото немай грижи, от 7 капсули нищо няма да ти се случи. И да е имало някакви неприятни ефекти ще отзвучат
Баси, колегите изпращяха нацяло...

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Редактирано от Rapidfire на 11.10.10 00:28.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано11.10.10 09:42



Понеже разбирам, че си медик, ще ти напиша дословно какво е написал в Амбулаторния лист. Ето :

"Палпаторна болка на ниво алекс пателе и медиална пателарна фасетка. с-м на кларк/+/ пол.без вътреставен излив. палпаторна болка по предна повърхност на дясна подбедрица с болезнени движения на глезен и пръсти. "

Терапия :
кокстрал 2х1 тб
лирика 2х1 тб
дийп релийф за мазане


Абе с една дума - тва е пълен идиот. Изписал ми е антиконвулсивно лекарство против епилепсия, тва го разбрах. Обаче след шока-треска, който преживях, сега при най-малкия хлад потрепервам от студ, не знам дали не получавам леки конвулсии като обратен ефект от Лирика-та, при положение, че аз не съм епилептик ?! Кво мислиш ти, имам ли основание да се притеснявам ? Бахти идиота е, на такива трябва да им се забрани да практикуват ве ! С колкото доктори съм разговарял, всички се чудят как е възможно да изпише подобна отрова ?! Само аптекарите го намират за нещо нормално. Щото за тях тва е бизнес, жалкото е че и докторите са в тая мафия.

Редактирано от Forza_Italy на 11.10.10 09:49.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано11.10.10 13:42



И мой познат беше потърпевш от некадърен доктор, бяха му изписали лекарства които се приемат при епилепсия,а той си беше с депресия.
А клубарката която е лекар, вече ти е писала, че от 7-те капсули лирика нищо няма да ти стане.Така, че не се навивай...





Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: 4ereshka2]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано11.10.10 15:08



Дано. Чета мненията ви с интерес, щото темата ми е все още твърде болезнена.

Редактирано от Forza_Italy на 11.10.10 15:08.



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано11.10.10 15:13



Ти още ли го мислиш това лекарство?!


Ама голяма паника сте вие мъжете , да знаеш! Дано и болката ти вече да е отзвучала по повод, на което са ти го изписали......




Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано11.10.10 15:27



Да, от време на време. Като се сетя и ми иде онзи да го разстрелям. Още си пазя документа, амбулаторния лист де, където го пише черно на бяло. Бахти идиота, пълна кретения са някои доктори. Втория път като отидох да му поискам обяснение защо го е изписал, той мигаше на парцали и гузно смотолеви, че нещо там заради фибуларния кожен нерв го изписал. Нямало досега оплаквания от това лекарство, а той го изписвал на стотици хора, тва са негови думи. Кретен !

Редактирано от Forza_Italy на 11.10.10 15:29.



Тема abe...нови [re: Forza_Italy]  
Автор Lady_Xaxa (минаващ)
Публикувано12.10.10 08:51



лириката и тегретола , който също лекува и епилепсия се изписват за невраглични болки.
аз съм изпила тонове лирика и тегретол и освен да ми увредят леко черния дроб никакъв друг ефект. Човека за болката ти ги е предписал, ако е засегнат нерв.изобщо не са ти симптомите от лириката явно правиш нервни кризи, вземи пии чай маточина



Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано12.10.10 22:44



Не не, Кокстралът и Дийп релийф са си ОК.
Тях ги вземай.
След 10 дни намали кокстрала на 1х1 за още 5 примерно и след това го спирай.
Само дето тоя прегабалин.... лириката, де.
Нея я махай.
И за хрущяла или артростоп или хиалур.
Не се притеснявай, няма страшно от 7 капсули и не мисли за това, защото можеш да усещаш подобни "симптоми" дълго след като са изчезнали


Знам не е било приятно, но не е страшно, повярвай ми

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Некадърен ортопед изписва Лирика !нови [re: Rapidfire]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано13.10.10 11:00



Спрях и Кокстрала. Заедно с Лириката го изхвърлих. Пих ги 3 дни и половина - по 7 таблети от двете. Сега нищо не пия, само Дийп рилийфа ползвам, на свършване е даже. Но ти благодаря за подкрепата. Много разочарование и болка изпитах.

Благодаря ти и за съветите какво да пия. Артростоп и Хиалур са доста добър вариант, май са безвредни, но се чудя защо аджеба онзи идиот не ми препоръча тези лекарства, а реши че трябва непременно да ме натъпче с онази отрова ?! Явно получава комисионна за дистрибуторство на този психо фарма продукт. Бахти, направо съм бесен на този кретен !

Редактирано от Forza_Italy на 13.10.10 11:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.